ΖΗΤΟΥΝΤΑΙ ΕΝΙΣΧΥΤΕΣ

Μηνύματα
1.908
Reaction score
1.659
Ζητούνται ενισχυτές με ήχο λάμπας ή πιό κοντά στον λαμπάτο ήχο που να ταιριάζει καλύτερα με τις κόρνες μου.(Δεκτές προτάσεις για set, πεντάοδους ή class A.)
Δίδονται ανταλλαγή το επληκτικό σέτ ενισχυτών της OMEGA AMPLIFIERS

Είναι καταπληκτική κατασκευή απο τον Γιάννη Παπασπύρου με boyoho module 2 x 280 στα 8, 2 Χ 560 στα 4. Τα έδινε 4000 ευρώ και είναι τριών ετών.
Ο τελικός δέχεται τρία ζεύγη ηχείων και έχει ηλεκτρονικά vu μετρα που απενεργοποιούνται.
Μπορείτε να τα δείτε εδώ:



Ο προενισχυτής έχει phono stage για mm/mc, τέσσερις εισόδους line, μιά έξοδο με λαμπάτο buffer και μία χωρίς που είναι και είσοδος ακουστικών και μιά έξοδο εγγραφής..Έχει επίσης και ρυθμιστικά τονικότητας που απενεργοποιούνται, είναι όμως πολύ χρήσιμα για κακές εγγραφές.

ΟΔΗΓΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΔΟΚΙΜΗ!!

Επίσης υπάρχει σε περίπτωση διαφοράς και ένας ολοκληρωμένος NAIM NAIT 5.
 


nima

Banned
Μηνύματα
1.015
Reaction score
618
Ποια είναι τα χαρακτηριστικά των ηχείων σου για να μην ψάχνω; σε πόσα τ.μ. χώρο παίζουν;
 

Μηνύματα
1.908
Reaction score
1.659
τιμή 2500 για τους OMEGA και 400 για τον ΝΑΙΜ.

Τα ηχεία είναι 94db στα 4om. Παίζουν σε 40 τ.μ, αλλά τα 4 δωδεκάιντσα θέλουν ρεύμα για καλό έλεγχο.
 

nima

Banned
Μηνύματα
1.015
Reaction score
618
Νομίζω ότι πρέπει να ξεχάσεις τους set, με τι τα άκουσες (και σου άρεσαν) και τα πήρες;
 

Μηνύματα
1.908
Reaction score
1.659
Τα άκουσα κατευθείαν με τους ενισχυτές που έχω και όντως παίζουν πολύ καλά, αλλά επειδή είχα λάμπες που δεν οδηγούσαν τα προηγούμενα ηχεία και τις έδωσα, τώρα θέλω να ξαναγυρίσω στον πιό ζεστό ήχο της λάμπας γιατί τις περισσότερες ώρες ακούω σε χαμηλές εντάσεις.
 

nima

Banned
Μηνύματα
1.015
Reaction score
618
Μην απορρίπτεις τα solid state, μπορείς επίσης να τα μπασταρδέψεις (pre ή power λάμπα και το άλλο solid state), υπάρχουν και υβριδικοί ενισχυτές, το βασικότερο όμως είναι να τα ακούσεις! με τα ηχεία σου, μετρήσεις και reviews μη σε επηρεάσουν, αν ήταν έτσι (υπάρχουν οπαδοί αυτού του τρόπου αγοράς -έλεος-) θα ήταν εύκολη η επιλογή, στο 2κάναλο ακούμε με τα αυτιά και όχι με τα όργανα γιατί ακούμε μουσική και όχι ήχους.
 

Μηνύματα
1.876
Reaction score
6.395
...Δίδονται ανταλλαγή το επληκτικό σέτ ενισχυτών της OMEGA AMPLIFIERS...
Ήθελα να ´ξερα, δεν ντρέπεσαι... (Άντζελα Δημητρίου)

Υ.Γ. : το οποίο ποτέ δεν ξεκαθάρισα αν στα αρχαία είναι : "ήθελον έγνων ουκ αισχύνεσαι" ή αν είναι "ήθελον γνώνε ουκ αισχύνεσαι"...
 


nima

Banned
Μηνύματα
1.015
Reaction score
618



Μηνύματα
4.003
Reaction score
3.833
Τα άκουσα κατευθείαν με τους ενισχυτές που έχω και όντως παίζουν πολύ καλά, αλλά επειδή είχα λάμπες που δεν οδηγούσαν τα προηγούμενα ηχεία και τις έδωσα, τώρα θέλω να ξαναγυρίσω στον πιό ζεστό ήχο της λάμπας γιατί τις περισσότερες ώρες ακούω σε χαμηλές εντάσεις.
Δοκίμασε και κανα μπαφεράκι λαμπάτο.

Μπορεί να σου "κάτσει" και νάχεις λαμπίσιο αποτέλεσμα με οδήγηση φουλ καργα τερμα γκαζια!
 


Μηνύματα
245
Reaction score
12
Αν σ ενδιαφέρει προενίσχυση λάμπας για να "ζεστάνεις" αρκετά τον Solid state τελικό, μπορώ να σου δώσω τον JJ 243.
Τον έχω δοκιμάσει με τραντζιστοράτους τελικούς και με τα Klipsch Heresy iii και βγάζει το απότέλεσμα της λάμπας, ακόμα και
στα Heresy που "τσιρίζουν" με το παραμικρό.
 

Μηνύματα
1.908
Reaction score
1.659
Αν σ ενδιαφέρει προενίσχυση λάμπας για να "ζεστάνεις" αρκετά τον Solid state τελικό, μπορώ να σου δώσω τον JJ 243.
Τον έχω δοκιμάσει με τραντζιστοράτους τελικούς και με τα Klipsch Heresy iii και βγάζει το απότέλεσμα της λάμπας, ακόμα και
στα Heresy που "τσιρίζουν" με το παραμικρό.
Γιάννη τον έχω υπόψιν μου, αλλά προς το παρόν ενδιαφέρομαι μόνο για ανταλλαγή, όχι για αγορά.
 

Μηνύματα
27.250
Reaction score
25.239
Δοκίμασε τον SANSUI AUD11 II, SANSUI AU 919 που έχει ο Σταύρος . Κάνε μια δοκιμή , μόνο. Νομίζω ότι και οι δύο θα σου αρέσουν και από ικανότητες οδήγησης τα πάνε πολύ καλά.
 

Μηνύματα
27.250
Reaction score
25.239
Η αν θέλεις, κάνε λίγη υπομονή. Φιάχνει κάτι εξαιρετικά μηχανάκια λαμπάτα ο τάκης. Πήρα μια πρόγευση και έπαθα πλάκα.
 

Μηνύματα
1.908
Reaction score
1.659
Η αν θέλεις, κάνε λίγη υπομονή. Φιάχνει κάτι εξαιρετικά μηχανάκια λαμπάτα ο τάκης. Πήρα μια πρόγευση και έπαθα πλάκα.
Γιαννη καλη Ανασταση
Αν φυγω απο αυτους θα παω σε λαμπα η πολυ καλη ταξη Α
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.599
Μηνύματα
2.867.373
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top