Προγραμμα μετατροπης υποτιτλων .srt σε .sub.





Μηνύματα
7.461
Reaction score
3
Sutitle Workshop ίσως;;; Παίζει να ειναι και το απόλυτο free εργαλείο!
 


ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΚΟΥΚΟΥΡΑΚΗΣ

απο-Συντονιστής
Μηνύματα
3.190
Reaction score
187
Εντελει καταφερα να το εγκαταστησω το creator. Ξερει κανεις τι ρυθμισεις χρειαζομαι? Εννοω στο frame rate και σε τι αρχειο θα σωζω τους διαλογους...
 

ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΚΟΥΚΟΥΡΑΚΗΣ

απο-Συντονιστής
Μηνύματα
3.190
Reaction score
187
To προβλημα τωρα ειναι, πως θα μετατρεψω τα txt αρχεια που κατεβαζω, σε ub. Μια προσπαθεια που εκανα να τα μεταρεψω σε srt πρωτα και μετα σε sub εχει αποτυχει. Το TViX δεν τα αναγνωριζει. Καποια ετοιμα αρχεια srt που τα μετατρεπω σε sub τα αναγνωριζει μια χαρα. Αρα το προβλημα ειναι με τα txt αρχεια που κατεβαζω. Καποια πατατα κανω στην μετατροπη τους σε srt. Καμια βοηθεια?
 

ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΚΟΥΚΟΥΡΑΚΗΣ

απο-Συντονιστής
Μηνύματα
3.190
Reaction score
187
Mα βοηθεια ρε παιδια! Συγκεκριμενα με τους 300, εχω κατεβασει απειρους υποτιτλους ετοιμους σε srt και τους μετατρεπω σε sub, αλλα μου βγαζει κατι τετοια (i/) και εχουν σπασει τα νευρα μου!! Τι στο καλο να κανω??
 


MaxHeadroom

Moderator
Moderator
Μηνύματα
7.643
Reaction score
9.212
Απάντηση: Re: Προγραμμα μετατροπης υποτιτλων .srt σε .sub.

Mα βοηθεια ρε παιδια! Συγκεκριμενα με τους 300, εχω κατεβασει απειρους υποτιτλους ετοιμους σε srt και τους μετατρεπω σε sub, αλλα μου βγαζει κατι τετοια (i/) και εχουν σπασει τα νευρα μου!! Τι στο καλο να κανω??
Ίσως το πρόγραμμά σου κάνει λάθος μετατροπή των κωδικών πλάγιας γραφής. Προσπάθησε και με το Subtitle Workshop.

Γενικά, απαλλάσσεσαι από τέτοια "σκουπίδια", κάνοντας Search & Replace (Ctrl-R στο Subtitle Workshop), βάζοντάς τα ως κείμενο προς αναζήτηση και αφήνοντας κενό το πεδίο του κειμένου-αντικαταστάτη. Θυμήσου στις επιλογές να ορίσεις να αναζητά σε όλους τους υπότιτλους.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.591
Μηνύματα
2.865.152
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top