Επεξεργαστές Haswell και PSU




Μηνύματα
930
Reaction score
65
λοιπον για να τεκμηριωσουμε το θεμα:
για την ποιοτητα εικονα σαν συνολο,δεν το συζηταμε.ειναι ενα πολυ καλο μονιτορ.
απο κει και περα εχουμε 2 αρνητικα.
την εντονη ασπριλα που ξεπροβαλει στο κατω μερος στην μεση του πανελ
και την διαφορα της αριστερης πλευρας του με την δεξια.(πιο σκουρα η δεξια πλευρα)το τελευταιο ειναι ελαχιστο αλλα υπαρχει.
αυτο θεωρηται κατα την γνωμη σας,φυσιολογικο?γιατι σε ολα τα reviews που διαβασα,η ανομοιομορφια του πανελ,σε κανενα απο αυτα δεν ειχε τετοιο θεμα.(τοσο εντονα τουλαχιστον).
να στειλω φωτο στην αντιπροσωπεια και να ερθει ανθρωπος να την δει?
εχετε και εσεις τετοια θεματα με τα ips μονιτορ σας?
 


Μηνύματα
930
Reaction score
65
μα εχει εξαφανιστει....!!κατι ρυθμισεις μου ανεβασε και μετα λακισε...
θα του χτυπησω ενα πμ να μου στειλει στοιχεια για να του το πακεταρω..:dance2:
 

gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
όπως περιγράφεις τα προβλήματα μάλλον σου έκατσε κακό panel, μίλα πρώτα με το κατάστημα που την αγόρασες για αλλαγή, αν σου κάνουν τον δύσκολο μίλα με την ίδια την Dell.

Γενικά με όλα τα LCD panels υπάρχει το θέμα της τύχης, αυτό ισχύει και για της τηλεοράσεις
 

Μηνύματα
930
Reaction score
65
θα παρω αυριο το πρωι την dell να δω τι θα μου πουν.πολυ πιθανο σε τετοιες περιπτωσεις να μην περνει την ευθυνη το καταστημα και να σε παραπεμπει στην dell.
εστειλα email και στους 2 με φωτο(dell&cosmodata)και αναμενω απαντησεις και απο εκει.
θα ενημερωσω αυριο το απογευμα.
ευχαριστω
 

Μηνύματα
930
Reaction score
65
ελα Κοντολέτα εμφανισου.μαλλον δεν θα στο στειλω...:)
3(!!!) λυσεις μου εδωσε η dell..
τεχνικος.αντικατασταση αλλα με ρισκο να ειναι ανακατασκευασμενο.
επιστροφη,πιστωτικο στο καταστημα και περνω αλλο ή επιστροφη χρηματων.
παραγγελια απο dell(για σιγουρα καινουργιο)με αναμονη 15 ημερων.
 


Μηνύματα
930
Reaction score
65
μην βιαζεσαι..δεν πειστηκαν απο τις φωτο-το θεωρουν φυσιολογικο και μου ειπαν να τους ξαναστειλω φωτο που να δειχνουν το θεμα περισσοτερο...
 

Μηνύματα
930
Reaction score
65
τελικα το κανονισα με το καταστημα που την αγορασα και θα εξυπηρετηθω απο εκει,αφου βεβαια ελεχθει οτι η οθονη ειναι οκ..
 

Μηνύματα
930
Reaction score
65
τελικα μου εδωσαν αλλο u2414(καινουργιο).
υπαρχει παλι μια διαρροη προς την δεξια και κατω πλευρα,αλλα πολυ λιγοτερο απο το προηγουμενο.
το προσπερναω και δεν το συνεχιζω,γιατι-απ`οτι καταλαβα-δεν προκειται να πετυχω πανελακι χωρις παρομοιο θεματακι.
και για να μην αδικουμε και τον Κοντολέτα,σε γενικες γραμμες το μονιτορ ειναι αριστο,τοσο απο πλευρα εικονας,οσο και κατασκευαστικα.
επισης η δυνατοτητα να ρυθμιζεις το υψος και την κλιση αριστερα-δεξια,χωρις να κινειται η βαση,ειναι πολυ βολικο και φερνει το μονιτορ ακριβως εκει που το θελεις...!

αντε βρε Κοντολέτα-χαλαλι σου..:neo:
 

Μηνύματα
930
Reaction score
65
παμε παλι στο ασχετο..
επειδη μου συντονιζει το γραφειο,θελω τσιμουχακια για να βαλω στις βιδες των ανεμιστηρων του κουτιου.
που βρισκω?
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.432
Reaction score
74.828
Θέλεις κάτι τέτοιο αλλά δεν ξέρω πού θα το βρεις εδώ.
Πήρα μερικά πριν απο πολλά χρόνια, δε χαλάνε με τίποτα.
 







Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.663
Μηνύματα
2.871.250
Members
37.929
Νεότερο μέλος
axil
Top