Sony cassette - corder CF 300


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.869
Reaction score
20.360
Oldy, sorry κιόλας, αλλά για εμένα, αυτό το θέμα και το άλλο που άνοιξες με το Grunding, στερούνται νοήματος.

Δηλαδή, postάρεις 4-5 φωτογραφίες από παλιά μηχανήματα, ανεβάζεις και ένα link, χωρίς να λες κουβέντα και περιμένεις τι; Να γίνει συζήτηση επ' αυτών;

Ή γράψε πέντε κουβέντες (π.χ. τα αγόρασα, μου τα χάρισαν)/κάνε μια παρουσίαση ολοκληρωμένη ή άσ' το, τζάμπα ο κόπος σου.
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Oldy, sorry κιόλας, αλλά για εμένα, αυτό το θέμα και το άλλο που άνοιξες με το Grunding, στερούνται νοήματος.

Δηλαδή, postάρεις 4-5 φωτογραφίες από παλιά μηχανήματα, ανεβάζεις και ένα link, χωρίς να λες κουβέντα και περιμένεις τι; Να γίνει συζήτηση επ' αυτών;

Ή γράψε πέντε κουβέντες (π.χ. τα αγόρασα, μου τα χάρισαν)/κάνε μια παρουσίαση ολοκληρωμένη ή άσ' το, τζάμπα ο κόπος σου.
...long hot summer...
...ισως να 'ναι που απο κατι τετοια αρχισα ν' ακουω (listen) μουσικη (εμενα το "ταξιδι" μου στη μουσικη αρχισε το '70) κι αμα συναντω κανενα ,δεν μπορω παρα να το πιασω στα χερια μου ,να τ' ακουσω (αν παιζει) ,το παιρνω και μερικες φωτο κι ανεβαζω κι εδω μερικες.
Νομιζω ενα φορουμ -αναμεσα στ' αλλα- και μηχανηματων, εχει χωρο γι' αυτα.Δεν ξερω τιποτα παραπανω γι' αυτα κι ετσι δε γραφω ... ισως καποιος αλλος γνωριζει περισσοτερα και μας πει κατι... ισως επισης "ξυπνησουν" αναμνησεις ,κι αυτο ειναι νομιζω αρκετο.
Ειμαι στο φορουμ αρκετο καιρο κι εχω δει μερικα "ασχετα" ποσταρισματα κι εγω εχω ποσταρει πραγματα ανουσια που μονο σ' ενα πλαισιο χαβαλε "στεκουν" .Δεν καταλαβαινω γιατι ενοχλουν αυτα...
Εαν νομιζεις πως καταχραζομαι τον χωρο του φορουμ ασκοπα ,θα μπορουσες να μου στειλεις σε pm το μυνημα σου (αφου ετσι κι αλλιως μπηκες στο κοπο να το γραψεις) και να διαγραψεις το νημα.
...να 'σαι καλα...
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.446
Δεν υπάρχει λόγος διαγραφής του νήματος, καλό θα ήταν να υπήρχε μια περιγραφή ή κανένα link αλλά δεν έγινε και καμιά καταστροφή. :)
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.869
Reaction score
20.360
...long hot summer...
...ισως να 'ναι που απο κατι τετοια αρχισα ν' ακουω (listen) μουσικη (εμενα το "ταξιδι" μου στη μουσικη αρχισε το '70) κι αμα συναντω κανενα ,δεν μπορω παρα να το πιασω στα χερια μου ,να τ' ακουσω (αν παιζει) ,το παιρνω και μερικες φωτο κι ανεβαζω κι εδω μερικες.
Νομιζω ενα φορουμ -αναμεσα στ' αλλα- και μηχανηματων, εχει χωρο γι' αυτα.Δεν ξερω τιποτα παραπανω γι' αυτα κι ετσι δε γραφω ... ισως καποιος αλλος γνωριζει περισσοτερα και μας πει κατι... ισως επισης "ξυπνησουν" αναμνησεις ,κι αυτο ειναι νομιζω αρκετο.
Ειμαι στο φορουμ αρκετο καιρο κι εχω δει μερικα "ασχετα" ποσταρισματα κι εγω εχω ποσταρει πραγματα ανουσια που μονο σ' ενα πλαισιο χαβαλε "στεκουν" .Δεν καταλαβαινω γιατι ενοχλουν αυτα...
Εαν νομιζεις πως καταχραζομαι τον χωρο του φορουμ ασκοπα ,θα μπορουσες να μου στειλεις σε pm το μυνημα σου (αφου ετσι κι αλλιως μπηκες στο κοπο να το γραψεις) και να διαγραψεις το νημα.
...να 'σαι καλα...
Να ξεκινήσω από το τέλος: Δεν πιστεύω ότι καταχράσαι το χώρο του forum. Επίσης, δεν έχω τη δικαιοδοσία/δικαίωμα στο παρόν μέρος του forum να διαγράψω thread. Ακόμα και αν μπορούσα, δεν θα το έκανα - τουλάχιστον όχι χωρίς να υπάρχουν συγκεκριμένοι λόγοι και τα θέματα που άνοιξες (αυτό και το άλλο στο οποίο αναφέρομαι) δεν εμπίπτουν σε αυτούς τους λόγους.

Δεν έχω πρόβλημα με τις "αναμνήσεις" κανενός. Το πρόβλημα - για μένα - ήταν αυτό που εξέφρασα: δύο θέματα με 4-5 φωτογραφίες μηχανημάτων που σημαίνουν αρκετά για σένα (δεκτό) χωρίς καμία απολύτως πληροφορία για κάποιον άλλον. Εσύ ο ίδιος ομολογείς ότι δεν γνωρίζεις τίποτα για αυτά. Ερωτώ: Να ανεβάσεις τις φωτογραφίες μπόρεσες, να αφιερώσεις 2 λεπτά στο google και να βρεις 5 links ή/και να αφιερώσεις άλλα 2 λεπτά για να γράψεις 2 προτάσεις, δεν μπορούσες;

Για να κλείσει εδώ η κουβέντα: Όποιος και να το έκανε, την ίδια αντίδραση θα είχα - οπότε μην το πάρεις προσωπικά. Δεν θα επανέλθω, καλή συνέχεια.
 

gonis

Luger
Μηνύματα
4.206
Reaction score
11.481
Στις εταιρείες που έχω δουλέψει -αλλα και σε αυτές που δεν έχω-επικρατεί η εξής άποψη:
Θέλεις να καταλάβεις τον χαρακτήρα ενός ανθρώπου- εργαζόμενου;
Δώσε του προαγωγη;)
 

K

kimon

Guest
Στις εταιρείες που έχω δουλέψει -αλλα και σε αυτές που δεν έχω-επικρατεί η εξής άποψη:
Θέλεις να καταλάβεις τον χαρακτήρα ενός ανθρώπου- εργαζόμενου;
Δώσε του προαγωγη;)
Δηλαδή <<αρχή άνδρα δείκνυσι>>!Δεν είναι και τόσο άχρηστη η ελληνομάθεια τελικά!
 

Μηνύματα
3.998
Reaction score
3.831
Τι ωραίο "μηχάνημα αναμνήσεων" από τα πρώτα βήματα του τότε (τέλη 60-αρχές70)!!

Όποιος είχε 1 τέτοιο και έστω μία κασσέτα, ήταν βασιληάς!!
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.312
Μηνύματα
2.858.174
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top