Ενταση ήχου πάνω απο το 100%

Μηνύματα
200
Reaction score
1
Καησπέρα.
Μετα την εγατάσταση των windows 7 ο ηχος στα ακουστικά έπεσε αισθητά χαμηλά και θέλω ένα προγραμμα που να μποστάρει κατα καποιο τρόπο την ένταση.
Υπάρχει?
 

Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.250
Reaction score
7.491
Από ποιό πρόγραμμα ακούς μουσική?
Έχει EQ?
 

Μηνύματα
14.213
Reaction score
1.842
Πριν αρχίσεις να ψάχνεις για προγράμματα κάνε έλεγχο στο περιβάλλον των drivers ήχου που έχουν εγκατασταθεί, π.χ. Realtek. Που βρίσκονται εκεί οι ρυθμίσεις στις στάθμες;
 

Μηνύματα
200
Reaction score
1
ειναι ολλα ψαγμενα και ελενγμενα ο ηχος ειναι τερμα.. παρόλα αυτα τα ακουστικά παίζουν χαμηλά
Δέν ειναι και τα καλύτερα ακουστικά γ αυτό έχο πρόβλημα ίσος άν τα ακουστικά είταν καλά να μήν είχα πρόβλημα.
 

Μηνύματα
14.213
Reaction score
1.842
Δεν το δέχομαι αυτό. Όχι το ψάξιμο, ότι φταίει η ποιότητα των ακουστικών για τις χαμηλές στάθμες.

Μια εικόνα του περιβάλλοντος των οδηγών θα βοηθούσε.
 


Μηνύματα
14.213
Reaction score
1.842
Αν κάνεις διπλό κλικ στο φωτεινό jack, δεξιά στη μέση, στο πεδίο Analog - Back panel, αναδύεται πλαίσιο διαλόγου. Σε μένα που είναι συνδεδεμένα ηχεία είναι έτσι:

Sound drivers screenshot.gif


Σε σένα πρέπει να είναι επιλεγμένο το Headphone. Και αν δεν είναι κάνε τη διόρθωση.
 

Μηνύματα
200
Reaction score
1
τά έχω δοκιμάσει όλλα αυτά.
στην επιλογή frond speaker out ο ηχος βελτιώνετε σε θέμα ποιότητας αλλά η ένταση του είναι ακόμα ποιό χαμιλή απο το headphones Που είναι τώρα.
Οπότε υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να μπορώ να μπουστάρο την ένταση του ήχου????
 


Μηνύματα
116
Reaction score
34
To vlc player σε αφήνει να ανεβάσεις την ένταση πάνω από το 100%, πάει ως 200% ή και παραπάνω. Το ποσοστό αυτό το ορίζεις στο μενού Προτιμήσεις -> Ήχος
 

gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
Βάλε τους τελευταίους οδηγούς της κάρτας ήχου χωρίς να έχεις συνδέσει κάτι στις εξόδους της
Αφού κάνεις το restart βάλε τα ακουστικά και επέλεξε σωστά στο menu auto sense.
Ρύθμισε την έξοδο των ακουστικών/ηχείων από τα windows σαν δικάναλο και τουλάχιστον σε DVD quality
μην χρησιμοποιήσεις κανένα φίλτρο π.χ. loudness γιατί αλλοιώνουν τον ήχο

τα ακουστικά τα έχεις δοκιμάσει αλλού????
 

Μηνύματα
200
Reaction score
1
Για το vlc το ξέρω όντος κάνει ακριβός αυτο που θέλω.
Αυτο που ζητάω ειναι ένα πρόγραμμα το οποίο θα μου κάνει την δουλειά που κάνει το vlc σε όλες της λειτουργείες του pc οπος youtube πχ. κυρίος youtube.
Ολα τα άλλα που μου λέτε σχετικά με ρυθμίσεις και με drivers δεν με απασχολούν ΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑΚΙ ΘΕΛΩ αλλα προφανός δέν υπαρχει γιατι αν υπηρχε ολο και κάποιος θα το είχε αναφέρει, η θα το είχα βρεί στο google.
Ευχαριστώ για της συμβουλές σας!
 


Μηνύματα
200
Reaction score
1
Παιδια με παρεξηγήσατε!
Δεν με απασχολεί να φτάξω τους drivers δεν με απασχολει να το ρυθμήσω σωστα.
Ολα αυτα που μου λέτε τα ξέρω.
Στο ερώτημα μου δέν απάντησε κανείς παρόλου που κοντεύουμε να πάμε σε 2η σελίδα για αυτο το θέμα κανένας δέν απαντάει σε αυτό που ρώταω όλοι μ λέτε να ρυθμήσω και να φτιάξω drivers ΟΧΙ ΔΕΝ ΡΩΤΗΣΑ ΑΥΤΟ ΡΩΤΗΣΑ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΥΣΤΑΡΩ ΤΗΝ ΕΝΤΑΣΗ ΤΟΥ ΗΧΟΥ.
Αν ρωτουσα το πώς φτιάχνουν τα drivers και το πως ρυθμίζουν τους ήχους θα με είχατε καλύψει όλοι.
Θα το ψάξω καλύτερα στο ιντερνετ και άν το βρώ θα το ποστάρω εδώ να υπάρχει.
Κατι έχω βρεί αλλά το επεξεργάζομαι ακόμα.
 

Μηνύματα
14.213
Reaction score
1.842
... Στο ερώτημα μου δεν απάντησε κανείς παρόλο που κοντεύουμε να πάμε σε 2η σελίδα για αυτό το θέμα κανένας δεν απαντάει σε αυτό που ρωτάω ...
Προφανώς γιατί κανείς δεν γνωρίζει να προτείνει κάτι. ;)
 

gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
Παιδια με παρεξηγήσατε!
Δεν με απασχολεί να φτάξω τους drivers δεν με απασχολει να το ρυθμήσω σωστα.
Ολα αυτα που μου λέτε τα ξέρω.
Στο ερώτημα μου δέν απάντησε κανείς παρόλου που κοντεύουμε να πάμε σε 2η σελίδα για αυτο το θέμα κανένας δέν απαντάει σε αυτό που ρώταω όλοι μ λέτε να ρυθμήσω και να φτιάξω drivers ΟΧΙ ΔΕΝ ΡΩΤΗΣΑ ΑΥΤΟ ΡΩΤΗΣΑ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΥΣΤΑΡΩ ΤΗΝ ΕΝΤΑΣΗ ΤΟΥ ΗΧΟΥ.
Αν ρωτουσα το πώς φτιάχνουν τα drivers και το πως ρυθμίζουν τους ήχους θα με είχατε καλύψει όλοι.
Θα το ψάξω καλύτερα στο ιντερνετ και άν το βρώ θα το ποστάρω εδώ να υπάρχει.
Κατι έχω βρεί αλλά το επεξεργάζομαι ακόμα.
Μάλλον εσύ παρεξήγησες....
Είναι γνωστό ότι από τα Vista και έπειτα έχει αλλάξει πάρα πολύ το κομμάτι του ήχου.
Όντως έχουν παρατηρηθεί αρκετά θέματα με την ένταση του ήχου από τις αναλογικές εξόδους αρκετών καρτών ήχου, σου πρότεινα να κάνεις μερικές ενέργειες που ίσως να σου δώσουν υψηλότερη ένταση στα ακουστικά.
Πρόγραμμα που να υπερκαλύπτει τις ρυθμίσεις των Windows, των οδηγών της κάρτας ήχου και του προγράμματος αναπαραγωγής δεν υπάρχει, είναι έτσι η δομή που κάτι τέτοιο δεν μπορεί να λειτουργήσει στα Windows.
Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να ενεργοποιήσεις στο πρόγραμμα αναπαραγωγής που χρησιμοποιείς κάποιο φίλτρο loudness ή κάτι σχετικό, ανάλογα με το πρόγραμμα.
 



Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.617
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top