The Thing (2011), Dredd (2012)

Μηνύματα
4
Reaction score
0
Θα ήθελα να ρωτήσω και αν ξέρει κάποιος να μου απαντήσει, γιατί αυτές οι δυο ταινίες δεν έχουν κυκλοφορήσει στην Ελλάδα σε DVD. Δεν λέω πως είναι blockbuster, αλλά αν πάει κάποιος σε οποιοδήποτε videoclub θα δει πολύ χειρότερες παραγωγές να κυκλοφορούν.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.390
Reaction score
74.658
Περίεργο. Μήπως είναι απο τις προβληματικές εταιρείες;
 

Μηνύματα
4
Reaction score
0
Όταν λες "προβληματικές εταιρείες" τι ακριβώς εννοείς; Του εξωτερικού ή δικές μας; Ευχαριστώ!
 


Μηνύματα
1.014
Reaction score
1.185
Την εποχη των "παχιων αγελαδων" οτι κυκλοφορουσε στην Ευρωπη ερχοταν και στην Ελλαδα.
Τα τελευταια χρονια ειναι πολλες οι ταινιες που δεν διανεμηθηκαν στην Ελλαδα απο τις εγχωριες εταιριες.
Ο λογος νομιζω οτι ειναι το κοστος αγορας των δικαιωματων σε σχεση με την προβλεψη για τα εσοδα που θα φερουν.

Υ.Γ.: Φιλος εμπορος εχει πει επι λεξη: " Καποτε, και ξεραμενο σκατο να εβαζα στη βιτρινα θα το πουλαγα"!
 

Μηνύματα
4
Reaction score
0
Συμφωνώ πως τα τελευταία χρόνια πολλές ταινίες δεν έρχοναται πλέον λόγω δικαιωμάτων και πρόβλεψη κερδών. Υπάρχουν ασφαλώς και άλλες ταινίες που έχω υπόψη μου, απλά δεν τις ανέφερα γιατί κάπου το δικαολογώ... (μικρή αγορά η Ελλάδα). Η απορία μου για τις συγκεκριμένες ταινίες αφορούσε πιο πολύ στο γεγονός ότι ήταν αναμενόμενες από πολλούς φαν του είδους και δεν το περίμενα να μην έρθουν. Πιστεύω πως και οι εταιρείες που χορηγούν τα δικαιώματα θα πρέπει να προσαρμόσουν και αυτές τις απαιτήσεις τους για αγορές όπως η Ελληνική. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας να είστε καλά!
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.560
Μηνύματα
2.865.583
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top