F.O.- Ενισχυτής mosfet από τη Σλοβενία

Μηνύματα
851
Reaction score
748
foInside.JPG


Άφησα να παίξει καμιά δεκαριά ώρες με τα SMPS, πριν γράψω τις εντυπώσεις μου.

Λοιπόν, δεν έχει καμία σχέση ο ήχος πριν και μετά. Τώρα έχει ζωντάνια, αέρα και δυναμικά.
Περιέργως, μέχρι και τα πρίμα έφτιαξαν. Άλλος ενισχυτής !!!

Απορώ πως και δεν έχουν καθιερωθεί τα switching τροφοδοτικά από όλους τους κατασκευαστές.
 

Y

Yiannis_B

Guest
Ο Βασλάκης ο Μου, έχει διακοπτικούς ενισχυτές με γραμμικά τροφοδοτικά....περίεργα πράματα...:roflmao:
 



Y

Yiannis_B

Guest
Είναι ούλτρα σουπρίμ μέμ-μπερ, πρέπει να έχει κάτι παραπάνω από τον φτωχομπ@νέ με τα γιουσιντί...:roflmao:

....σ' αγαπάμε, μην μας συνερίζεσαι...:drinks:
 
Last edited by a moderator:


Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
Για να σκάσετε από την ζήλια σας...:p κοιτάξτε τι γράφει για τα μωρά μου...:rolleyes: :laugh:

“We use a dedicated supply for the gate drive circuit, which consists of separate transformer winding, diode bridge, and regulation (not a shared circuit as most Hypex modules).The input stage is op amp based as most Hypex designs, but much more similar to the Ncore 1200 module.”
“Our amplifiers are much different than other Hypex based designs. All of our amplifiers use very high grade linear power supplies with custom multi-output windings for each individual circuit. D-500 also uses a custom module that is not available to the DIY community, and we have our own (secret) circuit magic to give them a more natural sound.

We were the 1st manufacturer to offer amplifiers using Hypex technology back in 2004, and have a lot of experience, and understanding how to get the best sound/reliability from them. All of our amplifier models have the same sound, just at different power levels.”

 
Last edited:

Y

Yiannis_B

Guest
Έχω μείνει άναΒδος. :laugh: ...κι έλεγα πολλές καλωδιούμπες βγαίνουνε από το τρανσφόρμι....
 
Last edited by a moderator:

Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
Και για να μην παραπονιέσαι πάρε και ένα με ΜΗ γραμμικό τροφοδοτικό, από άλλο μωρό που έχω....:laugh:

 

Μηνύματα
851
Reaction score
748
Για να σκάσετε από την ζήλια σας...:p κοιτάξτε τι γράφει για τα μωρά μου...:rolleyes: :laugh:

“We use a dedicated supply for the gate drive circuit, which consists of separate transformer winding, diode bridge, and regulation (not a shared circuit as most Hypex modules).The input stage is op amp based as most Hypex designs, but much more similar to the Ncore 1200 module.”
“Our amplifiers are much different than other Hypex based designs. All of our amplifiers use very high grade linear power supplies with custom multi-output windings for each individual circuit. D-500 also uses a custom module that is not available to the DIY community, and we have our own (secret)circuit magic to give them a more natural sound.

We were the 1st manufacturer to offer amplifiers using Hypex technology back in 2004, and have a lot of experience, and understanding how to get the best sound/reliability from them. All of our amplifier models have the same sound, just at different power levels.”
Μόλις στρώσει ο FO πάμε μια κόντρα ? :sneaky:
 

Y

Yiannis_B

Guest
Και για να μην παραπονιέσαι πάρε και ένα με ΜΗ γραμμικό τροφοδοτικό, από άλλο μωρό που έχω....:laugh:

ΜΗ με λες...:roflmao:

...κοίτα βρε τροφοδοτικούμπα...που διαθέτομεν διά γάμους και βαφτίσια..:imtheking:

 
Last edited by a moderator:



Μηνύματα
4.343
Reaction score
1.765
Τι να διαβάσω ? Τα .pdf που βγάζουν τα τμήματα marketing ?

325W rms - 1200W για 5 λεπτα - 1500W στιγμιαία.... και το βαφτίζουν 1200W

Ωραία πραγματα δηλαδη !!!
τελικα θεοδοση εχει δυναμη;
 



Μηνύματα
851
Reaction score
748
καθολου ποιο ειναι πιο δυνατο;
το γραμμικο η το smps;
Τα είπαμε, δεν είναι μόνο πιο δυνατό αλλά και πολύ καλύτερο.
Όμως η Hypex τα φουσκώνει λιγουλάκι :
Nc400, nc1200, smps1200 κλπ.

Δηλαδή ο τεμπελογατος αν είχε καλό marketing έπρεπε να πουλάει τον FO ένα 500αρικο το κανάλι.
 

Μηνύματα
4.343
Reaction score
1.765
θα μπορουσε αλλα δεν ειναι τοσο απλο.
η hypex ειναι ακριβη αλλα εχει φτιαξη ενα ονομα,και προσφερη υποστηριξη.
δεν νομιζω ο τεμπελογατος αμα καη τιποτα να στο αλλαξη δωρεαν.
επισης εχει εναν πολη καλο class ab ενω η hypex εχει τον καλυτερο classd.
αν θελεις να αποφυγης θερμοκρασιες ψυκτρες κλπ θα πληρωσεις.

υ.γ.ασε που εχουμε δει πολλους ντιουδες να φτιαχνουν πολυ καλα πραγματα σε τιμες τσαμπα
και μολις κανουν ονομα εκτοξευουν τις τιμες στα ουρανια.

υγ.2 παντως το pdf καλα τα λεει.δεν ειναι 325watt.
 

Μηνύματα
851
Reaction score
748
Καλά τα λέει το PDF...

Το θέμα είναι τώρα αν φτάνει το dc sense η θέλει και τίποτα άλλο ?

Δεν θέλω να κάψω τα ηχειακια μου.
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.320
Μηνύματα
2.858.473
Members
37.894
Νεότερο μέλος
Nika
Top