Λίγη βοήθεια για αλλαγή λυχνίας σε Μ-ΟΝΕ

Μηνύματα
73
Reaction score
44
Καλημέρα σας,
Έχω έναν προενισχυτή AUDIONOTE m-one και απ’ότι φαίνεται με βάση την Audio Note UK θα πρέπει να αλλάξω τη λυχνία του.
Αυτή είναι μία 6111WA η οποία είναι κολλημένη πάνω στην πλακέτα και όχι σε βάση.
Λυχνίες καινούργιες έχω αλλά επειδή πάνε πολλά χρόνια που έχω να πιάσω κολλητήρι και άρα τα χέρια (και τα μάτια πλέον) δεν βοηθάνε, μήπως κάποιος γνωρίζει κάποιο καλό τεχνικό ή μαγαζί που θα μπορούσε να αναλάβει την αλλαγή.
Να σημειώσω ότι μένω στο Γαλάτσι οπότε κάτι σχετικά κοντά θα ήταν ιδανικό.
Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων
Σταύρος
 

Μηνύματα
952
Reaction score
1.129
Γιατι ,πρεπει, να αλλαξεις την λυχνια ?Εχει προβλημα στον ηχο του ο προ ?
 

Μηνύματα
73
Reaction score
44
Έχει αρχίσει να βγάζει ένα ελαφρύ ηλεκτρικό θόρυβο το δεξί ηχείο το οποίο και παίζει ελαφρώς δυνατότερα. Όπως διάβασα σε διάφορα Forum και μου επιβεβαίωσε η Audio Note αυτό δείχνει ότι η λυχνία πρέπει να αλλαχθεί.
 



Μηνύματα
73
Reaction score
44
Μετά από τηλεφώνημά μου τη Δευτέρα, αμέσως ο Γιάννης με δέχθηκε στο σπίτι του, με κέρασε καφέ και για δύο ώρες με τεράστια προσοχή και δεξιότητα άλλαξε τη λυχνία στον m-one, ο οποίος για πρώτη φορά παίζει τόσο καλά, πραγματικά σαν καινούργιος.
Σαν να μην έφταναν όλα αυτά μετά ακούσαμε μουσικούλα στο εκπληκτικό στερεοφωνικό του και ήπιαμε και τσικουδιές καθότι Κρητικός.
Τι να πώ για αυτό τον τόσο ζεστό άνθρωπο, μόνο ότι ελπίζω να τα πούμε σύντομα στο σπίτι μου ακούγοντας μουσικές στο σαφώς ταπεινότερο σύστημά μου και βεβαίως με ούζα και μεζέδες μπας και το κάνουν να ακούγεται καλύτερο.
Και πάλι σε ευχαριστώ Γιάννη και να είσαι καλά να βοηθάς τα στραβάδια σαν εμένα.
 


Staff online

  • spylab
    Shalom
  • n_olympios
    Μαντιναδόρος!
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.865.435
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top