Οι θυσίες που κάνουμε για το home cinema


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.424
Reaction score
74.793
Έπαθα σοκ με τις φωτό μέχρι το θα γίνει. Μα το έκανε κιόλας; :D
 

stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.306
Reaction score
5.368
ειδες....καταφερα και σε ψαρωσα!!!! οποτε ετοιμασου για μεγαλες περιπετειες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ειμαι τρελος!!!:tongue:
 

Μηνύματα
1.985
Reaction score
766
ειδες....καταφερα και σε ψαρωσα!!!! οποτε ετοιμασου για μεγαλες περιπετειες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ειμαι τρελος!!!:tongue:
ωραιος...μη μασας πουθενα...τιποτα και κανεις δεν στεκεται εμποδιο στο χομπυ αυτο:neo:
γυναικες υπαρχουν πολλες...οσες δεν θελουν "ας κατεβουν στην επομενη σταση"...μικροι ειμεθα...θα βρουμε αλλες:biggrin::biggrin:
 

stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.306
Reaction score
5.368
θα συμφωνησω μαζι σου...οποτε και γω συνεχιζω με το μοτο μου!! :dance2:
 


Μηνύματα
1.985
Reaction score
766
παρνεις το τζιβισι και ενα τελικουλι αργοτερα και θα πω οτι για "συστημα σε σαλονι" (δεν το λεω υποτιμητικα, αλλα με βαση το οτι εχει τρομερες δυσκολιες να στηθει σωστα + "παντοφλα"-διαζυγια-δικηγορους κλπ κλπ), εισαι πλεον μαζι με τον zizik στο ΑΑΑ+, συμφωνα με τους διεθνεις οικους βαθμονομησης-αξιολογησης:thumbsup::)

δε νομιζω να χει αλλος βαλει τετοια οθονη σε σαλονι..και σταθερη κιολας?....να τη βλεπουν οι καλεσμενοι (και καλα) 24/7/365?...δε λεω καθολου για χρωματα (μαυρα κλπ)

θα δειχνουν οι αλλοι το δικο σου συστημα και θα παιρνουν το οκ, για να κανουν καμια οριακη αλλαγη...
πχ "να μωρο μου, δες τι εχει κανει το παλληκαρι εδω...θες να το φτασω εκει?...οποτε ασε με να βαλω μια σταθερη 100αρα στο σαλονι...pleeeeease":laugh::D:D
 

stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.306
Reaction score
5.368
αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι γενικα διαβαζω δεξια και αριστερα μηνυματα μελων και αναφερονται παρα πολυ συχνα στο θεμα αποδοχης του χομπυ μας με το ετερον ημισυ... με στεναχωρει που το ακουω γιατι τετοιου ειδους περιορισμοι ειναι αυτοι που σε κρατανε μακρια απο τον στοχο μας και το χομπυ μας. υποτιθεται οτι γνωριζει το ετερον πως εχουμε τετοιου ειδους ανησυχιες. εκτος αυτου αυτο το χομπυ δεν εχει τελος παρα μονο αρχη. οποτε αν εχεις καποιον να σε πρηζει με τα οχι και τα μη τοτε αυτοματα παυει να ειναι και χομπυ. τα σχολια σας....
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.335
Reaction score
93.994
αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι γενικα διαβαζω δεξια και αριστερα μηνυματα μελων και αναφερονται παρα πολυ συχνα στο θεμα αποδοχης του χομπυ μας με το ετερον ημισυ... με στεναχωρει που το ακουω γιατι τετοιου ειδους περιορισμοι ειναι αυτοι που σε κρατανε μακρια απο τον στοχο μας και το χομπυ μας. υποτιθεται οτι γνωριζει το ετερον πως εχουμε τετοιου ειδους ανησυχιες. εκτος αυτου αυτο το χομπυ δεν εχει τελος παρα μονο αρχη. οποτε αν εχεις καποιον να σε πρηζει με τα οχι και τα μη τοτε αυτοματα παυει να ειναι και χομπυ. τα σχολια σας....
Σχόλια, έ?

Ξεκινάει από το ότι το έτερον ήμισυ έχει/ πρέπει/ θέλει ίσα (τουλάχιστον) οικονομικά δικαιώματα. Άρα όσα ξοδεύεις για το χόμπυ σου, πρέπει να μπορεί να ξοδεύει κι αυτή.
Το σαλόνι είναι χώρος κοινής χρήσης, και άρα θα πρέπει να τυγχάνει κοινής αποδοχής. Άρα λοιπόν, βγάλε την κWλοοθόνη σου, γιατί εκεί πάει καλύτερα μια τραπεζαρία μούρλια. Ή ένας πίνακας, ή κάτι άλλο. Που μπορεί να μην είναι της δικής σου αποδοχής, αλλά αφού είναι της δικής της αρκεί. Αυτός είναι άλλωστε και ο ορισμός της κοινής αποδοχής. :D

Θες κι άλλα; Γιατί έχει κι άλλα...
 


Μηνύματα
1.985
Reaction score
766
εγω παλι το διαχωριζω σε 2 γκρουπ..

οσοι μπαινουν τωρα στο χομπυ και ειναι σχετικα μικροι ηλικιακα (δλδ 25 ως 30), συζουν με καποια και βεβαια χωρις κουτσουβελα, εχουν δυνατο διαπραγματευτικο χαρτι, οσον αφορα "βαζω οτι γουσταρω στο σαλονι (αν δεν εχω dedicated) και σε οποιον αρεσει"...τραβας ενα τσακωμο βαρβατο και αμα λαχει "στελνεις και κοσμο στο σπιτι του ή στη μαμα του", αμα δε βρισκεις κοινο τοπο...δλδ αν δεν κανεις αυτο που θες εσυ...δλδ να παρεις 150" curved στο "μαυρο" σαλονι, μαζι με τα 4απλα σαμπ σου:D:D:D

ατομα με οικογενεια-παιδια-σκυλια-χρυσοψαρα-πεθερα κλπ κλπ, τι να κανουν?...τι να διαπραγματευτουν?...δεν εχουν και ορεξη να τσακωνονται...ή να φωναζεις συνεχεια στο παιδι "μηηηηη τι κανεις?-ζωγραφιζεις το πανι της οθονης?-μηηηη το ηχειοοοοο-τιιιιι βαζεις μεσα στο port του σαμπ?"...δλδ, αμα εχεις ακριβα κομματια, θα πιανεται η ψυχη σου καθε φορα..οποτε βαζεις κατι σχετικα καλο και απλα κανεις τη δουλεια σου...

αν εισαι σε αυτους που ανηκουν στη 2η κατηγορια και εισαι τυχερος, εχεις απλα ενα dedicated χωρο, πας κλεινεσαι εκει και κανεις τα δικα σου....αλλιως να βρεις "εταιρον ημιση" που να λεει "ναι" στις απαιτησεις ενος υψηλου επιπεδου home cinema συστημα, με 150αρα curved σταθερη οθονη-7 ηχεια-2 σαμπ τουλαχιστον και ακουστικη φροντιδα + σκουρα χρωματα και ΟΛΑ αυτα στο σαλονι, ειναι σπανιο...πας και παιζεις και κανα τζοκερ...τις ιδιες πιθανοτητες εχεις να πετυχεις
 
Last edited:

stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.306
Reaction score
5.368
δε ξερω κατα ποσο εχουμε και εμεις μεριδιο ευθυνης καθοτι αυτα πρεπει να συζητιουνται εξαρχης με το ετερο και να ξεκαθαριζονται. αυτο το χομπυ θα μας παει κρατησει για πολλα χρονια απασχολημενους και θεωρω πως το να μας κανει τη ζωη ενα χαλι δεν οδηγει πουθενα. εγω προσωπικα ξεχνιεμαι βαζοντας μια ταινια η ακουγοντας μουσικη,ξεφευγω για λιγο.δε θελω να το στερηθω ουτε κατα διανοια.
 


rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.335
Reaction score
93.994
Σκίστε τις γάτες!
Και ευτυχώς που η Έφη δεν μου κάνει το βίο αβίωτο. Υπάρχουν σίγουρα αρκετοί που βρίσκονται σε χειρότερη θέση...:whistling:
 


Timaras

*****
Μηνύματα
2.888
Reaction score
2.079
Εγώ πάλι θα κρατήσω αυτό
Το σαλόνι είναι χώρος κοινής χρήσης, και άρα θα πρέπει να τυγχάνει κοινής αποδοχής.
ή τουλάχιστον επειδή η κοινή αποδοχή είναι λίγο δύσκολο να επιτευχθεί ο καθένας θα
πρέπει να έχει το χώρο του.

και κρατάω και αυτό
...ή να φωναζεις συνεχεια στο παιδι "μηηηηη τι κανεις?-ζωγραφιζεις το πανι της οθονης?-μηηηη το ηχειοοοοο-τιιιιι βαζεις μεσα στο port του σαμπ?"...δλδ, αμα εχεις ακριβα κομματια, θα πιανεται η ψυχη σου καθε φορα..οποτε βαζεις κατι σχετικα καλο και απλα κανεις τη δουλεια σου...

αν εισαι τυχερος, εχεις απλα ενα dedicated χωρο, πας κλεινεσαι εκει και κανεις τα δικα σου
Το ένα ηχείο μου το έχουν ρίξει δύο φορές κάτω με αποτέλεσμα τη δεύτερη να μην αντέξει η
καμπίνα και να ανοίξει.Τι να κάνεις τώρα για πες μου?Απλά στεναχωριέσαι.Δεν μπορείς να
κάνεις κάτι άλλο.Αν είχες δώσει και μια περιουσία για το ηχείο μπορεί να πέρναγες από τη
στεναχώρια και σε κανένα εγκεφαλικό!Δε λέει!
 
Last edited:

Μηνύματα
1.985
Reaction score
766
δε ξερω κατα ποσο εχουμε και εμεις μεριδιο ευθυνης καθοτι αυτα πρεπει να συζητιουνται εξαρχης με το ετερο και να ξεκαθαριζονται. αυτο το χομπυ θα μας παει κρατησει για πολλα χρονια απασχολημενους και θεωρω πως το να μας κανει τη ζωη ενα χαλι δεν οδηγει πουθενα. εγω προσωπικα ξεχνιεμαι βαζοντας μια ταινια η ακουγοντας μουσικη,ξεφευγω για λιγο.δε θελω να το στερηθω ουτε κατα διανοια.
σχετικο ειναι αυτο, περι συζητησης....φυσικα λεμε ναι στο "φιλικο διακανονισμο-διαπραγματευση"

αλλα το γυναικειο φυλο, στη πλειοψηφια του παντα, αυτο που εμεις θεωρουμε χομπι, το θεωρουν απλα "πεταμα χρηματων"...και ποοοοολυ περισσοτερο "πεταμα χρηματων", αν εχεις παρει ηδη κατι και απλα θες να πας για αναβαθμιση...εκει να δεις τι γινεται...χαμος...πχ : "γιατι τι χει αυτο που εχεις?- δεν βλεπουμε?-βλεπουμε-τι θες να παρεις τωρα?-τιιιιιιιι?-ποοοοοσο?"...:smg:

δυστυχως και μεις, που θελουμε να συμβαδιζουμε και οσο γινεται με τις εξελιξεις, δεν εχουμε το θεο μας...αλλαγες-αγορες-τραμπες και παντα με την υποσχεση οτι "αγαπη μου, το τελευταιο κομματι που θα αλλαξω στο συστημα...μετα τελος-παπαλα-καπουτ"...αλλα, ποιον κοροιδευουμε?

παντως, ορισμενοι ειπαμε απο εδω, ανηκουν στην ειδικη-ξεχωριστη κατηγορια-λιγκα, στην οποια μπορουν να παιζουν-κανουν αλλαγες στο σαλονι, με μινιμουμ συνεπειες...

ευγε!!!!:imtheking:
 

stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.306
Reaction score
5.368
εσυ Zizike αγορι μου που ανηκεις??σε ποια κατηγορια? λιγκα? υπερλιγκα? η τρελολιγκα? :gotcha:
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.424
Reaction score
74.793
Στη λίγκα που όταν μιλάνε πάνε σπίτι τους. :tongue:





Η μέλλουσα πρώην πάντως συμφωνεί απόλυτα με τις αλλαγές που γίνονται για καλύτερη θέαση. ;)
 

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Bρε..συ,φίλε stampol τι ζημιά (καλή) μας κάνεις τώρα ,μπορείς να μου πείς..θα τρέχουμε για άλλες οθόνες τώρα...:roflmao::roflmao:
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.687
Μηνύματα
2.869.959
Members
37.945
Νεότερο μέλος
konstantinos2k
Top