Apple TV 3

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Απάντηση: Apple TV 3

Αναβάθμιση για το Beamer,το απαραίτητο προγραμματάκι για να βλέπουμε ταινίες χωρίς να τις βάλουμε στο iTunes στο ATV3 ή και ακόμη στο ΑΤV2 αν δεν θέλουμε jailbreak.

WHAT'S NEW
Version 1.6.3:

Bug fixes:

Fixed an issue where the app would crash when using OS X Lion.
Fixed an issue where movie controls would be unavailable on Apple TVs with outdated software.
Fixed compatibility with “Onscreen Code” AirPlay authentication.
Added support for DMF (.divx) movie files.
Added support for ASS subtitle files.
Various stability and cosmetic improvements.

http://www.macupdate.com/app/mac/40987/beamer
 



Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Απάντηση: Apple TV 3

Στο ATV 3 δεν μπορεί να μπει το Plex,χρειάζεται jailbreak στο ATV 3 και προς το παρόν δεν γίνεται.
Οταν είχα το ATV 2 με jailbreak,το Plex δούλευε πολύ καλά,απροβλημάτιστα θα έλεγα.
 

Μηνύματα
272
Reaction score
8
Εννοώ με το plexconnect να βλέπει το plex που έχεις στο pc χωρίς jailbreak, κυκλοφορεί ένας οδηγός για το πως γίνεται.
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Απάντηση: Apple TV 3

Δεν είχα ιδέα για το plexconnect.Από σένα το έιδα και διάβασα λίγα πράγματα.
Μου έδωσες δουλειά για το weekend.Θα το δοκιμάσω και θα επανέλθω με εντυπώσεις!:thumbsup:
 






Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Απάντηση: Re: Απάντηση: Apple TV 3

Φιλε lesarros ετοιμαζεις κάτι να περιμένουμε;
Ωπ!το είχα ξεχάσει,sorry!
Το πέρασα μετά από 3-4 προσπάθειες το PlexConnect.Στην αρχή μου έβγαζε error message,χωρίς να καταλάβω το γιατί.Σε γενικές γραμμές παίζει πολύ καλά,σου βγάζει και μενού ξεχωριστό για το Plex στο ATV3,αλλά…κάθε φορά που θα θες να δεις κάτι στο Atv3 μέσω Plex θα πρέπει να τρέξεις Terminal.
Νομίζω όχι το καλύτερο για τον απλό χρήστη.Το plex κανονικά με μενού,covers,περίληψη όλα καλά και σε βαριά αρχεία (ματρόσκες κλπ) αλλά κάθε φορά terminal,sorry δεν!

Αντε να πω στη γυναίκα μου να τρέξει το terminal,να κάνει copy/paste τα settings απ'το mac mini για να δει μια ματρόσκα στην κρεβατοκάμαρα και απ'το τηλέφωνο να τα λέω,όπως μου κάνει πάντα όταν είμαι στην δουλειά!

Δεν είναι για τον απλό χρήστη plug & play!Νομίζω δεν κάνει ακόμη κατά τη γνώμη μου,για καθημερινή χρήση!
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Απάντηση: Apple TV 3

Κάθε φορά terminal εννοώ όταν κλείνεις ή κάνεις restart το mac,όχι για να πας στην επόμενη ταινία.Θέλει το terminal να τρέχει συνέχεια για να δεις από atv3.
 

Μηνύματα
272
Reaction score
8
Ευχαριστώ. Αυτό με το terminal μπορείς νομίζω να το βάλεις να τρέχει αυτόματα κατά την εκκίνηση του pc
οπότε δεν χρειάζεται να το κάνεις χειροκίνητα.
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Beamer update!

WHAT'S NEW
Version 1.7.2:
  • Fixed an issue where subtitles would not show on Apple TV with 6.0 software.
  • Improved compatibility with third-party AirPlay receivers.
  • Fixed an issue where .ass subtitle files would not be associated with the movie automatically.
  • Support for videos with uneven height.
REQUIREMENTS
  • Intel, 64-bit processor
  • OS X 10.6 or later
  • Apple TV (2nd or 3rd generation)
https://www.macupdate.com/app/mac/40987/beamer
 


Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Beamer 2.0 και είναι super!

Beamer 2.0
Upgrade your Apple TV experience. Again.



What’s new in version 2.0
  • Completely redesigned user interface.
  • Use playlists to AirPlay many movie files in a row.
  • Start where you left off, because Beamer remembered playback position.
  • It works with even more movie files: supports DVD & BluRay subtitles, improved support for high bit-rate video.
  • Visual feedback while fast-forwarding and rewinding.
  • And much more…
Beamer 2.0 is a paid upgrade for Beamer 1 users. It requires Mac OS X 10.9 and an Apple TV supporting AirPlay (2nd generation or newer).

Learn More
 

Μηνύματα
4.059
Reaction score
776
Αυτή τη στιγμή έχω συνδεδεμένο το Apple TV μόνο μέσω της optical και πηγαίνει στο DAC μου. Δε το χρησιμοποιώ καθόλου για εικόνα.
Κάτι σαν σκέτο airport express
Καλησπέρα,

αν κάποιος έχει apple tv μπορεί να το χρησιμοποιήσει ως wireless transport ή υποχρεωτικά θα πρέπει να το έχει συνδεδεμένο πάνω σε μία οθόνη με HDMI?
Κοινώς το έλυσες το πρόβλημα?
 

Sugah

Ζαχαρούλης
Μηνύματα
1.974
Reaction score
3.326
Καλησπέρα,

αν κάποιος έχει apple tv μπορεί να το χρησιμοποιήσει ως wireless transport ή υποχρεωτικά θα πρέπει να το έχει συνδεδεμένο πάνω σε μία οθόνη με HDMI?
Κοινώς το έλυσες το πρόβλημα?
Το AppleTV που έχω είναι το 2 και όχι το 3 και το τρέχω με παλιό Firmware καθώς οι νεότερες το κλείδωναν και δεν δούλευαν χωρίς συσκευή συνδεδεμένη στο HDMI.
Δυστυχώς AppleTV3 δεν έχω αγοράσει για να μπορέσω να σου απαντήσω στο συγκεκριμένο...
 



Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.592
Μηνύματα
2.865.185
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top