Ποιο SVS κι από πού;(Sub βρήκα τελικά.Σπίτι που θα βρω;)

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
"Σας αφηνω να κοψω το συνθετο πριν έρθει η γυναίκα μου!"

ΩΧΧ !
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.154
Reaction score
93.263
Συνολικα πηγε περιπου 1135 ευρω τελική τιμή. Οντως δλδ, 920+ΦΠΑ περιπου.

Σας αφηνω να κοψω το συνθετο πριν έρθει η γυναίκα μου!
Μην ξεχάσεις να μαζέψεις τα ροκανίδια. :p
 


Μηνύματα
236
Reaction score
246
Άρη,

Προκαταβολικά συγνώμη για αυτό που θα πάθεις...

Νιώθω υπεύθυνος σε ένα μεγάλο βαθμό, τουλάχιστον.

Να ξέρεις ότι για τα επόμενα 2-3 χρόνια τα γεννετικά σου όργανα θα αφαιρεθούν βιαίως, πρετοιμάσου ψυχολογικά :)
 


Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Άρη,

Προκαταβολικά συγνώμη για αυτό που θα πάθεις...

Νιώθω υπεύθυνος σε ένα μεγάλο βαθμό, τουλάχιστον.

Να ξέρεις ότι για τα επόμενα 2-3 χρόνια τα γεννετικά σου όργανα θα αφαιρεθούν βιαίως, πρετοιμάσου ψυχολογικά :)
Και πολυ καλά κάνεις και νιώθεις υπεύθυνος! Εσυ φταίς για όλα! "Παρε τελικό! Παρε το τάδε ηχείο."

Καλως δεχθηκες τα καινουργια watt, καλοακουστα να ειναι !
Ευχαριστώ! Ακομα με το συνθετο ασχολούμαι! Όταν τελειώσω - λογικά μεσα στη βδομάδα - θα σε καλέσω να ακουσεις που είχαμε πει!
 

Μηνύματα
236
Reaction score
246
Και πολυ καλά κάνεις και νιώθεις υπεύθυνος! Εσυ φταίς για όλα! "Παρε τελικό! Παρε το τάδε ηχείο."



Ευχαριστώ! Ακομα με το συνθετο ασχολούμαι! Όταν τελειώσω - λογικά μεσα στη βδομάδα - θα σε καλέσω να ακουσεις που είχαμε πει!
Πάρε και έναν προενισχυτή τώρα με HT Bypass να τελειώσει το κακό που ξεκίνησα :)
 




Μηνύματα
1.069
Reaction score
828
Νομιζω οτι τωρα μπορεις να αλλαξεις τον τιτλο του θεματος με το :
(Πως μπορεις να χωρισεις με την γυναικα σου) η:
(Δοκιμαζοντας τις αντοχες της γυναικας σου!!)
 






Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
γιατι κατι μου λεει οτι απο την πρωτη σελιδα μας διαβαζει κανονικα?:D:D
Μια χαρά ειμαι. Τελείωσα πολύ αργά, γύρω στις 04.00 κάνοντας και ξεκαθαρισματα σε πράγματα. Έχω βγάλει φωτός και παραθέτω μερικές. Ειμαι εκτός γραφείου, οπότε οταν κάτσω σε desktop, θα ειμαι πιο αναλυτικός. Η γυναίκα όμως ήταν θετική πάντως, μιας αναγκαστικά το sub παει δεξιά πάλι.
ImageUploadedByTapatalk1406714023.093810.jpg

ImageUploadedByTapatalk1406714040.630559.jpg
 

Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Λοιποοον....

Πραγματικά τα έφτυσα χτες, αφου τελειωσα πολυ αργα και μαλιστα όταν το εβαλα πρωτη φορα δεν επαιζε ενα ηχειο. Μεχρι να παρω χαμπαρι ότι είχε φυγει απο τη μια μπανάνα το καλωδιο, ειχα δοκιμασει να αλλάξω interconnect, θεσεις στα καλώδια,κλπ. Ειχα φτάσει κοντά στο να πιστεύω οτι ειχε καει η εξοδος του pre-amp.

Εκει που την πατησα και το συνειδητοποιησα, δευτερολεπτα πριν ξεκινησω το κόψιμο με τη σεγα ήταν πως αν έμενε αριστερα το subwoofer θα εβρισκε ο ενισχυτης στον τοιχο που ειναι ο καθρεφτης! Προσπαθησω να σκεφτω μετακινήσεις των συρταριών, αλλα δεν γινεται να είναι όμορα τα συρταρια, με το ντουλάπι.

Στο δια ταύτα, εβαλα ΥPAO και μετα, εβαλα μια ταινια που είχα αφήσει στη μέση, για 2-3 λεπτά, αλλά ετσι οπως ήμουν δεν άκουσα τρελές διαφορές.

Όταν όμως έβαλα μουσική, ήταν αισθητή η διαφορά. Είχε πολυ καλύτερο μπάσο, σε σημείο που νομιζα ότι ήταν ανοιχτό το sub! (στο Pure Direct). Εβαλα και ένα δευτερο τραγουδι και εκει που κάθισα να το ακουσω, με έπαιρνε ο ύπνος στον καναπέ!

Σημερα θα έχω παρέα το βράδυ, οποτε, μετα θα κάτσω να "παιξω" λιγο να το ευχαριστηθώ!

Επίσης, χτες όταν πήγα να κάνω τρύπες για τα ράφια, δεν ήξερα ποσο κενο ήθελε ο τελικός και στον πανικο, αντι να ρωταω σε φόρουμ και να ψαχνω πηρα τηλεφωνο κατευθειαν στην emotiva και μου είπαν 2-3 ιντσες ή 5-8 εκατοστα. Εκανα το ίδιο και με τον Α2030, αλλα πηρα τηλεφωνο και στον Νακα και μου είπε ότι η Yamaha επίσημα τους λεει 3 εκ και πάνω κενο, ενω στα πλάγια δεν τους ενοχλει και να ακουμπάει στο συνθετο, οποτε θα φτιαξω και δευτερο ράφι εκει που είναι ο Yamaha. Ειδικα όταν του είπα πως τωρα κανει χρέη pre-amp, μου είπε ότι δεν θα έχω κανενα πρόβλημα με 3εκ.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Εγώ πάντως, κάτω απο 6-7 εκατοστά δεν αφήνω για ενισχυτές.
 



Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.306
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top