ενεργα monitor...

vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.250
Reaction score
8.149
Όλεεεε!!!!
Να σε δωσω την ΚΆΡΤΑ κανα δυο μερες να τα ακουσεις όπως πρέπει...
 

Μηνύματα
1.985
Reaction score
765
Όλεεεε!!!!
Να σε δωσω την ΚΆΡΤΑ κανα δυο μερες να τα ακουσεις όπως πρέπει...
:):D

thank u Νικολα...
μετα το Πασχα και τα κοψιδια θ αρχισω ακροασεις...
τη ΚΑΡΤΑ ε?....:D:D ...metri(c)μενες-προσεγμενες ακροασεις δλδ;)
 




Μηνύματα
1.985
Reaction score
765
Άντε, καλές ακροάσεις και με μια Εύα!
:)

ευχαριστω!

η "Ευα" ακολουθει τον "αδαμ" οσονουπω:D

ΥΓ: καμια παρουσιαση-εντυπωσεις απο τα Grimm, υπαρχει περιπτωσεις να ερθει?
 
Last edited:

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
καλες ακροασεις !!! περιμενω εντυπωσεις και να δω τι θα κανεις με τα ψηφιακα , αντε με βλεπω copy paste και στο δικο μου pc...
 

Μηνύματα
1.985
Reaction score
765
καλες ακροασεις !!! περιμενω εντυπωσεις και να δω τι θα κανεις με τα ψηφιακα , αντε με βλεπω copy paste και στο δικο μου pc...
ευχαριστω man :thumbsup:

νομιζω οτι με το 5.5σαρι μιντ, θα κανουμε δουλεια...δε θα παιζει σε σαλονι...το δωματιο που εχω το pc, ειναι μικρο σχετικα...στο 1+ μετρο θ ακουω, οποτε το βλεπουμε αν με λειψει "χαμηλο"...
μετα τις γιορτες θα δω τι θα καμω με τα ψηφιακα, γιατι θα φυγω για λιγο τωρα...αν και δε θα κινηθω "ψηλα"...baby steps

επισης, πρεπει να καμω χωρο, γιατι τα ηχεια δεν εχουν "θωρακιση" και μαλλον θα χω προβλημα με το pc...το χω σχεδον διπλα απ το γραφειο και με τους "σκληρους" μπορει να χουμε θεμα (φωτο)

DSC00043.JPG


το manual των ηχειων λεει για αποστασεις τουλαχιστον 0.5m απο "πισια" κλπ

ο "προεδρος" σαχνει κατι βασεις με αυξομειωμενο υψος, για να κατσουν πανω δεξια-αριστερα απ το γραφειο...δλδ μεχρι να μπουν "σωστα" στο χωρο, θελει ακομα λιγο δουλεια...αμα τα "πεταξω" απλα πανω στο γραφειο δε νομιζω οτι αξιζει...ασε που δε χωρανε κιολας...

με καλωδια δε θ ασχοληθω ιδιαιτερα...και εκει απλα πραματα...νομιζω δλδ:D:)

επισης πρεπει να δω πως εκανε ο αδερφος μου τη "πατεντα" για τη τροφοδοσια στα f7...γιατι εχω στον ενα τοιχο μια πριζα και ειναι συνδεμενα με πολυπριζα τα-του pc...θελω να παρω ρευμα απο αλλη πριζα για τα ηχεια και δυστυχως, ειναι σχετικα μακρια...απ την αλλη, τα καλωδια ρευματος που εχουν ειναι σχετικα "κοντα" ...εχω βαλει ενα τσοκ που εχω για πωληση, αλλα ισως τελικα δε το δωσω και τα κατσω πανω...θα δουμε πως θα γινει και εκει
αυτα τα ολιγα
 


Μηνύματα
1.985
Reaction score
765
Σταθη ρωτησα για δαυτα και πηγα στο μαγαζι με σκοπο να δωσω αμεσως παραγγελια για ενα ζευγαρι...
τα παιδια απο κει με ειπαν , οτι δεν ξερουν τι γινεται με τον αντιπροσωπο που τα φερνει εδω...εχουν αρκετες καθυστερησεις σε παραλαβες που μπορει να φτανουν και μηνα...κατι δε παει καλα με τον αντιπροσωπο εδω και υπαρχουν πολλα παραπονα, σε σημειο που ισως και να τα σταματησουν να τα φερνουν στην athens..

μου προτεινε να παω κατευθειαν σε βασεις τετοιες


αλλα ειπα στο Μιχαλη και φτιαχνουμε δαπεδου...θα παρω ομως, ακομα και απο εξωτερικο, ενα ζευγαρι mopad, για να τα βαλω ενδιαμεσα πατουρας βασης και ηχειου...για εξτρα απομονωση
 

Μηνύματα
1.985
Reaction score
765
λιγο πριν φυγω για εξοχικο, εκανα μια, ας το πουμε, "πατατα"...

πηγα να βαλω τα ηχεια παλι στα κουτια τους, ετσι λεει για να μην τα χω χυμα μεχρι να στησω...
και στη βιασυνη απανω εβαλα το ενα λαθος, με αποτελεσμα το σκληρο αφρολεξ που εχει για προστασια απο χτυπηματα, να πιεζει εντονα το ρυθμιστικο εντασης...κανονικα το αφρολεξ εχει μια τρυπα μπροστα, για να χει χωρο να καθισει λευτερο το ποτενσιομετρο και ο διακοπτης on/off...αλλα αφου βιαζομουν να φυγω, εκανα τα δικα μου κολπα:p

το πηρα χαμπαρι μετα απο λιγο (γιατι απλα δεν καθοταν στο κουτι:D) και τ αλλαξα...
τωρα αν του "αλλαξα και τα φωτα" θα δειξει...εννοω, οταν θα αυξομειωνω να κανει θορυβους κλπ ή να χει καμια βλαβη...δε τα βαλα να παιξουν να δω...ντακσι λεω...αμα την επαθε, την επαθε

τελικα, ποσο "μπιζιλα" και αντοχης ειναι αυτα τα ποτενσιομετρα?...

και γενικα, εσεις τα ενεργα (ή μη) ηχεια σας, τους συμπεριφερεστε με το γαντι?...γιατι εγω ωρες ωρες, ειμαι λιγο αγαρμπος:p:D
 


Μηνύματα
1.985
Reaction score
765
"μπιζιλα" ? κρητικος κι εσεις ?

Καλη Ανασταση !
:laugh:...μεταφραση θελει μαλλον ε?

κρητικος κι γω (στον ενικο μρε πατριωτη:)), κατοικος Αθηνων

καλη Ανασταση σε ολους εδω και στο "νησι" μας κατω
 

Μηνύματα
1.985
Reaction score
765
επειδη το mini iDSD θ αργησει, παω για το nano..να δουμε τι πσαρια πιανει και αμα δεν μας κανει, μεχρι να ρθει το αλλο, το ξανακοιταμε...που ντακσι...δε νομιζω να ναι και χαωδης οι διαφορες...

θα συνοδευτει απο ενα nuc i3 + linux...

ελεγα να ψαξω να βρω και κανενα απ αυτα τα "highend-ντιστικα ρακ" (φωτο), να τα κατσω πανω...μπορει και να κανει πιο πολλα κι απ το ντακ η π@παρια:p:laugh:...αλλα απο περιεργεια, ηθελα να ξερα ποσο παει το μαλλι


θα πω στο "προεδρο" να σαξουμε ενα να μπαινει και το nuc...
 

Μηνύματα
1.985
Reaction score
765
το nuc με i3 4ης γενιας, εχει μεσα ανεμιστηρα...

απορριπτεται?...απο διαφορα site λενε για καποιο θορυβο κατω απο φορτιο...απ την αλλη αν παμε σ αυτο, μπορει να σταθει καλυτερα και αν αργοτερα το pc-ακι χρησιμοποιηθει και στο home-cinema για ταινιες κλπ

οποτε, i3 ivy με παθητικη ψυξη ή i3 4ης γενιας, με καλυτερα overall χαρακτηριστικα, αλλα ισως θορυβωδη ανεμιστηρα?
 


Μηνύματα
1.985
Reaction score
765
Κανένα NUC δεν έχει παθητική ψύξη, δώσε link...

Σε κάθε περίπτωση, να ένα ωραίο passive cooling case.

http://www.techpowerup.com/reviews/Tranquil_PC/D33217GKE_NUC_Case/3.html
εχεις δικιο...δε το εψαξα καλα

μεταξυ αυτου και αυτου ελεγα...μικρη διαφορα στη τιμη...απλα το κοιταζα αν τελικα το nuc χρησιμοποιηθει και σε ταινιες αργοτερα...μηπως το πιο δυνατο καθοταν καλυτερα...αλλα βασικα θα οδηγει τα ενεργα...τωρα με το θορυβο, βρηκα ενα τεστ που αναφερει γυρω στα 32 db

EDIT: το nuc στο λινκ που εβαλες, αφορα μονο το case ετσι?...τα εξαρτηματα τα βαζουμε εμεις αναλογα τι θελουμε
 

Y

Yiannis_B

Guest
EDIT: το nuc στο λινκ που εβαλες, αφορα μονο το case ετσι?...τα εξαρτηματα τα βαζουμε εμεις αναλογα τι θελουμε
Ναι.

Μπορείς να πάρεις μόνο την motherboard (περιλαμβάνει επεξεργαστή και ανεμιστήρα), ή όλα τα προηγούμενα στο κουτί της intel μαζί με εξωτερικό τροφοδοτικό = NUC kit.

http://www.logicsupply.com/components/motherboards/nuc/

Σε κάθε περίπτωση θες μνήμες, mSATA SSD που συνδέεται στην θύρα pci-express (full length), και αν σου χρειάζεται, κάρτα wi-fi/bluetooth pci-express half length.

 
Last edited by a moderator:

Μηνύματα
1.985
Reaction score
765
το κουτακι τα σπαει, αλλα βγαινει ακριβα...

εφτιαξα μια συνθεση με το κουτι Abel H2 + μητρικη με i3 4010U μονο και μαζι με μεταφορικα-φορους, βγαινει στις 386 λιρες δλδ 467 ευρω...με το απλο κουτι H + i3, στις 337 λιρες δλδ 410 ευρω...χωρις σκληρο, χωρις μνημες

ενω το πλαστικο "κομπλε", στα 397 ευρα...αμα δεις βεβαια πρωτα το H2 και μετα το πλαστικο, ανετα τα δινεις...αθορυβο και πανεμορφο το ρημαδι...αλλα τα φραγκα που ζηταει καλυτερα να τα ριχνα πχ σ ενα καλυτερο dac...ετσι δεν ειναι?...

θα μου πεις, γιατι δεν εδινα και τα 397 γιουρα κατευθειαν σε καλυτερο dac...λεμε να εξυπηρετησουμε και τα 2 (dac + nuc), χωρις να φυγουμε "διαστημα"...

nuc.jpg
nuc 2.jpg
 
Last edited:

Μηνύματα
1.985
Reaction score
765
μετα που ακυρωσα τη παραγγελια μου στο site της tranquilpc, μου εστειλαν mail για ποιο λογο το εκανα:o

μου εγραψαν αυτο...
Hi George,

I have noticed that today, you visiting our web site, configured a PC, but for some reason the cart was abandoned.

I'm sure there is a good reason for abandoning the cart, but I'm reaching out to you to understand why?

Some of our customers are EU based businesses (outside of UK) - and if you fall into this category, then I'm pleased to tell you that we can process your order, without you having to pay VAT. If you fall into this category, then you can follow the following simple instructions to complete your order:
  • Please create an account following this link (if you already have an account with us, please ignore this step)
  • Once you have created an account, please tell us via email, and also provide your valid EU VAT number
  • We will then verify the VAT number, and then move your account to EU VAT registered category
  • We will then contact you, confirming you can purchase on-line, without paying VAT
It may be that you abandoned your cart for another reason, and if you would be able to let me know what that is, then I will see if we can assist you further.

Thank you again, for taking time to visit Tranquil PC Online Shop. We value and appreciate your comments, feedback and custom. Please contact us if you have any further questions?

You started to order the following
1 x ABEL 'H Series' Custom Build
£49.00 each

1 x NUC - D34010WYB - Core i3 4010U
£204.00 each

To complete your order right now, just click on the link below:
Complete Your Order

Tranquil PC Limited Store
http://www.tranquilpcshop.co.uk/
οποτε μαλλον τις 50 λιρες τις γλιτωνουμε...πρεπει βεβαια να στειλης λεει ΑΦΜ και να το τσεκαρουν...

ενημερωτικα λοιπον, για οποιον ενδιαφερεται...
 


Staff online

  • spylab
    Shalom
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.600
Μηνύματα
2.865.571
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top