Αγορά ενισχυτή

Μηνύματα
83
Reaction score
13
Ενδιαφέρομαι για τον Yamaha a-s 300, δεδομένου ότι το buget είναι περιορισμένο.
Τι γνώμη έχετε γι αυτόν
Αν η διαφορά με τον Yamaha a-s 500 είναι σημαντική ώστε να κάνει κάποιος υπέρβαση 100 και πλέον ευρώ.
Ευχαριστώ;για τον χρόνο σας.
 

Μηνύματα
168
Reaction score
58
Ενδιαφέρομαι για τον Yamaha a-s 300, δεδομένου ότι το buget είναι περιορισμένο.
Τι γνώμη έχετε γι αυτόν
Αν η διαφορά με τον Yamaha a-s 500 είναι σημαντική ώστε να κάνει κάποιος υπέρβαση 100 και πλέον ευρώ.
Ευχαριστώ;για τον χρόνο σας.

Εγω θα πηγαινα στον as500.Η χρηματικη διαφορα δεν ειναι μεγαλη.Εχει λιγο καλυτερα specs
 

Μηνύματα
168
Reaction score
58
Στο www.avhub.com.au θα βρεις αναλυτικοτατο test του as 500 με πινακες σχεδιαγραμματα και μετρησεις σε pdf να κατεβασεις.
 

Μηνύματα
299
Reaction score
617
Δεν ξερω τι θα πουν οι ειδικοι εδω στο φορουμ,αλλα η γνωμη μου ειναι μακρια απο τους φθηνους τουλαχιστον Yamaha
Πηρα τον a s 201 των 200 ευρω και την επομενη τον αλλαξα,μονο τσιριχτα πριμα και Rms λιγοτερο απο τα μισα που δηλωνουν.
 

Μηνύματα
1.335
Reaction score
661
Αν τον αγόρασες καινούριο και κατάφερες μέσα σε μια μέρα και τον μέτρησες και βρήκες ότι αποδίδει λιγότερο απο τα μισά rms και κατάλαβες και την ηχητική του φυσιογνωμία, Μπραβο εσύ είσαι θηρίο.
 

Μηνύματα
299
Reaction score
617
Δεν χρειαζεται να τον μετρησεις ,απλα τον συγκρινεις με τον παλιο σου ενισχυτη μετα ιδια μηχανηματα και ηχεια στον χωρο σου.

Το λαθος μου ηταν οτι ακουσα κατι νεους ξερολες που δεν εχουν ακουσει αλλους ενισχυτες και περνανε την γνωμη τους βασιζομενοι στις μετρησεις και στις συμβουλες ανιδεων πωλητων.

Οσο για τα Rms ,το παραδεχτηκαν και στον Νακα και σε αλλα καταστηματα οτι οντως ισχυει και οχι μονο για τους Yamaha( μου εξηγησαν και τον λογο).

Τελος παντων, θελησα να συμβουλευσω το παιδι να μην την πατησει σαν εμενα,τουλαχιστον να τους ακουσει πριν η να παρει, οπως εκανα εγω, ενα μεταχειρισμενο του 95 με 100 ευρω.

Υ.Γ αντι να κανεις τα περιττα σου σχολια γιατι δεν τον συμβουλευεις ποιον να παρει;συμφωνα με τις μετρησεις σου...
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.594
Μηνύματα
2.865.252
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top