Dual sim

Μηνύματα
1.237
Reaction score
1.559
Καλησπερα παιδακια

Τα φωτα σας παρακαλω
Ειμαι κατοχος ενος HTC desire HD (Cosmote)
Και ενος Sony xperia L (Vodafone) Εταιρικο
Πιστευω πως ηρθε η ωρα να σταματησω να κουβαλαω 2 κινητα
Επειδη ειμαι ασχετος με την τεχνολογια dual sim αυτο που θελω ειναι να λειτουργουν και η δυο καρτες ταυτοχρονονα,δλδ να με εχει παρει καποιος στο vodafone η να εχω παρει εγω καποιον απο το vodafone και εαν με παιρνει καποιος στο cosmote να το βλεπω και να μπορω να απαντησω,Γινετε αυτο???????

Και πια συσκευη θα προτεινατε smartphone

Ευχαριστω
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.865
Reaction score
20.354
Αυτό που ρωτάς, γίνεται. Αυτή είναι η ουσία των dual sim κινητών/smartphones. Υπάρχουν κινητά/smartphones στα οποία είτε καθορίζεις εκ των προτέρων ποια sim θα κάνει τι (π.χ. τηλεφωνήματα, sms, mms κτλ) είτε ερωτάσαι κάθε φορά για να επιλέξεις την sim που θέλεις.

Για προτάσεις dual sim smartphones, θα ήταν καλύτερα να μας πεις τι προϋπολογισμό διαθέτεις και τι λειτουργικό θες να έχει το τηλέφωνο (Windows Phone ή Android). Για αρχή θα σου πρότεινα το Sony Xperia M2 Dual, το Nokia Lumia 630 και το Prestigio 5044 Duo.
 

Μηνύματα
1.299
Reaction score
313
Τι προϋπολογισμό έχεις;
Πάντως, μπορείς να δεις και τα Alcatel, σε λογικές τιμές και με αξιοπρεπή απόδοση! ;)
 


Μηνύματα
1.237
Reaction score
1.559
ευχαριστω για τις απαντησεις σας
Ελεγα να δωσω μεχρι 250 ευρο και προσπαθω να βρω κατι που να ειναι κοντα στα δυο που εχω σαν δυνατοτητες και Android
Δεν με ενδιαφερει να ακουω μουσικη η να βλεπω βιντεο
με ενδιαφερει να εχει καλο σημα κυριως και να κραταει η μπαταρια,ισως και για καμια σελιδα ιντερνετ

ΣΚεφτομαι και εγω μηπως παρω το https://www.skroutz.gr/s/4448286/Samsung-Galaxy-Grand-Neo-3G-Dual-Sim-8GB.html
 


Μηνύματα
1.237
Reaction score
1.559
Καλο το βλεπω νικο
Ξερεις σε οτι αφορα τα contacts μεταφερονται ευκολα???

θα παω αυριο να το δω και απο κοντα
 

gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
Αν χρησιμοποιείς ήδη gmail στα άλλα σου τηλέφωνα και έχεις εκεί τις επαφές σου το μόνο που πρέπει να κάνεις είναι να χρησιμοποιήσεις τον ίδιο λογαριασμό και στο νέο.
 

Μηνύματα
1.237
Reaction score
1.559
Ωραιο το κινητο νικ αλλα
http://gadgetstouse.com/gadget-tech/dual-sim-dual-standby-and-dual-sim-dual-active/8985

και αυτο αποτι διαβασα ειναι stand by που σημαινει οτι δεν δουλευουν και οι δυο μαζι

Εγω θελω οταν μιλαω στην μια sim και με περνουν απο την αλλη να μπορω να το γυρισω
Μεσα σε φορουμ διαβασα οτι στο Huawei οταν μιλας στην μια sim και σε περνουν στην αλλη βγαζει οτι ειναι κλειστο
 
Last edited:





Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.093
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top