The Killing (2011)

MaxHeadroom

Moderator
Moderator
Μηνύματα
7.642
Reaction score
9.202
The Killing (2011)



Καιρό είχα να δω μια τόσο καλή αστυνομική μίνι-σειρά!
Σκοτεινή ατμόσφαιρα, εξαιρετικό σενάριο, αληθινοί χαρακτήρες και έμφαση στην ουσία -αντί στο φτηνό εντυπωσιασμό- είναι τα βασικά ατού. Παρότι είναι αμερικάνικη παραγωγή, έχει έναν ευρωπαϊκό αέρα -κάτι που εξηγείται από το γεγονός ότι πρόκειται για ριμέικ δανέζικης σειράς.
Δείτε τη!
 

Μηνύματα
197
Reaction score
14
Απάντηση: The Killing (2011)

Την εχω δει δεν ειναι μινι θα εχει και 2η σεζον καλη ηταν απλα σε καποιες στιγμες τρελα αργη .Η δανεζικη πολυ καλυτερη......
 

Μηνύματα
43
Reaction score
1
Απάντηση: The Killing (2011)

Απο τις σειρες που μου κρατησαν αναλειωτο το ενδιαφερον μεχρι το τελευταιο επεισοδιο!!!

Την συνιστω ανεπιφυλακτα!!!
 

Μηνύματα
197
Reaction score
14
Απάντηση: The Killing (2011)

Απο τις σειρες που μου κρατησαν αναλειωτο το ενδιαφερον μεχρι το τελευταιο επεισοδιο!!!

Την συνιστω ανεπιφυλακτα!!!
πλακα κανεις ?? μαλλον δεν εχεις δει πολλες σειρες γιατι ηταν πιο αργη και ανουσια σε καποια σημεια που σε επαιρνε ο υπνος παντως εχει καλο κλιμα . επισης θυμιζε και λιγο χαρα missing χαχα
 

Μηνύματα
7.187
Reaction score
1.168
Re: Απάντηση: The Killing (2011)

πλακα κανεις ?? μαλλον δεν εχεις δει πολλες σειρες γιατι ηταν πιο αργη και ανουσια σε καποια σημεια που σε επαιρνε ο υπνος παντως εχει καλο κλιμα . επισης θυμιζε και λιγο χαρα missing χαχα
Ναι αλλά η χαρά missing είχε Πατρίτσια...



:126:
 

MaxHeadroom

Moderator
Moderator
Μηνύματα
7.642
Reaction score
9.202
Απάντηση: The Killing (2011)

Η πολιτική των αμερικάνικων καναλιών να "ξεχειλώνουν" τις σειρές είναι ομολογουμένως εκνευριστική, αλλά το τέλος της ιστορίας ήταν ομολογουμένως πολύ ικανοποιητικό -έστω κι αν χρειάστηκε να περιμένουμε αρκετούς μήνες για τη δεύτερη σεζόν, για να "κλείσει".
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.625
Reaction score
83.101
Απάντηση: The Killing (2011)

'The Killing' cancelled by AMC

Το AMC δεν ανανέωσε το "The Killing" για την τρίτη σεζόν. Οι θεάσεις δεν ήταν οι αναμενόμενες. Οι θεατές μάλλον "τιμώρησαν" τη μη αποκάλυψη του δολοφόνου στην πρώτη σεζόν, καθώς τα νούμερα έπεφταν συνεχώς σε κάθε επεισόδιο.

Είναι όμως πιθανό να πάρει τα δικαιώματα κάποιο άλλο τηλεοπτικό δίκτυο και να συνεχίσει τη σειρά.
 

MaxHeadroom

Moderator
Moderator
Μηνύματα
7.642
Reaction score
9.202
Απάντηση: The Killing (2011)

Απ' ότι διάβασα, οι παραγωγοί είχαν υποσχεθεί αποκάλυψη του δολοφόνου στο τέλος της πρώτης σεζόν (κάτι που -αν ισχύει- ήταν χαζομάρα, αφού η ιστορία βρισκόταν στη μέση της). Αυτό που με πείραξε περισσότερο εμένα, ήταν η δεκάμηνη αναμονή για να ξαναρχίσει η προβολή, διάστημα στο οποίο είχα σχεδόν ξεχάσει τι είχε γίνει στην πρώτη σεζόν (και η φύση της σειράς δεν προσφερόταν για παρακολούθηση σε στυλ "ξεπέτας"). Ήταν και κάπως νωθρά τα πρώτα επεισόδια της δεύτερης σεζόν, σε αντίθεση με τη συνέχεια όπου το στόρι πήρε πάνω του και βέβαια το δραματικό τέλος.

Εγώ πάντως πλέον έχω σταματήσει να βλέπω αμερικάνικες σειρές πριν ολοκληρωθεί μια "ιστορία" τους (κάτι που απαιτεί συνήθως 2 έως 3 σεζόν τουλάχιστον). Το The Killing τουλάχιστον "έκλεισε" κανονικά την ιστορία, κάτι που δε μπορούμε να πούμε πχ για το Flash Forward ή ακόμα και για το Lost (και πολλές άλλες τα τελευταία χρόνια).

ΥΓ Για όσους ενδιαφέρονται πάντως, κυκλοφορούν αγγλικοί υπότιτλοι για τον πρωτότυπο δεύτερο κύκλο, της δανέζικης σειράς απ' όπου προέκυψε το The Killing. Πιο προσανατολισμένος στη δράση από τον πρώτο κύκλο -χωρίς να σημαίνει ότι αυτό είναι κάτι κακό.
 

Μηνύματα
357
Reaction score
290
Η σειρά είναι "δύναμη". Είμαι στις αρχές της πρώτης σεζόν και η αγωνία είναι ήδη στο κατακόρυφο.
 



gid

Μηνύματα
7.315
Reaction score
8.540
Η σειρά είναι εξαιρετική και η πρωταγωνίστρια ιδιαίτερη περίπτωση ηθοποιού.
 



Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.443

H Αμαζόνα προσφέρει τις πρώτες 2 σαιζόν.

EDIT: Τα λέει η Wiki:
By July 2018, it was reported that the first three seasons would be removed from Netflix on August 1, 2018.[64][65][66] However, all four seasons were removed from the service in several countries on that date, with only Australia and New Zealand still hosting the complete series and Japan hosting the fourth season.[67]
 
Last edited:




Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.309
Μηνύματα
2.858.049
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top