Μια απλή ερώτηση



TGD

Μηνύματα
6.987
Reaction score
7.079
Μήπως η λάμπα αναβοβύνει περισσότερες φορές πριν ανάψει οριστικά; Έλεγξτε το στάρτερ και το μπάλαστ στη λάμπα φθορισμού. Υπάρχουν διαφορετικές ποιότητες. Βάλε και κανα φερρίτη στη γραμμή που δίνει ρεύμα στη λάμπα και άλλον έναν στην τροφοδοσία του DAC.
 
Last edited:


Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Μήπως η λάμπα αναβοβύνει περισσότερες φορές πριν ανάψει οριστικά; Έλεγξτε το στάρτερ και το μπάλαστ στη λάμπα φθορισμού. Υπάρχουν διαφορετικές ποιότητες. Βάλε και κανα φερρίτη στη γραμμή που δίνει ρεύμα στη λάμπα και άλλον έναν στην τροφοδοσία του DAC.
ναι ,οντως η λαμπα αναβοσβυνει 2-3 φορες πριν αναψει , θα κοιταξω για μπαλαστ - σταρτερ,
φεριτη εχω στο dac (γεια σου Βαγγελη !)
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Καλησπερα ,
εχω το HK HD 970 με δυο ψηφιακες εισοδους ( λειτουργει και σαν μετατροπεας) ,εχει και μια coaxial εξοδο ... αυτη βγαζει το αυθεντικο σημα ... που δεχονται οι εισοδοι του ? η' εχει αυτο υποστει καποια μεταβολη στο μεταξυ ?
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
να 'μαι παλι ... ενα serial number απο ηχειο της audio spectrum το 050107 δινει καποιο στοιχειο ημερομηνιας κατασκευης ?
ευχαριστω
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Ερωτησεις ,ερωτησεις γενικες - προσωπικες , ψαχουλεματα σε νηματα ... δυσκολα τα πραματα χωρις γνωσεις ,ακουστικες εμπειριες και χρημα .

Καπως ετσι ξεκινησαμε ...

DSC00923.jpg

κι εδω ειμαι τωρα ...

DSCN2633.JPG

DSCN2626.JPG

καποιοι φιλοι θ' αναγνωρισουν τις παλιες τους συσκευες , καποιοι αλλοι τις αποψεις τους ...

DSCN2360.JPG

DSCN2364.JPG

σας ευχαριστω ολους πανω απ' ολα για το επιπεδο που συναντησα στις "συναλλαγες" μας.

Ο ηχος , που ειναι και το ζητουμενο σ' αυτην την προσπαθεια ,θα τολμουσα να πω πως ειναι αυτος ενος καλου hi-fi ,καποιες στιγμες ακουω και καποιους "αληθινους" ηχους ...
... τους οποιους στο μελλον θα προσπαθησω να πολλαπλασιασω ... γι' αυτο ετοιμαστειτε για ακομα "Μια απλη ερωτηση" .

Υ.Γ. (τρομαρα μου !)
επειδη "μεγαλωσα" με τις αλλαγες στο συστημα μου - ξεχασα το πριν και το μετα ...πριν μερες ακουσα ξανα ενα κομματι αγαπημενο - μα ξεχασμενο και συνειδητοποιησα ποσο μακρια εχω φτασει .

Bob Marley Is This Love Dub

 



Μηνύματα
1.985
Reaction score
765
ωραιος...καλοακουστα:thumbsup:

edit: μεταξυ των αλλων, μ αρεσει και ο τελικος σου :wink:
 



Μηνύματα
1.872
Reaction score
6.369
Εγώ φίλε αυτό που είδα στις φωτογραφίες είναι πως μόλις στήθηκε το νέο σύστημα, επιτέλους άνθισε το δέντρο που έχετε απόξω. Τώρα το τι μας λες εσύ...
ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΑ:party:!!!
 


vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.718
Reaction score
7.496
Μπραβο Oldy μας τρελλο αγορι........μερακι φιλάρακι αλλα και ψαξιμο βεβαιως βεβαιως στο σεταπιον σου!!!!!
Ευχομαι αγορι χαλαρες και ζορικες ακροασεις ειτε για παρτη σου ειτε με καλα φιλαρακια(να μαζευτουμε καμια 50αρια του Avsite και να ερθουμε να ακροαστουμε? :roflmao::laugh::laugh:)!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Δυνατα λοιποιν και οτι γουσταρεις εδω ειμαστε.....οκ????

:drinks::drinks::drinks:
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Ωρε ανθιζουνε οι κληματαριες ????
κι ομως παιδια , ναι ! ανθιζουν ! εδω για λεπτομερειες ,εγω απλα να προσθεσω πως τα ανθισμενα σταφυλια αναδιδουν ενα πολυ ευχαριστο αρωμα - το χαρακτηριστικο αρωμα της ποικιλιας που θα παραχθει .
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Μπραβο Oldy μας τρελλο αγορι........μερακι φιλάρακι αλλα και ψαξιμο βεβαιως βεβαιως στο σεταπιον σου!!!!!
Ευχομαι αγορι χαλαρες και ζορικες ακροασεις ειτε για παρτη σου ειτε με καλα φιλαρακια(να μαζευτουμε καμια 50αρια του Avsite και να ερθουμε να ακροαστουμε? :roflmao::laugh::laugh:)!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Δυνατα λοιποιν και οτι γουσταρεις εδω ειμαστε.....οκ????

:drinks::drinks::drinks:
να 'σαι καλα ! εννοειται πως εισαστε ολοι ευπροσδεκτοι διοτι

9002_10151553521474059_610581981_n.jpg
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
καλο απογευμα ... που θα μπορουσα να διαβασω κατι για καλωδια ρευματος ? παταω στην αναζητηση ,αλλα μου βγαζει ενα καρο αγγελιες ...
ευχαριστω
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.323
Μηνύματα
2.858.541
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top