Έκθεση Εικονα και Ηχος 2023

Μηνύματα
12.746
Reaction score
14.857
Θυμάσαι επίσης που έλεγαν πως οι nuvistor είναι ανθεκτικές μέχρι και στον Η/Μ παλμό πυρηνικής έκρηξης... Εντάξει, όλα τα υπόλοιπα κυκλώματα και συσκευές θα καίγονταν αλλά θα μας έμεναν λειτουργικές οι nuvistor, λες και θα είχε ιδιαίτερη σημασία για τον χρήστη σε περίπτωση πυρηνικής έκρηξης... :roflmao:
Είναι και επίκαιρο θέμα οπότε ας ενημερώσουμε τους ιδιοκτήτες ότι την στιγμή της έκρηξης πρέπει να βρίσκονται 20 μίλια μακρυά απο το ground zero και να βγάλουν το σύστημα τους απο την πρίζα. Διπλός διακόπτης που κόβει φάση και ουδέτερο δεν αρκεί.

Με το τρίτο αυτί που θα βγάλετε μετά την έκρηξη θα ακούτε καλύτερο εάν και κάπως διαφορετικό spaciousness. Μην θεωρήσετε ότι επρόκειται για βλάβη της συσκευής.

Ζητούνται εθελοντές για υποκειμενική ακρόαση σε pending εργασία της AES. Μικροί EMP παλμοί (ή και μεγάλοι) δεν έχει αποδειχθεί μέχρι σήμερα ότι κανουν κακό στον άνθρωπο και στα όργανά του. Δηλώστε συμμετοχή άφοβα.

:D :D
 


Μηνύματα
12.746
Reaction score
14.857
Αρκετά, γράφτηκε,
το αστείο ψάχνω αλλά δεν το βρίσκω.
¨Αστον , έχει σκάσει που δεν υπάρχει (και ούτε θα υπάρξει ποτέ) ιμέρσιβ σύστημα στις εκθέσεις. Οπότε ψυχολογικά του βγαίνει έτσι μια κάπως σχέση αγάπης - μίσους με τις εκθέσεις όπως πολλών που αποτελούν μειοψηφία και δεν μπορούν να το χωνέψουν γιατί συμβαίνει αυτό αφού έχουν δίκιο και την επιστήμη και λογική με το μέρος τους.

:D :D :D
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.547
Reaction score
126.269
έχει σκάσει
Πόσο καλά με ξέρεις.. 😂🤣😁🤪

ψάχνω αλλά δεν το βρίσκω.
Έτσι λέει η γυναίκα μου για το κινητό της, και τα κλειδιά.

"Ψάξε κι άλλο" απαντώ. "Δε το πήρα γω" συμπληρώνω.
 

Μηνύματα
12.746
Reaction score
14.857
Πόσο καλά με ξέρεις.. 😂🤣😁🤪


Έτσι λέει η γυναίκα μου για το κινητό της, και τα κλειδιά.

"Ψάξε κι άλλο" απαντώ. "Δε το πήρα γω" συμπληρώνω.
Η επιστήμη αγαπητέ μου τα λέει, η επιστήμη,, όχι εγώ. :D :D

Δε μου λές, για να είμαστε και στο θέμα. Θα ανέβεις (κατέβεις ... για τους Αθηναίους) για την έκθεση να κάνει και κανά χιλιόμετρο το Tesla ;
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.547
Reaction score
126.269
Θα ανέβεις (κατέβεις ... για τους Αθηναίους) για την έκθεση
Μόνο σε έκθεση με άφθονα τοπ ιμερσιβ σεταπ θα είχα κάποιο ενδιαφέρον να πάω. Με νέες τεχνολογίες ίσως (όπως της κατεύθυνσης των χαμηλών της τρινοβ), με υλοποιήσεις >9.4.4, με ανάδειξη τρόπων εντοιχισμού, με κάτι σοβαρό τελοσπαντων, ειδάλλως τι να πα να κάνω;

Σε εκθέσεις γραμμοφώνου και λατέρνας; χαχαχαχαχαχαχαχαχα, όχι, ευχαριστώ.
 

Μηνύματα
12.746
Reaction score
14.857
Μόνο σε έκθεση με άφθονα τοπ ιμερσιβ σεταπ θα είχα κάποιο ενδιαφέρον να πάω. Με νέες τεχνολογίες ίσως (όπως της κατεύθυνσης των χαμηλών της τρινοβ), με υλοποιήσεις >9.4.4, με ανάδειξη τρόπων εντοιχισμού, με κάτι σοβαρό τελοσπαντων, ειδάλλως τι να πα να κάνω;

Σε εκθέσεις γραμμοφώνου και λατέρνας; χαχαχαχαχαχαχαχαχα, όχι, ευχαριστώ.
Που δηλαδή, έχει τέτοιες εκθέσεις ; Στην Αμερική εκείνη των επαγγελματιών ;
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.547
Reaction score
126.269
Ε, ναι, κάτι τέτοιο.

Οι εξελίξεις στο 3D του ιμερσιβ, με ενδιαφέρουν. Πχ η ύπαρξη layer πιο κάτω από το bed layer.

Οι τεχνολογίες στην χρήση πολλαπλών σαμπ, επίσης με ενδιαφέρουν.

Και όσον αφορά την τοποθέτηση, με ενδιαφέρουν οι τεχνικές εντοιχισμού.

Σε εκθέσεις ξύλου σε πάω, καταλαβαίνεις πως τα καλογυαλισμένα κομοδίνα δεν με εκλύουν. Μέχρι και στο Τέσλα, η επένδυση ξύλου μου φαίνεται εμετός. Και στο Μερτσέντες φυσικά. Και στα υπόλοιπα με λίγο από κομοδίνο, λίγο από ντουλάπι.😂🤣😁
 


Μηνύματα
12.746
Reaction score
14.857
Ε, ναι, κάτι τέτοιο.

Οι εξελίξεις στο 3D του ιμερσιβ, με ενδιαφέρουν. Πχ η ύπαρξη layer πιο κάτω από το bed layer.

Οι τεχνολογίες στην χρήση πολλαπλών σαμπ, επίσης με ενδιαφέρουν.
Τα πολλαπλά sub (πάνω απο δύο ή εάν θες να τα έχεις στάκ το ένα πάνω στο άλλο μόνο για spl) εάν κάποιος ενδιαφέρεται μόνο για την θέση ακρόασης ... έχουν νόημα ή είναι ένας άλλος μύθος που δεν έχει αποδειχθεί (μάλλον για το αντίθετο υπάρχουν ενδείξεις ή τουλάχιστον μηδαμινούς προσφοράς) και τον παίρνουν όλοι σπασμένο τηλέφωνο και μιλάνε στο όνομα της επιστήμης και ανύπαρκτων εργασιών που να συγκρίνουν για το θέμα ;
 
Last edited:


Μηνύματα
12.874
Reaction score
10.094
έχουν νόημα ή είναι ένας άλλος μύθος που δεν έχει αποδειχθεί (μάλλον για το αντίθετο υπάρχουν ενδείξεις) και τον παίρνουν όλοι σπασμένο τηλέφωνο και μιλάνε στο όνομα της επιστήμης και ανύπαρκτων εργασιών ;
Μύθος. Μην ασχολείσαι. Ποιός μωρέ θα κάτσει να κάνει εργασίες και μελέτες;
 

Μηνύματα
12.746
Reaction score
14.857
Μύθος. Μην ασχολείσαι. Ποιός μωρέ θα κάτσει να κάνει εργασίες και μελέτες;
Δαν ρωτάω εσένα. Δεν με ενδιαφέρει η άποψη σου ή η όποια "γνώση" σου στο θέμα.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.547
Reaction score
126.269
Μετά από τις παρουσιάσεις του μπουτχια, μόνον τυφλός συγχωρείται. 🤪😂😁

Η δε τρινοβ, που πήρε το παλιό καλό plane wave array και το πάντρεψε με γνωστή μέθοδο ακύρωσης, είναι ένα βήμα παραπέρα από οτιδήποτε έχει γραφτεί ποτέ.

Και ήδη κάποιοι γράφουν "τι άκουσαν" με το bass waveforming, και καλώς ή κακώς, παραμιλάνε.
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.547
Reaction score
126.269
Να σου πω εγώ που βρίσκω τα κλειδιά μου αλλά με τα sub δεν τα πάω καλά , τί γίνεται?
Για εκθέσεις immersive νέων τεχνολογιών;

Για πες για πες, έβγαλε η σανσούι κάνα καινούργιο software; 😁

Ή θες να μου μιλήσεις για τις πλέον σύγχρονες εξελίξεις της κοράλ στα σαμπ; 😂😭😁

Αφήστε με ν'αγιάσω βρε, είναι και του Αγίου σήμερα, αϊντε!
 


Μηνύματα
27.441
Reaction score
25.581
Οχι η sansui δεν χρειάστηκε να βγάλει τίποτε .
Τα έχετε βγάλει όλα εσείς .
Οσον αφορά στην coral δεν είσαι ικανός ούτε το όνομα να προφέρεις
 

Μηνύματα
12.746
Reaction score
14.857
ΟΚ ... θα με μπερδεψε ο Todd Welti που σε πρόσφατη συνέντευξη του λέει το αντίθετο απο τις δοκιμές του εάν και δεν τις έχει δημοσιεύσει. Μάλιστα ο ίδιος τον χαρακτηρίζει ώς μύθο στους audio people κροακανθρώπους. :D

Ξέρεις αυτός πού έκανε και έγραψε την αρχική εργασία και μετά άρχισε το σπασμένο τηλέφωνο. :D Δεν γράφτηκε και καμιά άλλη χα χα.

Αλλά τι να ξέρει και αυτός ; :D

Θα ρωτήαω τον @Bhutia στο νήμα του για το χαμηλό και την χρησιμότητα των sub για μια θέση ακρόασης να δώ τι λένε οι δικές του δοκιμές και που βασίζει τα συμεπράσματά του.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.739
Μηνύματα
2.874.520
Members
37.941
Νεότερο μέλος
pounentis
Top