Έμεινα ..πάκης

Status
Not open for further replies.

vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.252
Reaction score
8.153
Εγώ πάλι δεν θα μπω στον κόπο να πω αν μου αρέσει ή όχι το Grimm γιατί δεν θέλω να παίξω το παιχνίδι της υπέρτατης δημοσιότητας ενός προϊόντος...
Αυτό που δεν κατάλαβα είναι γιατί ο φίλτατος Κώστας άνοιξε χωριστό θέμα και δεν είπε την υπερθετική γνώμη του στο θέμα που έχει ήδη ανοίξει ο Geomiat...
για να κανει μπουγιο...
μαλλον του αρεσαν...
εσυ γιατι δεν μας λες?
δεν σε αρεσαν?
ξερω και αλλους που δεν τρελαθηκαν.
 

vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.252
Reaction score
8.153
Πόσοι από σας μπορούν να κουρδισουν μια κιθάρα σωστά χωρίς να 'πάρουν' πρότυπο τόνο από άλλο όργανο;
μονο ο Bruno.
 


dapost

Rehdeko & Harbeth lover
Μηνύματα
4.800
Reaction score
11.043
για να κανει μπουγιο...
μαλλον του αρεσαν...
εσυ γιατι δεν μας λες?
δεν σε αρεσαν?
ξερω και αλλους που δεν τρελαθηκαν.
Μπα, μάλλον μπερδεύτηκε για το τελευταίο μήνυμα του άλλου νήματος είναι για sansui...
 
  • Like
Reactions: vet


Μηνύματα
1.908
Reaction score
1.659
για να κανει μπουγιο...
μαλλον του αρεσαν...
εσυ γιατι δεν μας λες?
δεν σε αρεσαν?
ξερω και αλλους που δεν τρελαθηκαν.
Αυτό βλέπω, ότι τον στόχο του τον πέτυχε...2000 άτομα σχεδόν έχουν ξανασχοληθεί με το θέμα..
Εγώ πάλι δεν λέω για να μην με βάλει στην black list ο Χατζηστάμου και δεν μου κάνει έκπτωση στην Metric!!
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.974
Reaction score
20.495
@costas EAR: Η επιλογή του εκάστοτε μουσικού είδους προς ακρόαση, έχει σημασία; Ο λόγος που ρωτάω είναι επειδή 1) αφενός μου φαίνεται σχεδόν απίθανο τα Grimm να παίζουν καλά τα πάντα, 2) αφετέρου στην έκθεση τα άκουσα να αναπαραγάγουν κιθαριστικά θέματα μόνο, 3) επειδή ο πρώτος συνδυασμός ηχείων-ενισχυτή που άκουσα πριν να πάρω τα μηχανήματά μου ήταν απογοητευτικός στην απόδοση της μουσικής που ακούω (metal) (άρα με ενδιαφέρει και αυτό το κομμάτι) και τέλος 4) επειδή είμαι σίγουρος ότι metal δεν ακούσατε στον geomiat!:D (μαντεύω την απάντηση, αλλά θα εκτιμούσα ιδιαιτέρως μια – έστω – στοιχειώδη αιτιολόγηση)
 

Μηνύματα
4.041
Reaction score
1.720
παρτε το λιγο χαλαρα.
Για μηχανες ηχου εχουν κοπει απο καποιους ακομα και καλημερες εδω μεσα [μεγα σαχλαμαρα]. Ο καθ ενας εχει δικαιωμα να πει την γνωμη του σε κατι καθαρα υποκειμενικο που δεν ειναι τιποτα αλλο απο το πως αντιλαμβανεται το σωστο !
Μα θα μου πει καποιος υπαρχουν μετρησεις. Σεβαστο! Αλλωστε το λεει και ο Κωστας στην αρχη, σε οποιον αρεσει.
Οι μισοι υποστηριζουν ,δικαια, οτι τετοιες μετρησεις με 20 κ δεν θα βρεις πουθενα.Αρα αξιζει. Σωστα!
Αλλοι παλι λενε οτι εγω θελω να βλεπω αυτο που αγοραζω! Τους φαινεται λιγο ενα 8ιντζο με ενα τυπικο τουιτερ και με τους ενισχυτες που δεν βλεπουν να κοστιζει τοσο. Υπαρχουν και αλλοι που λενε οτι με αυτο που βλεπουν με την αποδοση που εχει αν ηταν στο ενα τεταρτο της τιμης θα ηταν φονιας!
Υπαρχουν και οι αλλοι που θελουν τα χρηματα τους να ανταποκρινονται στην δουλεια που εχει ενα μηχανημα [χοντρες προσοψεις , μεγαλους πυκνωτες, λουστρα στα ξυλα κ.λ.π κ.λ.π] και δεν θα εδιναν τοσα χρηματα να βλεπουν τον μπομπ τον σφουγγαρακι κυκλωπα. Ετσι ειχε χαραχτηρισει καποιος το εν λογω ηχειο.
Σας λεω οτι εχει ακουστει γυρω απο το συγκεκριμενο θεμα. Εγω διαφωνω!
Ο καθενας εχει δικαιωμα να δωσει τα χρηματα του εκει που θελει κρινοντας παντα με την δικη του λογικη , αλλα και με αλλες παραμετρους οπως,την αποδοση, το οπτικο , την μεταπωληση!
Ολοι δικιο εχουν!!
Ο Κωστας το κρινει καθαρα απο θεμα αποδοσης μιας και εχει ξεπερασει τα υπολοιπα κολληματα! Και αυτος δικο εχει.
Εμενα παλι μου αρεσουν οι κορνες και οι λαμπες. Πρεπει να μου την πεσουν ;;
Χρονια πολλα κυριοι!!
 
Last edited by a moderator:

Μηνύματα
2.748
Reaction score
1.380
Και έτσι θα μείνουν όλα τα υπέροχα σχόλια της αρχικής παρουσίασης. Για μένα το ηχειο αυτό είναι τρελλός γάμος. Και το κοστος διαζυγιου πολύ μεγαλο. Προσωπικά ακόμα ψαχνομαι στον ήχο και μπορεί να με κουράζει αλλά μου αρέσει κιόλας.
Αυτή η δέσμευση είναι πολύ βαριά.
Άσχετα με το ποσο καλά παιζουν.
Και με κουράζει μια εμμονή κάποιων να τα μυθοποιουν.
Απο την πρωτη μέρα μετα την περσινή έκθεση ξεκίνησε ο φανμποισμος.
εγω πάντως θα περιμένω να τα βαλει αγγελία ο όποιος αυτιας , να τα πάρω σε καλύτερη τιμη....;)
 

Μηνύματα
2.748
Reaction score
1.380
@costas EAR: Η επιλογή του εκάστοτε μουσικού είδους προς ακρόαση, έχει σημασία; Ο λόγος που ρωτάω είναι επειδή 1) αφενός μου φαίνεται σχεδόν απίθανο τα Grimm να παίζουν καλά τα πάντα, 2) αφετέρου στην έκθεση τα άκουσα να αναπαραγάγουν κιθαριστικά θέματα μόνο, 3) επειδή ο πρώτος συνδυασμός ηχείων-ενισχυτή που άκουσα πριν να πάρω τα μηχανήματά μου ήταν απογοητευτικός στην απόδοση της μουσικής που ακούω (metal) (άρα με ενδιαφέρει και αυτό το κομμάτι) και τέλος 4) επειδή είμαι σίγουρος ότι metal δεν ακούσατε στον geomiat!:D (μαντεύω την απάντηση, αλλά θα εκτιμούσα ιδιαιτέρως μια – έστω – στοιχειώδη αιτιολόγηση)
με τα γουφερακια μαζι, πιστευω θα παιζουν καλα και τα μεταλ...
στην εκθεση ακουσα και κλασικη σε αυτα, και μου αρεσε..:idk:
 


Μηνύματα
2.458
Reaction score
1.719
ωπ, τι έγινε ρε παιδιά? εδώ μαλώνετε όπως παλιά???

Έτσι, να ανάβουν τα αίματααααα!

Επί του θέματος τώρα, δεν έχω ακούσει τα grimmια, οπότε δε μπορώ να εκφέρω άποψις.

Αλλά ας ούμε, κατανοώ ότι κατά καιρούς υπάρχουν κάποια trends στα σχετικά fora:

βινύλιο vs cd (τι είπα ο παλαίωρας)
magnepan
accuphase
behringer
benchmark
focal sm9
tripath
ice modules
boyoho
lipinski
κλπ κλπ κλπ

Όλα αυτά είναι πάθη που εκφράζουν τον καθένα μας κατα καιρούς και μπαίνουμε εδώ και τα γράφουμε.
Τι πιο ωραίο από το να μοιράζεσαι τα πάθη σου???

Πολλές φορές, τις περισσότερες δηλαδή, τι τις περισσότερες, όλες εννοώ θα υπάρχει πάντα και η αντίθετη άποψη.
Γι'αυτό τα λέμε πάθη.
Πρόκειται για εξτρεμιστικές καταστάσεις, ο ένας κόρνες με 1,2 βατ στο κανάλι και ο άλλος ηλεκτροστατικά full range με 8823479879 βατια και 600 αμπέρ στο μισό κανάλι.

Έτσι είναι αυτά.
Ο καθένας διαλέγει το δρόμο του σύμφωνα με αυτά που γουστάρει.
Αν θα πρέπει να υπάρξει "θέμα" είναι μόνο για το αν ξέρει ο καθένας τι γουστάρει.
Τίποτε άλλο.

Απο εκεί και πέρα αν το γουστάρει πραγματικά γιατί θα πρέπει να πείσει και τον άλλον ο οποίος γουστάρει κάτι άλλο?
Εγώ γουστάρω μελαχρινές ρε παιδί μου, νταξ, και οι ξανθιές καλές είναι αλλά πολύ μελάτες, άλλος θέλει κοκκινομάλλες με φακίδες. Πάω πάσο.

Εγώ είμαι της σχολής της κολοκυθόπιτας, δηλαδή ελεύθερα και υποκειμενικά, χύμα, χαλαρά.
Ακούμε μουσική μέσα από τα μηχανάκια, μουσική η οποία διεγείρει κάποιες αισθήσεις μας (γι'αυτό ακούμε μουσική νομίζω).

Όταν οι αισθήσεις μου διεγείρονται τότε αυτό είναι και το σωστό
.

Ο φίλος Κωστασέαρ (παρεπιπτόντως εξαιρετικός νεαρός :drinks: ) λέει ότι το σωστό δεν είναι υποκειμενικό και ότι το σωστό ποσοτικοποιείται και μάλιστα μπορεί να το διαβάσει σε pdf χωρίς να χρειαστεί να ακούσει αυτό που θέλει να αγοράσει.

Εγώ δε συμφωνώ και δε το καταλαβαίνω ούτε συμφωνώ με τον τρόπο που εκφράζει τα επιχειρήματα του με τόση "απολυτότητα" (ίσως επειδή δεν έχω το background να καταλάβω τι λέει) αλλά δε με πειράζει.

Μια χαρά κάνουμε παρεούλα και πίνουμε και καμιά μπυρίτσα παρέα αμαλάχει.

Οπότε το μήνυμά μου φίλοι avσαήτες είναι: chill out!

Το καλοκαίρι έρχεται, σκεφτείτε παραλία, τσιπουράκια, σκουμπρί καπνιστό, να περνάνε διάφοροι ωραίοι κώλοι απο δίπλα κλπ κλπ

:beach:
 

Μηνύματα
2.748
Reaction score
1.380
ωπ, τι έγινε ρε παιδιά? εδώ μαλώνετε όπως παλιά???

Έτσι, να ανάβουν τα αίματααααα!

Επί του θέματος τώρα, δεν έχω ακούσει τα grimmια, οπότε δε μπορώ να εκφέρω άποψις.

Αλλά ας ούμε, κατανοώ ότι κατά καιρούς υπάρχουν κάποια trends στα σχετικά fora:

βινύλιο vs cd (τι είπα ο παλαίωρας)
magnepan
accuphase
behringer
benchmark
focal sm9
tripath
ice modules
boyoho
lipinski
κλπ κλπ κλπ

Όλα αυτά είναι πάθη που εκφράζουν τον καθένα μας κατα καιρούς και μπαίνουμε εδώ και τα γράφουμε.http://les400culs.com/
Τι πιο ωραίο από το να μοιράζεσαι τα πάθη σου???

Πολλές φορές, τις περισσότερες δηλαδή, τι τις περισσότερες, όλες εννοώ θα υπάρχει πάντα και η αντίθετη άποψη.
Γι'αυτό τα λέμε πάθη.
Πρόκειται για εξτρεμιστικές καταστάσεις, ο ένας κόρνες με 1,2 βατ στο κανάλι και ο άλλος ηλεκτροστατικά full range με 8823479879 βατια και 600 αμπέρ στο μισό κανάλι.

Έτσι είναι αυτά.
Ο καθένας διαλέγει το δρόμο του σύμφωνα με αυτά που γουστάρει.
Αν θα πρέπει να υπάρξει "θέμα" είναι μόνο για το αν ξέρει ο καθένας τι γουστάρει.
Τίποτε άλλο.

Απο εκεί και πέρα αν το γουστάρει πραγματικά γιατί θα πρέπει να πείσει και τον άλλον ο οποίος γουστάρει κάτι άλλο?
Εγώ γουστάρω μελαχρινές ρε παιδί μου, νταξ, και οι ξανθιές καλές είναι αλλά πολύ μελάτες, άλλος θέλει κοκκινομάλλες με φακίδες. Πάω πάσο.

Εγώ είμαι της σχολής της κολοκυθόπιτας, δηλαδή ελεύθερα και υποκειμενικά, χύμα, χαλαρά.
Ακούμε μουσική μέσα από τα μηχανάκια, μουσική η οποία διεγείρει κάποιες αισθήσεις μας (γι'αυτό ακούμε μουσική νομίζω).

Όταν οι αισθήσεις μου διεγείρονται τότε αυτό είναι και το σωστό
.

Ο φίλος Κωστασέαρ (παρεπιπτόντως εξαιρετικός νεαρός :drinks: ) λέει ότι το σωστό δεν είναι υποκειμενικό και ότι το σωστό ποσοτικοποιείται και μάλιστα μπορεί να το διαβάσει σε pdf χωρίς να χρειαστεί να ακούσει αυτό που θέλει να αγοράσει.

Εγώ δε συμφωνώ και δε το καταλαβαίνω ούτε συμφωνώ με τον τρόπο που εκφράζει τα επιχειρήματα του με τόση "απολυτότητα" (ίσως επειδή δεν έχω το background να καταλάβω τι λέει) αλλά δε με πειράζει.

Μια χαρά κάνουμε παρεούλα και πίνουμε και καμιά μπυρίτσα παρέα αμαλάχει.

Οπότε το μήνυμά μου φίλοι avσαήτες είναι: chill out!

Το καλοκαίρι έρχεται, σκεφτείτε παραλία, τσιπουράκια, σκουμπρί καπνιστό, να περνάνε διάφοροι ωραίοι κώλοι απο δίπλα κλπ κλπ

:beach:
http://les400culs.com/
 



Μηνύματα
12.855
Reaction score
10.072
Ωπ, να και η πηγή όλων των προβλημάτων! Ντε ζα βου ένα πράγμα. Μόνο μην έχουμε τα ίδια με παλιά.

Πετρο, θα παρεις Metric και Grimm?
Τίποτα δε θα πάρω. Δεν παίζουν φράγκα. Αν πάρω κάτι θα είναι MG-12 για αρχή και MG-3.5 ή 3.6 στο μέλλον. Και μη νομίζεις ότι ακόμα δε σκέφτομαι τα δικά σου που τα έδωσες...
 



Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
εγώ θα περιμένω να σκάσει μύτη ο Κωστάκης μας... γιατί έχω ερωτήματα...:)
 


Status
Not open for further replies.

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.622
Μηνύματα
2.868.403
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top