Off Topic





susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.565
Reaction score
5.122
Έχω δυο κεντρικά και είναι θηρία , παίζω με pioneer SC-lx 90 susano και τα κεντρικά μου είναι τα fcm8 της b&w και ένα πολύ καλά σεταρισμενα και παίζουν πολύ δυνατά, αλλά το βράδυ μιλάμε ότι βλέπω ταινία στο -65 db. το κεντρικό το ανεβάζω 1,0 με 1,5 db. αλλά και πάλι ανεβαίνει όλο και όχι μόνο οι διαλογή. Θα ανεβάσω και Φώτο
 



Μηνύματα
7.240
Reaction score
4.623
Έχω δυο κεντρικά και είναι θηρία , παίζω με pioneer SC-lx 90 susano και τα κεντρικά μου είναι τα fcm8 της b&w και ένα πολύ καλά σεταρισμενα και παίζουν πολύ δυνατά, αλλά το βράδυ μιλάμε ότι βλέπω ταινία στο -65 db. το κεντρικό το ανεβάζω 1,0 με 1,5 db. αλλά και πάλι ανεβαίνει όλο και όχι μόνο οι διαλογή. Θα ανεβάσω και Φώτο
Εαν σου δωθει η ευκαιρία δοκίμασε να βάλεις και ένα τελικό .
Σίγουρα θα εκπλαγείς ευχάριστα .αυτα τα ηχεία θέλουν βατ τα οποία ο susano δεν τα διαθέτει .
 


susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.565
Reaction score
5.122
Σιγουρα με ενα τελικο θα παιζει καλυτερα.. ειμαι στο ψαξιμο, αλλα τα κεντρικα (FCM8) δεν θα το ελεγα οτι θελουν κ παρα πολυ ρευμα, δεχοντε 200 W στα 4Ω
Και πιστεύω ότι ο susano τα παίζει, γιατί τον δίνει 10Χ140 8Ω, Η 7Χ200 στα 8Ω, Η 5x280 8Ω και εγώ τον δουλεύω 5,1 είναι ο πιο δυνατός που ολοκληρωμένος που υπάρχει αλλά σίγουρα τα ρεύματα ενός κάλου τελικού είναι διαφορετικά. Ευχαριστώ και ότι νεότερο θα στείλω ελπίζω να βρεθεί τελικός . έχεις κάτι να πρωτινής;
 

Μηνύματα
7.240
Reaction score
4.623
Εγω προσωπικά όχι , αλλα νομίζω οτι και με 100 βατ στο κανάλι απο τελικό θα δεις διάφορα .
Ο suzano ούτε 60 βατ δεν ειναι .
Μόνο εαν βάλεις τελικό και το κάνει α-β θα καταλάβεις τι εννοω .
Βάλε αγγελια ζήτησης , ποτε δεν ξέρεις .
Καλη τύχη ...
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
βαλε για πλακα 150 βατ στο καθε καναλι
απλα να εχεις κοντα λεφτα γιατι θα αγορασεις οτι σε κανει να νομιζεις οτι αλλαξες συστημα
ο σουζανος με τα ρευματα και την ποιοτητ απου εχει , ειναι μονο για ηχεια μολυβοθηκες ( 4 ιντσες γουφερακι ) (το πολυ)
 

Μηνύματα
173
Reaction score
62
βαλε για πλακα 150 βατ στο καθε καναλι
απλα να εχεις κοντα λεφτα γιατι θα αγορασεις οτι σε κανει να νομιζεις οτι αλλαξες συστημα
ο σουζανος με τα ρευματα και την ποιοτητ απου εχει , ειναι μονο για ηχεια μολυβοθηκες ( 4 ιντσες γουφερακι ) (το πολυ)
Δηλαδη εγω που παιζω τα jbl ls 80 με τον sc-lx 76 θα με "βαλετε" να παρω κ τελικο........
 

susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.565
Reaction score
5.122
Ούτε 60...? Δηλαδή πόσο? 59,7 w? 58,3 w? Έχεις μηχάνημα και των μέτρησες??? Δηλαδή ο lx-87, 86 πόσο είναι?? 19,5w?ο lx-57? 7,5w? O vsx 923 1,1w? Ρε τι διαβάζουμε εδώ μέσα??? Όλοι οι ειδικοί και γνωστές του home cinema στο avsite μαζεύτηκανε! Μιλάει για ποιότητα ο argi που παίζει με onkyo!!! Χαχα γέλασα με την ψυχή μου! Πουλά τα ηχεία σου και πάρε bose ταιριάζουν με τον onkyo, τα προτείνει και η onkyo! Που να είχες και κανέναν mark Levinson τι θα έλεγες.....
 

Μηνύματα
7.240
Reaction score
4.623
Φίλε ο τρόπος που γράφεις είναι πολύ εριστικός. Ούτε τα μηχανήματα που πέρασαν από τα χέρια μου ξέρεις ούτε του αρτζι. Εαν κάνεις αναζήτηση εδώ μέσα στο σαιτ θα βρεις πόσα είναι πραγματικά τα ρεύματα του susano και θα κατεβάσεις μούτρα ...
 

Μηνύματα
22.269
Reaction score
15.543
Αυτό που βλέπεις πίσω από τον Runco,με κάτι καλώδια γύρω του:D....τουλάχιστον έτσι ήταν,τώρα αν έχει αλλάξει κάτι πρέπει να μας το πει ο ίδιος:smoke:

σιγα να μην εχει μετακινηθει :D

κιαυτος εναν παλιοσουσανο εχει 100+watt :party:
 

Μηνύματα
873
Reaction score
238
Χρησιμοποιοντας μια αντισταση στη μετρηση αντι για ενα ηχειο λογικα μπορει να δωσει πανω απο 200βαττ αλλα στην πραξη με κανονικο ηχειο ( κ αναλογα το ηχειο ) δεν υπαρχει περιπτωση να δωσει ειδικα με ολα τα ηχεια ταυτοχρονα να ζητανε πολυπλοκα ηχητικα σηματα(πραγματικο περιεχομενο)
Αλλα γιαυτο το λενε ολοι 5,7,11χ200 γιατι σπανια ζητανε ολα μαζι ισχυ τα τρια μπροστα οχι κ τοσο σπανια...σαν τις τραπεζες κ τις ασφαλιστικες αν τρκαρουν η ζητανε τα λεφτα ολοι ταυτοχρονα εχεις τοτε προβλημα...συμβαινει κ αυτο αναλογα τι ακουει ο καθενας
 

Μηνύματα
873
Reaction score
238
Μετρησεις με πραγματικα ηχεια δε θα βρεις γιατι δεν θα βγαλεις ακρη, αλλ στηλη με δυο γουφερ και μιντ κ αλλο βασης με ενα γουφερ...150βαττ και τα δυο αλλα το ρευμα για να κουνηθουν τα 3 γουφερακια δεν ειναι το ιδιο με το να κουνηθεξ ενα το τουιτερ ειναι τζαμπα μπροστα τους σαν ρευμα.
Γιαυτο ο καθε κατασκευαστης λεει τα ψεμματα του και τελειωνει...τζαμπα ειναι τα σπεκς οπως κ τα λογια στην πολιτικη
 


argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
Ούτε 60...? Δηλαδή πόσο? 59,7 w? 58,3 w? Έχεις μηχάνημα και των μέτρησες??? Δηλαδή ο lx-87, 86 πόσο είναι?? 19,5w?ο lx-57? 7,5w? O vsx 923 1,1w? Ρε τι διαβάζουμε εδώ μέσα??? Όλοι οι ειδικοί και γνωστές του home cinema στο avsite μαζεύτηκανε! Μιλάει για ποιότητα ο argi που παίζει με onkyo!!! Χαχα γέλασα με την ψυχή μου! Πουλά τα ηχεία σου και πάρε bose ταιριάζουν με τον onkyo, τα προτείνει και η onkyo! Που να είχες και κανέναν mark Levinson τι θα έλεγες.....


παιζω με ονκιο ? :lol:
ας γελασω 3 φορες :lol::lol::lol:
καλα τα λες .....αν βεβαια μιλαμε για 2009.....γιατι τοτε τον πουλησα....τον προ
απο τοτε αγορασα ενα πιονερο και ενα προ sunfire......
και αλλαξα ηχεια 2 φορες μεχρι το 2010 .....
+
.απο τελικο μετα τον ερθ
πηρα ενα sunfire ,
και τωρα εχω για δευτερη φορα ενα earthquke 7x380
65 + κιλα ....με αυξηση χωρητικοτητας πυκωτων , και λιγη δουλιτσα στα μπροστινα μπλοκια του......
τωρα αν θες να γινει σωτηρης και να καψεις τα τουιτερ σου .....κανονιζουμε να σε κανω και εσενα
και δυστυχισμενο , και
να αλλαξεις ηχεια και να το γυρισεις στις κορνες ...δεν θα εισαι ο πρωτος.........:dance:
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.738
Μηνύματα
2.874.476
Members
37.940
Νεότερο μέλος
papgeorge
Top