high-end audio computer


Μηνύματα
1.115
Reaction score
677
like :thumbsup:
περισσοτερες λεπτομερειες και οι συδεσμοι θα ενδιεφεραν νομιζω πολλους
αν μου επιτρεπεις ... το w στο πληκτρολογιο ειναι το τελικο ς :)
Το translator δεν το ξεχωρίζει....
(George ή Phill έπρεπε να είναι το nick););
Δεν είμαι κακός αλλά θα βρω το πανομοιότυπο (σε άλλη γλώσσα) ποστ,σε άλλο φόρουμ...
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.728
Reaction score
7.510
Το translator δεν το ξεχωρίζει....
(George ή Phill έπρεπε να είναι το nick););
Δεν είμαι κακός αλλά θα βρω το πανομοιότυπο (σε άλλη γλώσσα) ποστ,σε άλλο φόρουμ...
κακε linuξακια.......:D:D:D
τι λες για Τεταρτη βολτα στο τσαρδι σου?:dance2::dance2:
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.405
Reaction score
74.700
Τα translators δεν κάνουν ορθογραφικά λάθη. Στα Δωδεκάνησα είναι ο άνθρωπος.
 



Μηνύματα
2
Reaction score
2
like :thumbsup:
περισσοτερες λεπτομερειες και οι συδεσμοι θα ενδιεφεραν νομιζω πολλους
αν μου επιτρεπεις ... το w στο πληκτρολογιο ειναι το τελικο ς :)
Ευχαριστω για την παρατηρηση, Βλεπεις δεν ειμαι τοσο καλος στα Ελληνικα.( Γαλικο σχολειο) και δεν ειμαι αστερι στα Pc οτι εμαθα το εμαθα με αφορμη την Μουσικη. Αλλα εχω γεινει αρκετα καλος στην ρυθμηση λογο του οτι περασα 3 χειμονεσ ατελειοτες ωρεσ στο ψαξιμο για συνδιασμους. Ηταν δυσκολο διοτι το Forum του Jplay ειναι στα αγγλικα και εδω στην Ελλαδα και στο νησι ολοι τους δεν ηθελαν ν ακουσουν οτι ηθελα το Windows server η το hybernate για μουσικη.Τον πρωτο χρονο μου ξοδεψα 1500 ε. για ενα PC το οποιο σταματισε να λητουργει μετα απο 2 μηνεσ. Τελικα ευτηχος που εγηναν ετσι τα πραγματα διοτι αναγκαστικα να μπω ( σ αυτη την ηλικια ) στην διαδικασια να μαθω να ρυθμηζω μονοσ μου το ηχο.

Επιδη δεν ξερω πως αλλιος σου δεινω τις διευθησεις και μπες να δεισ και εαν κατι δεν σου ειναι κατανοητο οπου μπορω να σε βοηθησω θα το κανω για να αποφηγεις τις παγιδες που θα σου στησουν εδω στην Ελλαδα.
Ενα μονο θα σου .Ειναι Πραγματικα HighEnd Ηχοσ.μεσα απο το PC

AudiophilOptimizer
Jplay Driver
 
Last edited:

Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
Επειδή θέλω να φτιάξω ένα χάλι-έντ πισάκι για μιούσικα η για ταινίες (αυτό το βλέπουμε) και να είναι ανεξάρτητο από το θορυβώδες θηρίο που έχω... τι λέτε για αυτό, για πέστε την γνώμη σας :rolleyes: !
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.639
Reaction score
94.588
Για ταινίες δε νομίζω να επαρκεί ο επεξεργαστής.

Δώσε κάποιο μέρος απ' τα χρήματα αυτά και θα το κάνεις αθόρυβο το pc σου.
 

Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
Φίλε πολλοί σκληροί δίσκοι.... έχω δεινοπαθήση, για να ακούσω προτάσεις....
 


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.639
Reaction score
94.588
Διάλεξε:
1. Αλλάζεις ψύκτρα στο επεξεργαστή σου και κατεβάζεις τα volt στους υπόλοιπους ανεμιστήρες σου στα 7volt ή ακόμη και στα 5volt.

2. Πουλάς μητρική επεξεργαστή και μνήμη(αν είναι DDR2) και παίρνεις νέο πακέτο INTEL

χωρίς αγορά νέας ψύκτρας, δεν χρειάζεται είναι αθόρυβη η μαμά. Αλλάζεις βέβαια και τα volt στους ανεμιστήρες.

EDIT: Με πρόλαβες με την πώληση. Εγώ αυτό θα έκανα.
 
Last edited by a moderator:

Μηνύματα
1.985
Reaction score
766
Φίλε πολλοί σκληροί δίσκοι.... έχω δεινοπαθήση, για να ακούσω προτάσεις....
ααα γεια σου...αυτο ειναι το προβλημα μεσες ακρες...ο θορυβος...μπορεις πχ να φτιαξεις ενα linux και να το βαλεις να boot-αρει ωστε να φορτωνονται μονο τ απαραιτητα καθε φορα, αλλα αν δεν εχει εντελως αθορυβο μασινι, και παλι, ειναι ενοχλητικο αυτο το υψισυχνο βουιτο απ τους ανεμιστηρες...ντακσι με τους σκληρους...υπαρχουν οι ssd...αλλα θορυβος απο ανεμιστηρες?να βαλουμε nοctua παντου, ή να παρουμε ενα nuc και ν ανοιγει μονο για μουσικη?

θα χρησιμοποιειται ομως τελικα?...δλδ αυτο που φοβαμαι ειναι οτι στη πραξη, θα βαριεμαι ν ανοιγω ξεχωρα το μουσικο pc μονο για μουσικη και αν θελω και κατι αλλο να κανω, το regular πισι...:D

ωραια ερωτηση απ τον Vasili...
 

Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
Κοντολέτα πάρε θέση.... η κάποια άλλη άποψη είναι ευπρόσδεκτη! :rolleyes:
 
Last edited:

Μηνύματα
1.668
Reaction score
1.504
Εγω παντως με micro itx case της nanoxia, ψυκτρα 20cm υψους της skythe με τον 12αρη μαμισιο δεν ακουω ουτε σκληρο ουτε τιποτα. Στο case εχω και δυο 12αρηδες noctua σεταρισμενους να μη δουλευουν αν η θερμοκρασια του επεξεργαστη δεν περασει τους 40 βαθμους και με seasonic fanless τροφοδοτικο δεν ακουω τιποτα. Το καλοκαιρι που πιθανον να μπαινουν και οι noctua μπορει να ακουγεται κααααατι, αλλα τοτε με ανοιχτα παραθυρα, κλιματιστικα κλπ αποκλειεται να μπορεσω να το ξεχωρησω.
 

Μηνύματα
1.972
Reaction score
3.331
Εαν μιλάμε για καθαρά computer audio pc θα είχε πολύ ενδιαφέρον εάν ενα NUC μας καλύπτει για χρηση jriver,xbmc,foobar κτλ
τώρα εάν με λίγα € παραπάνω μπορεί να παίξει και ταινίες αυτό θα ήταν το ιδανικό !
ξεκινώντας απο τα απολύτως απαραίτητα (κατηγορία τιμής) και φτάνοντας σε ένα χρηματικό όριο ας κάνουμε έναν οδηγό
για ένα pc αξιοπρεπές και οικονομικό (αν και ο τίτλος του νήματος είναι HIGH END PC )
 

Y

Yiannis_B

Guest
Εαν μιλάμε για καθαρά computer audio pc θα είχε πολύ ενδιαφέρον εάν ενα NUC μας καλύπτει για χρηση jriver,xbmc,foobar κτλ
τώρα εάν με λίγα € παραπάνω μπορεί να παίξει και ταινίες αυτό θα ήταν το ιδανικό !
ξεκινώντας απο τα απολύτως απαραίτητα (κατηγορία τιμής) και φτάνοντας σε ένα χρηματικό όριο ας κάνουμε έναν οδηγό
για ένα pc αξιοπρεπές και οικονομικό (αν και ο τίτλος του νήματος είναι HIGH END PC )

Με 4ης γενιάς επεξεργαστές i3-i5, δεν έχεις κανένα πρόβλημα με τα NUC για αναπαραγωγή ταινιών. Πάρε και ένα 4-bay NAS, φορτωμένο με 16Τ WD RED, και τέλος.
 

Μηνύματα
1.972
Reaction score
3.331
ο NAS υπάρχει έχει μόνο δύο παραλίες :p:p αλλά αρκεί προς το παρόν ..
για δώσε ένα παράδειγμα γιατι ξέρω οτι θέλουν και κάποια παρελκόμενα τα NUC
και κανένα λινκ:drinks:
 

VLASSIS-S

Sιγμοειδής Νέμεσις
Μηνύματα
8.074
Reaction score
14.058
celeron δεν θα εβαζα ποτε.
Για τα κουτακια (nuc), πολλοι παραπονιουνται οτι ανεβαζουν θερμοκρασιες.
Τo πιο σιγουρο, ειναι να αντιγραψεις το σεταπ του Κοντολετα (δηλαδη το δικο μου) ...
 


Staff online

  • n_olympios
    Μαντιναδόρος!
  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.599
Μηνύματα
2.867.373
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top