Aς ακούσουμε κλασική μουσική!

Μηνύματα
1.058
Reaction score
731
ευκολάκι ... ουδείς έχει παίξει τις εισαγωγές με την χάρη και το μπρίο του Πιερίνο Γκάμπα... επειδή η αρχική ηχογράφηση του με το Λονδίνο στην Ντέκα ήταν εξαιρετικής ποιότητος, χρόνια τώρα ανατυπώνεται σε audiophile βέρσιονς (xrcd, κλπ) ... εγώ πριν κανά χρόνο το αγόρασα και σε 24/96 από την HDTT ...
 


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.874
Reaction score
20.366
ευκολάκι ... ουδείς έχει παίξει τις εισαγωγές με την χάρη και το μπρίο του Πιερίνο Γκάμπα... επειδή η αρχική ηχογράφηση του με το Λονδίνο στην Ντέκα ήταν εξαιρετικής ποιότητος, χρόνια τώρα ανατυπώνεται σε audiophile βέρσιονς (xrcd, κλπ) ... εγώ πριν κανά χρόνο το αγόρασα και σε 24/96 από την HDTT ...
Αν και καθυστερημένα, ευχαριστώ για την απάντηση, το ψάχνω ήδη για να μπει στη wishlist.
 













Μηνύματα
1.328
Reaction score
656
Η παρουσίαση της στο μέγαρο την Δευτέρα 16/11/2015 την κάνει επίκαιρη, ο λόγος για την οβερτούρα του προκόφιεφ για τα εβραικά θέματα με την εορταστική ορχήστρα της Βουδαπέστης που θα διευθύνει ποιός άλλος ? ο υπεύθυνος για ότι είναι αυτή η ορχήστρα, ο πολύς Ivan Fischer..
 

Μηνύματα
20.074
Reaction score
14.378
Schubert - Symphony No. 2 in B flat major, D. 125



Symphony No. 2 in B flat major, D. 125, is a symphony by Franz Schubert composed between 1814 and 1815.

There are four movements:
0:00 I. Largo - Allegro vivace
10:29 II. Andante in E flat major
18:45 III. Menuetto: Allegro vivace in C minor - Trio in E flat major
21:38 IV. Presto
 



Μηνύματα
267
Reaction score
133
Απίστευτη τριδιάστατη ηχογράφηση και μαεστρία των δυο συντελεστών.
Έχω ακούσει πολλές εκτελέσεις.
Αυτή είναι η καλύτερη από όλες από όλες απόψεις κατά την ταπεινή γνώμη μου.

Mozart Piano concerto No.9
Maria João Pires, piano · Trevor Pinnock, conductor · Berliner Philharmoniker
Recorded at the Berlin Philharmonie, 10 October 2008.

 


Τελευταια Μηνυματα

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.304
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top