To σύστημά μου (Μάρκου)


Μηνύματα
5.775
Reaction score
1.186
Eτσι ακριβώς Τάσο. Εντύπωση μου έκανε η ησυχία στο tracking που απέκτησε με το αντίβαρο.
Ναι έτσι ακριβώς είναι Γιάννη, είχαμε κάνει κάποιες δοκιμές με και χωρίς το lateral weight, με κάποιον φίλο μου στο παρελθόν που ισχυριζόταν πως δεν χρειάζεται και κακώς το έχουν βάλει.
Φυσικά και δεν τον παρεξηγώ γιατί όταν έχει μεγαλώσει με τις υποτυπώδεις αγγλικές κατασκευές, πώς να ξέρει πώς είναι ένας σωστός βραχίονας;
 





Μηνύματα
1.972
Reaction score
3.331
Πες και καμιά λεπτομέρεια ρε Γιάννη ...
τι είναι πάλι τούτο το σανσούγι ?
ακόμα ένας προ ?

ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ !!!
 

Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.250
Reaction score
7.491
Τα Σανσούια πρέπει να είναι σαν τα Πρινγκλς...
:p
 

Μηνύματα
27.261
Reaction score
25.257
Ναι είναι ο κορυφαίος προ της sansui πίσω στο 1975. DEFINITION SERIES.
Στουντιακά μηχανήματα . Ηχος sansui μοναδικός , τρελές ευκολίες για την εποχή του , με 2 phono stage πραγματικά διαμάντια.
Παραμετροποίηση στα πάντα. Από φορτίο κεφαλής , ευαισθησία εισόδου, ρύθμιση χωρητικότητας, ρύθμιση συχνότητας για τα τρία tone controls, επιλογή λειτουργίας οργάνων , -40db, 0 db, output, 3 tapes , Line, tuner, 2 phono, πολλά καλούδια γενικώς.
Αλλα κυρίως ήχος , αξεπέραστος. Παίζει με την 304 απίστευτα. Αλλά και με όποιο άλλο μηχάνημα συνδέσει κανείς επάνω του.
 





abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.645
Reaction score
94.603

Γιάννη γιατί έχεις τέρμα τα πρίμα και σχεδόν τέρμα τα μπάσα;

Για τα μπάσα το καταλαβαίνω:whistling:, αλλά για τα πρίμα δεν μπορώ να καταλάβω.:rolleyes:
 


Μηνύματα
27.261
Reaction score
25.257
Γιάννη γιατί έχεις τέρμα τα πρίμα και σχεδόν τέρμα τα μπάσα;

Για τα μπάσα το καταλαβαίνω:whistling:, αλλά για τα πρίμα δεν μπορώ να καταλάβω.:rolleyes:

Που το είδες βρε Γιώ ργο το τέρμα τα πρίμα και τα μπάσσα? Flat είναι.
Τα έχουμε ξαναπεί αυτά εγω δεν χρειάζομαι μπάσσα πρίμα, τα έχω όλα από αρκετά. :taunt:
 



Μηνύματα
140
Reaction score
151
Θα μας πεις και πόσο στοίχισε το, εκπληκτικό κατά τα άλλα, εργαλείο και σε ποια κατάσταση βρίσκεται ; Οπτικά φαίνεται εξαιρετικό, χρειάζεται όμως κάποια φροντίδα ; (40 χρόνια είναι πολλά...)
Άντε με γειά !
 

Μηνύματα
27.261
Reaction score
25.257
Δεν ξέρω αν χρειάζεται κάτι γιατί έχουν αλλαχτεί όλοι οι ηλεκτρολυτικοί με elna silmic ii , cerafine , panasonic.
Θέλω να ελέγξω αν είναι οκ από τάσεις , η αν θέλει καλιμπράρισμα , και να δω και τι κάνει από dc offset και αν είναι οκ τα όργανα.
Πάντως δείχνει να δουλεύει οκ.
Από χρήματα το πήρα λιγότερα από τα 2500e που πωλείται συνήθως στο ebay.
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.716
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top