Ποιο SVS κι από πού;(Sub βρήκα τελικά.Σπίτι που θα βρω;)

Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Περιμένοντας τον...μαεστρο Καστρουνή να διευθυνει τα όργανα (περιμένω να μου τηλεφωνήσει για ραντεβου) , προέκυψε νέα ανάγκη!
Οπως είπε συμπαθέστατος συμφορουμίτης "Εισαι βλαμμένος, πουλάκι μου", χρειάζομαι ένα blu-ray player με subtitle shift! Φυσικα, δεν θα πάω να πάρω Oppo, αλλα Philips. Έχει κανεις εμπειρία από BD-Philips; Ειναι δυσευρετα πάντως στην αγορά.
 

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Περιμένοντας τον...μαεστρο Καστρουνή να διευθυνει τα όργανα (περιμένω να μου τηλεφωνήσει για ραντεβου) , προέκυψε νέα ανάγκη!
Οπως είπε συμπαθέστατος συμφορουμίτης "Εισαι βλαμμένος, πουλάκι μου", χρειάζομαι ένα blu-ray player με subtitle shift! Φυσικα, δεν θα πάω να πάρω Oppo, αλλα Philips. Έχει κανεις εμπειρία από BD-Philips; Ειναι δυσευρετα πάντως στην αγορά.
http://www.avsite.gr/forum/threads/jargons-home-theater.112164/#post-1490795
Re:
Απάντηση: Jargon's Home Theater


BD player: Philips BDP-9500
 

Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Ευχαριστω. Το πιο πιθανό ειναι να βρώ ενα φτηνο Philips γιατι ηδη με το PS3 & PS4 εχω ήδη 2 blu-ray players. Ευχαριστώ!
 

Μηνύματα
236
Reaction score
246
Δεν κοιτάς αν τα bluray της yamaha έχουν την δυνατότητα που ζητάς; Τουλάχιστον να έχεις και μια ομοιογένεια στις συσκευές σου!
 

Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Απο ότι μελετη εκανα, τα Phllips εχουν όλα (λογω της τηλεόρασης που είχαν βγάλει 21:9), τα Oppo και καπου διαβασα τα καινουργια Panasonic έχουν, αλλα δεν διαβασα κατι σιγουρο. Παιζει από ότι ειδα και το Dune BD player, αλλα πάει πολυ ακριβα μετα το πακέτο.
Ένα του κιλού Phllips θα πάρω 3D, να ξεμπερδεύω.
 
  • Like
Reactions: PPG

Μηνύματα
504
Reaction score
228
Surf, δεν καταλαβαίνω για ποιό λόγο χρειάζεσαι BD player με subtitle shift? Δεν είναι καλά προσαρμοσμένοι (θέση, μέγεθος κτλ) οι υπότιτλοι στα bluray?
Δε βλέπω συχνά από bluray αλλά δε θυμάμαι να είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα
 



melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.873
Reaction score
41.080
όταν οι υπότιτλοι είναι ενσωματωμένοι στην ταινία στο blue ray και όχι εξωτερικοί (.srt) τους κουνάνε τα μηχανάκια;
 




Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Surf, δεν καταλαβαίνω για ποιό λόγο χρειάζεσαι BD player με subtitle shift? Δεν είναι καλά προσαρμοσμένοι (θέση, μέγεθος κτλ) οι υπότιτλοι στα bluray?
Δε βλέπω συχνά από bluray αλλά δε θυμάμαι να είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα
Βασικα το "προβλημά" το συναντας οταν εχεις 1:2,35 εικονα και μασκαρεις την οθόνη. Τότε "βγαινουν" εξω από την οθόνη οι υπότιτλοι.

Απο ο,τι διαβασα, προτιμω τον τροπο της philips που οταν κανεις eject το δισκακι γυρναει στη. Default θεση, σε σχεση με τα Oppo και αυτο διοτι, εκτος του οτι αν το bd εχει απο τη μανα του ψηλα υποτιτλους, τους χανεις, στα περισσοτερα ειναι σωστοι οι υπότιτλοι, οποτε ειναι κριμα καθε φορα να αλλαζεις settings.
 


rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.256
Reaction score
93.632
γιατι χρειαζεσαι μετακινηση υποτιτλων ?
Το ρωτάς σοβαρά; :cool:

Αν ναι, όταν βλέπεις ταινία 16:9 τους θέλεις χαμηλά. Όταν πας μετά σε 2,35:1 οι υπότιτλοι πέφτουν στις μαύρες μπάρες, οπότε θέλουν ανέβασμα.
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
και γιατι οταν ειναι στις μαυρες μπαρες θελει ανεβασμα ?:p

στην περιπτωση του surf δεν χρειαζεται...

αν ανεβαζει την οθονη μονο χρειαζεται.....αλλα νομιζω οτι δεν το κανει γιατι το επιπλο απο πισω θα εχει φως.:D

εκτος και αν δεν τον ενοχλει..
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.256
Reaction score
93.632
και γιατι οταν ειναι στις μαυρες μπαρες θελει ανεβασμα ?:p

στην περιπτωση του surf δεν χρειαζεται...

αν ανεβαζει την οθονη μονο χρειαζεται.....αλλα νομιζω οτι δεν το κανει γιατι το επιπλο απο πισω θα εχει φως.:D

εκτος και αν δεν τον ενοχλει..
Χρειάζεσαι επειγόντως καφέ. :p Την ερώτηση την έκανε η Μελίνα. :D

όταν οι υπότιτλοι είναι ενσωματωμένοι στην ταινία στο blue ray και όχι εξωτερικοί (.srt) τους κουνάνε τα μηχανάκια;
 


Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
Περιμένοντας τον...μαεστρο Καστρουνή να διευθυνει τα όργανα (περιμένω να μου τηλεφωνήσει για ραντεβου) , προέκυψε νέα ανάγκη!
Οπως είπε συμπαθέστατος συμφορουμίτης "Εισαι βλαμμένος, πουλάκι μου", χρειάζομαι ένα blu-ray player με subtitle shift! Φυσικα, δεν θα πάω να πάρω Oppo, αλλα Philips. Έχει κανεις εμπειρία από BD-Philips; Ειναι δυσευρετα πάντως στην αγορά.

μα και αυτος θελει
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.384
Reaction score
74.631
Έτσι γουστάρει Κωνσταντίνα μου, αναφορά θα σου δώσει; :p
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.552
Μηνύματα
2.864.074
Members
37.929
Νεότερο μέλος
stergiosgk
Top