Ηλεκτρονικό τσιγάρο


Y

Yiannis_B

Guest
Αν το ξανακάνει, θα το λύσω να δω αν υπάρχει ψυχρή κόλληση στο +.
 


Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
Αν το ξανακάνει, θα το λύσω να δω αν υπάρχει ψυχρή κόλληση στο +.
Είναι Bug και λύνεται με την βέρσιον που σου έστειλα... κεφάλας είσαι...:rolleyes: δεν διαβάζεις αυτά που γράφω...:laugh:
 

Y

Yiannis_B

Guest
Είναι Bug και λύνεται με την βέρσιον που σου έστειλα... κεφάλας είσαι...:rolleyes: δεν διαβάζεις αυτά που γράφω...:laugh:
Bug που φεύγει πατώντας το ελατήριο,χωρίς μπαταρία και τροφοδοσία, δεν έχω ξανασυναντήσει. :roflmao:


....ποιος τον ακούει τον Κεφάλα τώρα...:laugh:
 


Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
Γιάννη την έβαλες? σύμπτωση ήταν το ελατήριο... απλά ξεμπλόκαρε με το άνοιξε - κλείσε...;)

γεμίσαμε αμερικανάκια εδώ μέσα....:gotcha:
 
Last edited:

Y

Yiannis_B

Guest
την έβαλες?
Ναι. Ευχαριστώ. Αλλά πολύ μυστικοπάθεια ρε παιδάκι μου, που είναι το release note για τα bugs που διορθώθηκαν με το νέο firmware?
 

Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
Διορθώνει αυτό το σφάλμα*** στην eco κατάσταση, έχει ανακοινώσει (οτι θα βγει) και νεότερη επίσημη βέρσιον ;)

***
Αν βγεί η μπαταρία και μπεί καινούργια (..η και η ίδια) ..ενώ έχει "ρεύμα" (..ανάβει η οθόνη) ..όταν πατάς το fire ...δείχνει ότι η μπαταρία δεν έχει "σωστό" φορτίο (..ένα χ στην οθόνη δηλαδή) ..και την δείχνει άδεια. Στα υπόλοιπα profile, αυτό δεν συμβαίνει.
 


Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Εξαφανίστηκαν όλα τα vapor flask-shark από τα κινεζομάγαζα .Οι μηνύσεις έπιασαν τόπο .
και τώρα πως θα κάνουμε πλάκα στον Κεφάλα ?:idk:
Η αγορά TC έχει αγριέψει .Υπάρχει πολύ ψωμί και τα μαντρόσκυλα -μεγάλοι παίκτες έχουν στρώσει στο κυνήγι την μαρίδα και τα αδέσποτα .Τα ηλεκτρονικά αντιγράφονται (σχεδόν) αλλά όχι και την εμφάνιση ρε μάγκα μου και μάλιστα σε βιτρίνες :sneaky:
Αντε να δούμε μέσα στο καλοκαίρι τι "κόλπα " θα παιχτούνε :beach:
 

Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
Σημασία έχει ότι οι τιμές έπεσαν και έγιναν προσιτές σε όλους και όχι τα μόντ με έλεγχο θερμοκρασίας να είναι για λίγους! Πλέον θα το ενσωματώνουν όλα και δεν θα θεωρείται το κάτι ιδιαίτερο!
 

Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
Να κάνω και κάποια σχόλια για κάποια που γράφονται κατά καιρούς από εμάς εδώ μέσα...
Είναι λάθος να λέμε και να παραπληροφορούμε τον κόσμο ότι, έχει μέλλον ο έλεγχος θερμοκρασίας, όχι δεν είναι έτσι και αυτός ο τρόπος με τις νέες ανακοινώσεις και για άλλα σύρματα σχεδόν ολοκληρώνεται, το ποσοστό απόκλισης μπορεί να βελτιώνουν... μικρο το κακό εάν δεν γίνονται υπερβολές από εμάς, και εάν αλλάξουν τον τρόπο ελέγχου θερμοκρασίας με κάποιον άλλο τρόπο, ο λόγος που θα γίνει είναι για να κλέψουν και πάλι τα λεφτά μας με 200άρια ευρώ και τίποτε άλλο, η τελικώς (εφόσον δεν υπάρχουν ολοκληρωμένες επιστημονικές μελέτες) το πρόβλημα μελλοντικά μπορεί να εστιάζεται άλλου, πχ. στα υγρά η όπου αλλού!

Όπως είπα στο προηγούμενο μήνυμά μου...
Σημασία έχει ότι οι τιμές έπεσαν και έγιναν προσιτές σε όλους και όχι τα μόντ με έλεγχο θερμοκρασίας να είναι για λίγους! Πλέον θα το ενσωματώνουν όλα και δεν θα θεωρείται το κάτι ιδιαίτερο!
άρα οι πολιτικές πώλησης της evolv - yihi, δηλαδή να πουλάμε (ακριβά) φούμαρα για μεταξωτές κορδέλες... τελείωσε!

Επίσης είναι ανεύθυνο να λέμε σε κάποιον να μην αγοράζει μοντάκι με έλεγχο θερμοκρασίας την σήμερον εποχή και ειδικά όταν μπορεί να αποκτηθεί με τιμή κάτω των 50 ευρώ και να κάνει την δουλειά του άψογα!

Και ένα άσχετο σχόλιο...
Σχετικά με το sx mini m class που έχω και σαν κάτοχος του VS αρχικά, ο λόγος που το άλλαξα ήταν η αναβάθμιση που υποστηρίζει, το θεωρώ πολύ σημαντικό (ειδικά όπως τρέχουν τα πράγματα), εάν μελλοντικά (μέσω λογισμικού) δεν γίνεται βελτίωση στην συσκευή στο να αναγνωρίζει και άλλα σύρματα κλπ. εξελίξεις... τότε τσάμπα πήγαν τα λεφτά μου, απλά είναι τα πράγματα και ίδωμεν!
 
Last edited:

Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
Bug έχει ο Μη.........στο πάνω κεφάλι :rolleyes:
Τελικά ο Μη δεν πρέπει να 'χει bug στο πάνω κεφάλι. Για το κάτω, ούτε ξέρω, ούτε θέλω να μάθω. :roflmao:
Ο γέροντας κοροϊδεύει την καράφλα μου... γιατί ζηλεύει την εμορφιά μου...
Γιάννη να σε ενημερώσω ότι σε αυτό που δεν θέλεις να δεις... μαλλιά δεν έχω χάσει ακόμα...:p :laugh:
 
Last edited:

m1ts0s

News poster
Editor
Μηνύματα
2.331
Reaction score
3.635
Βγαίνει τώρα σε ΗΠΑ το Juul:

"JUUL uses a closed loop temperature control algorithm to deliver the ideal amount of power at any given time to the JUULpod. The juice is heated using an industry standard wick and nichrome coil system.

Nicotine content: 0.8mL with 5% nicotine by weight (59 mg/mL per pod, ~ content of a pack of cigarettes)

Our Juul pods are made from BPA free, heat resistant, food-grade plastics, a stainless steel vapor path and an industry standard wick and nichrome coil heater. The JUUL aluminum shell encases a Lithium Ion battery, a circuit board and a pressure sensor, separate from the vapor path and liquid.

JUULpod juice ingredients: glycerol, propylene glycol, flavor, nicotine, benzoic acid.

Glycerol and Propylene Glycol are commonly used humectants in vaporization liquids, and also used in a number food products. Benzoic Acid, is a naturally occurring acid found in the tobacco plant, which is a part of our proprietary formulation that makes JUUL the ultimate vaping experience. Nicotine content: 0.8mL with 5% nicotine by weight (59 mg/mL per pod, ~ content of a pack of cigarettes)

JUUL does incorporate several consumer protections, including a sophisticated temperature control system which is optimized to maintain the temperature needed for optimal vaporization and to avoid combustion and generation of smoke. We stand by the quality of our products and are committed to bringing you the best technology in vaporization, which is why our engineering team ensures all parts are compliant to international and US safety and quality standards like RoHS and EMC, and undergo extensive testing and inspection at PAX Labs. Furthermore, JUUL e-liquid and vapor are also tested by an independent lab. PAX Labs tracks emerging FDA regulation closely, and we support responsible product quality standards."

ένας τύπος από e-cigarette forum:

"I tried the Juul at the SFATA conference last week.

Nicotine-wise, it kicks like a mule. It's been so long since I smoked a cigarette that I honestly can't say whether it's the same experience - and probably it isn't quite (not WTAs, for instance). But the charts tell an interesting story - similar t-max (time to maximum nicotine levels in blood) to cigarettes, but much lower c-max (total peak plasma levels of nicotine). I felt pretty, er, zapped for about 15 minutes after taking only a few puffs - and I'm a big nicotine user (Snus, vaping, even lozenges (can't get snus in UK))

In terms of vapor production, very little; flavor, very little. Overall, it's not for me - BUT, had it been on the market, say, 4 years ago, it might well have been for me. I honestly can't say."

https://www.juulvapor.com/
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Απορρίπτεται μετα " βαϊων και κλάδων " .
Είναι ίσως για τον τυπάκο της διαφήμισης ,τον metro ,την αντρούκλα :rolleyes: .
 



Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Απο το ποστ σου συμπεραίνω οτι θεωρείς τους κατόχους SXmini .....άσχιετους :whistling:
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.722
Μηνύματα
2.873.914
Members
37.938
Νεότερο μέλος
AntoKonto
Top