300b set handmade, point to point integrated tube amplifier

BLUES

TV
Μηνύματα
1.638
Reaction score
966
Καλησπερα σε ολους,καλο πασχα και χρονια πολλα
Προσφερετε ο ανωθι ολοκληρωμενος ενισχυτης σετ χαμηλης ισχυος 2χ7 βατ στα 8 ομ
Κατασκευαστηκε πριν εξι μηνες στην γερμανια απο φιλο μου ,γνωστη ,μηχανικο ηχου
Ιδανικο ταιρι για ευαισθητα ηχεια με σταθερη εμπεδηση(μιν 90δβ-6ομ)
Αudiofile υλικα,5 volt heat regulator,6 line(1 volt)alps pontesiometro,cnc chassis.and choke
Χειροποιητοι μετασχηματιστες custom power and output c core wonded like lundall,βαρους
15 κιλων, λαμπατη ανορθωση με gz-34 mullard kai 2x6sl7( rca vt-95 matched pair)στην προενισχυση,kai 2x300b
fullmusic meshplate στην εξοδο με χειροκινητο βιας
Η αξια των λαμπων ειναι 450 ευρω,ολες νος με 200 περιπου ωρες
Μετρηθηκε σε εργαστηριο ακολουθα
6hz------37khz -3db
20hz--------20khz,0db flat
Ολα τα υλικα ειναι ευρωπαικα η γιαπωνεζικα,και το βαρος του ανοδιωμενου αλουμινιου του σασι ειναι 8 κιλα
Το συνολικο βαρος ειναι 31 κιλα,γιαυτο η μεταφορα εχει καποια δυσκολια,παντως ειναι στην διαθεση σας για μετρησεις και ακροαση
Η αξια των υλικων εφτασε τα 1200 ε και η κατασκευη ειναι σαν τανκ
Γ ια το ηχητικο αποτελεσμα πολλαπλασιαστε επι 4 και θα καταλαβετε
Γιατι τον δινω--------ᾱπλα αναβαθμιση σε 25 τριοδικα βατ με 300β
τιμη--------------------------------1200 ε
οχι ανταλλαγες
τηλ επικοινωνιας 6974672617---2102513030-για ακροαση η ερωτησεις 025.JPG 009.JPG 014.JPG 030.JPG 022.JPG 019.JPG ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ 040.JPG ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ 040.JPG ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ 042.JPG
Εως 27/4/2014 εχω αδεια, γιαυτο ολος οχρονος στην διαθεση σας
 

Μηνύματα
405
Reaction score
56
...συγγνωμη για την ερωτηση αλλα εσωτερικα(απο κατω) στη φωτο βλεπω τρανζιστορ(!!!)που μου θυμιζουν τρανζιστορ εξοδου σε ενισχυτες...αν θελετε μου εξηγειται.Ευχαριστω!
 

PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.634
Reaction score
12.211
...συγγνωμη για την ερωτηση αλλα εσωτερικα(απο κατω) στη φωτο βλεπω τρανζιστορ(!!!)που μου θυμιζουν τρανζιστορ εξοδου σε ενισχυτες...αν θελετε μου εξηγειται.Ευχαριστω!
Είναι οι σταθεροποιητές για την τάση των νημάτων.
 

BLUES

TV
Μηνύματα
1.638
Reaction score
966
Eυχαριστω για την αμεσοτητα της απαντησης,μπορει να μην θεωρειτε ορθοδοξη σχεδιαστικη λυση ,αλλα στο δια ταυτα ο ενισχυτης ειναι
απολυτα ησυχος στα 95 db ηχεια μου και ηχητικα κενταει συγκρινομενος με κινεζικες λυσεις τυπου cayin300b or opera audio consonanse ref 5.5.Παιζει στα ισια τον trafomatic experiance 2 kai ton audion silvernight.H ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΣΤΗΡΑ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΗ.Παντος για ποιον ενδιαφερομενο μια ακροαση επιβαλλετε.
 

BLUES

TV
Μηνύματα
1.638
Reaction score
966
Καλημερα,σε ολους,δεδομενου οτι η αναβαθμιση μου εγινε σε σετ 300β 20βαττ,και μερικοι απο τους ενδιαφερομενους ηθελαν μια τιμη
χωρις τις λαμπες,γιατι εχουν αποθεμα η μπορει να προμηθευτουν σε χαμηλοτερη τιμη προσφερω τον ανωθι ολοκληρωμενο σετ 2χ7βατ
χωρις τις λαμπες.Υπενθυμιζω οτι τα υλικα ειναι απο alps-kiwame-takman-v caps-rike,ολα ευρωπαικα η ιαπωνικα
ΤΙΜΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ ΧΩΡΙΣ ΤΙΣ ΛΑΜΠΕΣ---------------------------800 ΕΥΡΩ-------- ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ 035.JPG ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ 038.JPG ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ 036.JPG ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ 040.JPG ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ 042.JPG ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ 039.JPG ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ 037.JPG -----------------------------------------------------------------
Παιδες, τα υλικα κοστισαν 1200ε,χωρις τα εργατικα,η τιμη ειναι χωμα για την ποιοτητα κατασκευης και την ηχητικη απολαβη
Δειτε και μερικες επιπλεον φωτο απο τους μετασχηματιστες power(ei-core) -output(c core)
Δεκτη ανταλλαγη με πικαπ μαζας και ακτινικο βραχιονα,επισης με garrard 401σε αριστη κατασταση
Ευχαριστω
 


BLUES

TV
Μηνύματα
1.638
Reaction score
966
Kαλησπερα,σε ολους,για να χρηματοδοτησω αμεσα αναβαθμιση στα ηχεια μου
Σημαντικη προσφορα ΕΩΣ ΚΥΡΙΑΚΗ 27/07/2014
ΜΕΙΩΣΗ ΤΙΜΗΣ 30% κατω --------------850 ευρω-----ΤΕΛΙΚΗ.
Συνολικη μειωση 60% κατω απο το κοστος αγορας υλικων,εργατικων και μεταφορικων
Οχι πλεον ανταλλαγες
Καλες αγορες.
 



ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.867.325
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top