SHARP LC60 LE752 σχόλια και εντυπώσεις


Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Νέο firmware V0.2.6.3 το κατεβάζω τώρα.Δεν ξερω τι διορθώσεις υπάρχουν προς το παρόν.
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Δεν έχει ανέβει ακόμη στο site της Sharp το νέο firmware.Μόνο απευθείας από την tv μπορεί να γίνει η αναβάθμιση για την ώρα και όχι με usb στικάκι.
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Εχει ανέβει και στο site της Sharp το νέο firmware:

Software Version 0.2.6.3 – 10.07.2014

  •  Improvement of HbbTV reception for France broadcast

  •  New EuRP requirements. Start up through smartphone application has been

    disabled

  •  Improvement for Audio mute after finish Auto-Installation

  •  Improvement in the Information Display to sort programs

  •  Program recorded list browsing navigation improvement

  •  Add CanalDigital for e-pop label

  •  Add DVB-T2 Multi PLP support

  •  Correct language detection for YouTube, Swedish, Estonian and Czech

  •  Improve OSD language for Sweden and Hungarian
 



Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Σχετικά με τις ανακατατάξεις στις ψηφιακές συχνότητες που έγιναν στην Αττική για όλα τα μοντέλα 651/652 και 751/752 επιλέγουμε από το μενού της tv επανάληψη εργοστασιακών ρυθμίσεων,αλλιώς δεν αποθηκεύονται τα κανάλια στις νέες συχνότητες.
Τουλάχιστον με το τελευταίο firmware και με ελληνικό μενού,δεν γίνεται αποθήκευση στην αυτόματη εγκατάσταση.Πρέπει να πάμε επανάληψη εργοστασιακών ρυθμίσεων!
 

Μηνύματα
56
Reaction score
4
Τα αποθήκευσε τα κανάλια αλλά ξεκινάει από το 6 και δεν αλλάζετε η σειρά των καναλιών με τίποτα υπάρχει κάποιος τρόπος να τα βάλω με τη σειρά που θέλω εγώ; Έκανα μια προσωπική λίστα, δείχνει να την έχει πάρει αλλά δε βγάζει αυτή τη σειρά στην αλλαγή των καναλιών
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Θα πας Ρύθμιση/Κανάλι/Λίστες Σταθμών Τηλεορασης/DVB-T και θα τα βάλεις με τη σειρά που θέλεις.Μόλις το δοκίμασα και τα δείχνει σύμφωνα με την αποθήκευση που έκανα.
 

Μηνύματα
56
Reaction score
4
To πρόβλημα είναι ότι στο DVB-T δε μου μετατόπιση, βγάζει μόνο διαγραφή,επαναφορά,και διαγραφή λίστας και ξεκινάει το πρώτο κανάλι από το 6 δηλαδή δε υπάρχει κανάλι από το 1 ως και το 5
 


Μηνύματα
56
Reaction score
4
Όχι,μόνο στη πλήρη λίστα μου βγάζει μετατόπιση και στη προσωπική λίστα εκεί τα μεταφέρω τα κανάλια εκεί που θέλω αλλά δε μπορώ να κάνω τη τηλεόραση τα παίζει σε μία από αυτές τις λίστες
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Στην πλήρη λίστα θα κάνεις τη μετατόπιση καναλιών,θα τα βάλεις στη σειρά που θέλεις.
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Αν πατήσεις το ok στο remote και το βελάκι κάτω από το ok δε σου βγάζει και την προσωπική λίστα καναλιών?
 

Μηνύματα
56
Reaction score
4
μου τη βγάζει και τα κανάλια είναι με τη σειρά που τα έχω βάλει εγώ αλλα δε μπορώ να κάνω τη τηλεόραση να τα παίζει με αυτή τη σειρά,τα παίζει μόνο με τη σειρά που τα έχει κατεβάσει και μάλιστα χωρίς τα πρώτα 5 νούμερα ξεκινάει απο το 6
 

Μηνύματα
56
Reaction score
4
Στην αυτόματη ενημέρωση λίστας σταθμών τη να βάλω; να επιτρέπεται ή αποκλεισμός
 


Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Πάντως περίεργο αυτό που σου κάνει,που λείπουν τα κανάλια από 1 έως 5.Σε μένα δε συμβαίνει αυτό.Εχεις το τελευταίο firmware?Κάνε Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και αρχική αναζήτηση καναλιών μετά,μήπως φτιάξει.
 




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.606
Μηνύματα
2.867.586
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top