Την 1η Αυγούστου η ψηφιακή μετάβαση στην Αττική

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Και ξαφνικά, στις 2 το βράδυ, πέφτει μια μαυρίλα.... Τύφλα να 'χει το μαύρο της ΕΡΤ της συχωρεμένης. Σκανάρισμα λοιπόν, και πήρα τα...8 μου. Γιατί τόσα κανάλια έπιασα: Ν1, ΝSport, Ν HD, Βουλή, BBC, TV5, DW, ΡΙΚ.

Τα υπόλοιπα μέχρι τις 3 άφαντα. Οι μόνες συχνότητες που είχαν σήμα ήταν στα κανάλια 21 και 28.

Eγω παντως 2 και εικοσι επιασα 33 τηλεοπτικα και 6 ραδιοφωνικα...αυτα βεβαια στην τηλεοραση που ειναι συνδεδεμενη με εξωτερικη κεραια...στο υπνοδωματιο που εχω εσωτερικη με το ζορι 8 καναλια...
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Δεν είχα πάρει χαμπάρι ότι κι εμείς που βλέπουμε από Υμηττό έπρεπε να ξανακάνουμε συντονισμό!
Γυρνώντας απ'τη δουλειά το μεσημέρι ξάπλωσα στο υπνοδωμάτιο και άνοιξα την Sharp 52 DH65E (2009) να χαζέψω λίγο.Δεν έπιανα τίποτα!Επέλεξα Αναζήτηση καναλιών και μου βρήκε 29 κανάλια + 6 ράδιο,αποθήκευσα και όλα ok!
Πριν λίγη ώρα κατέβηκα στο σαλόνι και λέω ας συντονίσω στις νέες συχνότητες την Sharp 60 LE752E (2013 late) μιας και δεν έπιανε τίποτα με τις αλλαγές.Μου έβρισκε 33 κανάλια +6 ράδιο και δεν αποθήκευε τίποτα!
Μετά από πολλές προσπάθειες κατάλαβα ότι έπρεπε να κάνω επανάληψη αρχικής εγκατάστασης και όλα ok!
Στο σαλονι είναι με εξωτερική κεραία και στο υπνοδωμάτιο με εσωτερική,απ'αυτές σαν τρανζίστορ που είναι,από κάρτα tv για υπολογιστή που δεν τη χρησιμοποιώ πλέον.
Τα 4 κανάλια που δεν μου βρήκε στο υπνοδωμάτιο ήταν του τύπου Live TV,Digital TV,Smile Tv,Windows TV κλπ:p
Μικρό το κακό!;)
 

Μηνύματα
13.613
Reaction score
6.571
το πρωι μου τηλεφωνησε η μητερα μου......"χαλασαν οι τηλεορασεις στο σπιτι!!!!!!!".
Περασα μετα την δουλεια και εκανα συντονισμο και στις 3 .Μετα εκανα το ιδιο και στην δικη μου σπιτι,μιας και ειχα παρει φορα και στη συνεχεια φυσικα την εκλεισα για να την ανοιξω τελος Αυγουστου για να δω τον αγωνα f1 στο Σπα.
 





Μηνύματα
2.610
Reaction score
1.673
Ναι χαλια ηταν παντα, αλλα εδω εχουμε ξεπλυμενα χρωματα, λαθος κοντραστ και μια μυστηρια θολουρα...

Η πλακα ειναι οτι το τεσταρισα ...
Χτες εγραφα μια ταινια και φυσικα εγραψε και τις διαφημισεις ενδιαμεσα. Σημερα στο ιδιο καναλι βλεποντας κατι, ειδα τις ιδιες διαφημισεις, οποτε εβαλα να τις ξαναγραψω. Η συγκριση των δυο αρχειων ειναι η μερα με την νυχτα...

Αντε βρες τι κανανε τωρα ?
 

Μηνύματα
12.831
Reaction score
10.048
άνοιξα την Sharp 52 DH65E (2009) να χαζέψω λίγο

ας συντονίσω στις νέες συχνότητες την Sharp 60 LE752E (2013 late) μιας και δεν έπιανε τίποτα
Νομίζω ότι μας κάνεις επίδειξη:biggrin:
 


Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Καταλαβαίνω το humor,απλά το έθεσα αναλυτικά για όλον τον κόσμο.Κάπως ανάλογα είναι σε όλες τις tv!:)
Δεν έχω τετοια θέματα επιδειξιομανείας-ευτυχώς!-;)
 



Μηνύματα
14.213
Reaction score
1.842
Στο ΝΕΡΙΤ χάει ντεφινίσο που εξέτασα το μεσημέρι υπάρχει μείωση διαύγειας και χρώματα ελαφρώς πεθαμενί.
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Στο ΝΕΡΙΤ χάει ντεφινίσο που εξέτασα το μεσημέρι υπάρχει μείωση διαύγειας και χρώματα ελαφρώς πεθαμενί.
Βράδυ με κλειστα τα φώτα και τα παντζούρια να τσεκάρεις.Μπορεί το μεσημέρι να έπεφτε η αντιλιά στο χι ντι της Νεριτ και γι'αυτό να ήταν ξεθωριασμένα τα χρώματα:D
 


Μηνύματα
29.079
Reaction score
23.105
ΠΑΝΤΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4 ΤΣΕΧΙΚΕΣ ΜΠΥΡΕΣ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ Ο ΑΛΦΑ ΕΧΕΙ ΛΙΓΟ ΚΟΚΟ.....:D
 



xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.631
Reaction score
83.117
Είστε και μαζόχες τελικά. :D
Αφού κράζετε τη ΝΕΡΙΤ συνεχώς και παντού, γιατί σας ενδιαφέρει η λήψη της;
 


Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.318
Μηνύματα
2.858.401
Members
37.893
Νεότερο μέλος
tassos249
Top