Zizik's Maxi Home Theater

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.602
Reaction score
4.137
Kώστα τι γνωρίζεις για σούπερ ακαριαίο στην περιοχή 20-45? (ονλυ μουζικ)
Ιδιοκατασκεύη με 2 18'' ή πάρε τα ομόσταυλα των ηχείων.
Γενικά για να ξέρεις αναζητάς μεγάφωνα που να έχουν υψηλό bl(πάνω από 25).
Π.χ.
1,2,

Εκτός και αν θες κάτι πιο ψαρωτικό..
 




gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.602
Reaction score
4.137
Kαι επειδή ο γιατρός μάλλον έπαθε 8μιση εγκεφαλικά με αυτά που του είπα ας κοιτάξει και το Danlely DTS 10:http://www.danleysoundlabs.com/products/subwoofers/specialty-subs/dts10/

Οκ,δεν είναι και το πιό διακριτικό sub που κυκλοφορεί but..Danley.
Υπάρχει επίσης και σε μορφή kit με πολύ χαμηλότερο κοστολόγιο.

(Και όχι δεν σας θυμίζει τυχαία το wisdom sts)
 

Μηνύματα
22.269
Reaction score
15.543
Grimm Ls1
πλακα κανεις !!!!
......θα ελεγα οτι ειναι οτι πιο ανατριχιαστικα αληθινο εχω ακουσει ως σημερα ......μακραν μαλιστα..!!!!!

:hi:

νομιζω δε οτι δεν χρειαζεσαι τετοια sub που σου προτειναν....

ειναι μεγαλα......
 

Μηνύματα
1.985
Reaction score
766
Grimm Ls1
καλοακουστα!!

για μουσικη μονο χρειαζεστε το sub, απ οτι ειπατε...
αυτα ερχονται με δυνατοτητα να "φορεσουν" και τα δικα τους sub στη βαση τους, ετσι δεν ειναι?...

YΓ: sorry για το off-topic
 



Μηνύματα
4.003
Reaction score
3.833
καλοακουστα!!

για μουσικη μονο χρειαζεστε το sub, απ οτι ειπατε...
αυτα ερχονται με δυνατοτητα να "φορεσουν" και τα δικα τους sub στη βαση τους, ετσι δεν ειναι?...

YΓ: sorry για το off-topic
Ένας είμαι, οπότε ο ενικός είναι οκ!
Εξ άλλου παρακολουθεί τόσο καιρό ο ένας τα γούστα του άλλου που αισθανόμαστε και λίγο παρείτσα ΄δώ μέσα, χωρίς να γνωριζόμαστε δια ζώσης, έ?:drinks:

Όντως τα δικά τους sub είναι αυτό που χρειάζομαι, ο τέλειος συνδυασμός, αλλά ρωτώντας σ΄ένα φόρουμ που κυκλοφορούν "μορφωμένα" άτομα, πάντα κάτι αποκομίζεις ή αποκομίζουν κάποιοι "ντροπαλοί" που δεν γράφουν.:cool:

Και γω σόρυ για το άσχετο του θέματος, αν θέλει ο Δημήτρης ας το βάλει στα του ήχου.
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
......αν θέλει ο Δημήτρης ας το βάλει στα του ήχου.
Εμμέσως,πλην σαφώς,και εσύ παραδέχεσαι οτι οι του κινηματογράφου με τα συστήματα τους δεν ακούνε μουσική αλλά ήχους :whistling:
 


Μηνύματα
4.003
Reaction score
3.833
Εμμέσως,πλην σαφώς,και εσύ παραδέχεσαι οτι οι του κινηματογράφου με τα συστήματα τους δεν ακούνε μουσική αλλά ήχους :whistling:
ΔΕΝ θα ήθελα να το πώ, αλλά οι αθρώποι αυτοί ιεράρχησαν αλλοιώς (5.1) τα γούστα τους, οπότε εμένα δεν μου πέφτει λόγος. Κάπου συναντιέμαστε βέβαια, είναι σίγουρο!

Είχα την εμπειρία να απολαύσω το σύστημα του Ζιζίκου .... εξωπραγματικό για τα γούστα μου, ήταν περισσότερο καλό απ΄όσο μπορώ ν' αντέξω.

Η εικόνα τόσο ζωντανή που ήμουν "μέσα" παρά θεατής, ο ήχος απλά ασχολίαστος...τρελλή γ@μοκατάσταση!

Άν όμως καθίσω να δω ταινία εκεί, θά καταντήσω αλκοόλας....τόσο έντονο τοπίο ερεθισμάτων χρειάζεται πολυυυυυυυυύ οινόπνευμα κατόπιν ή κάνα lexo για να πάω για ύπνο.
 

Μηνύματα
4.003
Reaction score
3.833
Τσού, τα καλά λόγια πρέπει να λέγονται ΚΑΙ να γράφονται για τέτοιους ανθρώπους.

Δεν έχει σχέση με την γνώμη του για τα Grimm.

Όμως -εδώ είναι η ειδοποιός διαφορά- έχει σχέση με το ότι απάντησε ότι ΔΕΝ γνωρίζει τίποτε γιαυτό που ζήτησα τη γνώση του.

Γνωρίζεις ότι ελάχιστοι το κάνουν αυτό και το εκτιμώ απεριόριστα, όπως και το μεθοδικό του στυλ.

Απτά για τον Κώστα!
 
Last edited:




Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.405
Reaction score
74.700
Kώστα respect γιά τις γνώσεις σου και ταυτόχρονα το low profile στύλ σου.!!!:drinks:
Ναι το καημένο, στόμα έχει και μιλιά δεν έχει. :D

Εμμέσως,πλην σαφώς,και εσύ παραδέχεσαι οτι οι του κινηματογράφου με τα συστήματα τους δεν ακούνε μουσική αλλά ήχους :whistling:
Δεν ονομάζεται η δική μας κατηγορία "ήχος"... :p:rolleyes:

Άν όμως καθίσω να δω ταινία εκεί, θά καταντήσω αλκοόλας....τόσο έντονο τοπίο ερεθισμάτων χρειάζεται πολυυυυυυυυύ οινόπνευμα κατόπιν ή κάνα lexo για να πάω για ύπνο.
Εγώ πολύ συχνά κοιμάμαι σαν πουλάκι, το menu της ταινίας με νανουρίζει μέχρι το πρωί στη γνωστή ένταση. :)

Οι βόρειοι έχουν άλλο θεό.........
παλιοσειρά και δεν γνωρίζεις τα βασικά :o
Να γράψεις στο τετράδιο 100φορές την λέξη Ολυμπιακός:rolleyes:
Ένας είναι ο θεός, ο ημίθεος. Αυτό δε σημαίνει ότι δεν υπάρχουν κι άλλοι θεούληδες, ένας εκ των οποίων είναι ο Κώστας.
EAR, ΚουΦου, Αλέξανδρος (κομμούνι), zakman και άλλοι που μπορεί να μου διαφεύγουν. :)
Και ο Ζαπ είναι αλλά καίγεται στο ζέσταμα. :roflmao:
 


stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Last edited:


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.867.342
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top