Ποιο SVS κι από πού;(Sub βρήκα τελικά.Σπίτι που θα βρω;)


Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Mελιτζανί για να ταιριάζει με τους μώλωπες;:D
Βρε συ! Εδω πήραμε πόντους που "μικρυναμε" τα ηχεία και πηραν και πηραν έγκριση, σιγα μην με βαρέσει. Εκτός αν εννοείς για όταν ερθουν οι μπασοπαγίδες. Εκει όντως... Κριμα που τα πήρα όλα ασπρα... Θα λερωθουν από τα αίματα. UFC ματς θα γίνει μέσα στο σαλόνι...
 


Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Θα τρώει ξύλο απο το SVS! :p
Δεν το ξερεις μάλλον, αλλά το HT σου το έχω θέσει σαν στοχο ζωής... Παρόλα αυτά δεν εχω καταλάβει ΠΟΙΕΣ μπασοπαγίδες έχεις βάλει. Εχεις βάλει τις Super Bass Extreme?
 

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.630
Reaction score
36.414
Δεν το ξερεις μάλλον, αλλά το HT σου το έχω θέσει σαν στοχο ζωής... Παρόλα αυτά δεν εχω καταλάβει ΠΟΙΕΣ μπασοπαγίδες έχεις βάλει. Εχεις βάλει τις Super Bass Extreme?
Eυχαριστώ για τα καλά σου λόγια, Super Bass 90 είναι ,για μικρό χώρο κάνει δουλίτσα το σετάκι με τα 4τεμ ,η άλλη που λές είναι η ναυαρχίδα και ακριβή μάλλον!
http://www.elina.gr/0010000069/μπασοπαγιδες.html
 

stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.306
Reaction score
5.368
ιιιιιιιιιιιιιιιιι.......δεν κρατιεσαι τελικα εσυ!! παιδι της SVS!! :p

το κεντρικο οταν το παρεις.....εχω ερθει σπιτι σου με ποπ κορν coca cola κουβερτουλα και τα γνωστα!!! να δω και τα philips ντε! ;)

τι κακο μας κανεις τωρα μου λες...φωτιες αναψες παλι :focus:
 
  • Like
Reactions: PPG

Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
ιιιιιιιιιιιιιιιιι.......δεν κρατιεσαι τελικα εσυ!! παιδι της SVS!! :p

το κεντρικο οταν το παρεις.....εχω ερθει σπιτι σου με ποπ κορν coca cola κουβερτουλα και τα γνωστα!!! να δω και τα philips ντε! ;)

τι κακο μας κανεις τωρα μου λες...φωτιες αναψες παλι :focus:
Προγραμματισμένη εσπευσμένη παράδοση την:
Τετάρτη, 04.02.2015, Μέχρι το τέλος της ημέρας
Αρχική προγραμματισμένη παράδοση την:
Thursday, 05.02.2015, Μέχρι το τέλος της ημέρας


Eυχαριστώ για τα καλά σου λόγια, Super Bass 90 είναι ,για μικρό χώρο κάνει δουλίτσα το σετάκι με τα 4τεμ ,η άλλη που λές είναι η ναυαρχίδα και ακριβή μάλλον!
http://www.elina.gr/0010000069/μπασοπαγιδες.html
Την Vicoustic την εχει πλέον η projecting-art.com και ειναι σιγουρο πώς εχει καλυτερες τιμες...

Εγω πηρα τελικα τις Extreme μιας και χαμενες δεν θα πανε ποτε. Θα ερθουν σε 1 μηνα περιπου.

Εσυ με τις 90αρες οντως βλεπεις διαφορα;
 
  • Like
Reactions: PPG

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.630
Reaction score
36.414
Kαλά έπραξες με τις Extreme μιά και έχεις μεγαλύτερο χώρο.
Η διαφορά είναι πιο δεμένο μπάσο και καλές αποσβέσεις ,δεν ξέρω αν επηρρεάζουν και τα υπόλοιπα σαν σύνολο, αυτά τα λίγα.
 

Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Καλημέρα. Μου ηρθε χτες το ηχειο και έβαλα και τις βάσεις αλλά φοβάμαι πολύ μην πέσουν τα bookshelf, διοτι δεν στερεωνονται πουθενα. Δεν το ειχα υπολογισει σωστα αυτο.

Πηγα και πηρα χτες μια αυτοκολλητη ταινια velcro με σκοπο να δέσουν τα ηχεια με την βαση, ετσι ωστε να ειναυ δυσκολο με το παραμικρο σκουντημα να πεσει το ηχειο. Δεν την εβαλα ακομα, μηπως εχετε καποια αντιρρηση επ´αυτου για καποιο λογο που δεν γνωριζω.

Επισης τα ποδαράκια ειναι μονο ακιδωτα με κατι ροδελλες που βαζεις απο κατω, ωστε να κανουν πατιναζ στο πλακακι και να το γδερνουν.

Δυστυχως τα ηχεια μου ειναι ζωντανες οντότητες που μετακινουνται συνεχως απο πεθερες, παιδια, καθαριστριες, εμενα, γυναικα, κλπ, οποτε αν βαλω λασιχενια ποδαρακια, πειραζει;
 

Attachments




Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Βάλε BluTack ανάμεσα στη βάση και το ηχείο και τσοχάκια Tesa Protect χωρίς ακίδες στις βάσεις.
OK, blu tack εχω. Το μονο που με απασχολει με τα τσοχάκια, είναι πως με τις ακιδες, η βάση δεν είναι σταθερη by default και θελει ρυθμιση (απο το παξιμαδι) για να είναι και τα 4 ποδαρακια σταθερα.

Με τα τσοχάκια, φοβαμαι, πως η έλλειψη ρυθμισης, θα θέλει να βάλω...τάκο! Αλλά αν δεν δοκιμάσω δεν θα ξερω.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.455
Reaction score
74.940
Βάλε 2 στη γωνία που δεν πατάει. Αν και πιστεύω πως είναι στραβό απ' τις ακίδες.
 


Μηνύματα
5.284
Reaction score
6.433
πολυ ομορφα ειναι στο χωρο!!
οσο για τα τα bass traps extreme επειδη δουλευουν ως helmotz που σημαινει μεγαλο κερδος σε στενο ευρος ελπιζω να σου κατσουν στο χωρο σου !!
παντως αν θες πολλα κολπα και αισθητικα εδω νομιζω θα βρεις και σε ποιο προσιτες τιμες.
http://www.atp.jocavi.net/uk/products/tun/tun.lf_cosmos/index.htm
 


PPG

Πίπιτζι
Μηνύματα
3.869
Reaction score
5.854
Καλημέρα. Μου ηρθε χτες το ηχειο και έβαλα και τις βάσεις αλλά φοβάμαι πολύ μην πέσουν τα bookshelf, διοτι δεν στερεωνονται πουθενα. Δεν το ειχα υπολογισει σωστα αυτο.

Πηγα και πηρα χτες μια αυτοκολλητη ταινια velcro με σκοπο να δέσουν τα ηχεια με την βαση, ετσι ωστε να ειναυ δυσκολο με το παραμικρο σκουντημα να πεσει το ηχειο. Δεν την εβαλα ακομα, μηπως εχετε καποια αντιρρηση επ´αυτου για καποιο λογο που δεν γνωριζω.

Επισης τα ποδαράκια ειναι μονο ακιδωτα με κατι ροδελλες που βαζεις απο κατω, ωστε να κανουν πατιναζ στο πλακακι και να το γδερνουν.

Δυστυχως τα ηχεια μου ειναι ζωντανες οντότητες που μετακινουνται συνεχως απο πεθερες, παιδια, καθαριστριες, εμενα, γυναικα, κλπ, οποτε αν βαλω λασιχενια ποδαρακια, πειραζει;
Μπράβο Άρη καλορίζικο!!
 

Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Λοιπον, από Jumbo, πηρα imitation tesa protect, γυρω στα 100 κομμάτια σε διαφορα μεγέθη και ένα μεγαλο κομμάτι, που το κόβεις όπως θες μόνο με 0,99€!!!

Εβαλα και blu-tac στα ηχεία και ειναι αρκετα καλα στερεωμένα! Thanks, zizik!
 


PPG

Πίπιτζι
Μηνύματα
3.869
Reaction score
5.854
Λοιπον, από Jumbo, πηρα imitation tesa protect, γυρω στα 100 κομμάτια σε διαφορα μεγέθη και ένα μεγαλο κομμάτι, που το κόβεις όπως θες μόνο με 0,99€!!!

Εβαλα και blu-tac στα ηχεία και ειναι αρκετα καλα στερεωμένα! Thanks, zizik!
Τι ειναι τουτο?? imitation tesa protect
Βαλε μια φωτο!!!
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.721
Μηνύματα
2.873.815
Members
37.938
Νεότερο μέλος
AntoKonto
Top