Darbee vision

Μηνύματα
236
Reaction score
246
Με αφορμή των νέων Oppo με ενσωματωμένο Darbee, άρχισα να ψάχνω...

Ομολογώ ότι αυτό το device μου φαίνεται ιδιαίτερα ελκυστικό:

http://darbeevision.com/darblet

To Oppo 103D είναι σίγουρα ωραίο player, αλλά επειδή παίζουν αρκετές πηγές συνδεδεμένες επάνω στον AV δεν θα ήθελα να τις συνδέσω επάνω στο Oppo και να κάνω την "διαδικασία" ακόμα ποιό δύσκολη. Βλέπε , ανοίγω Oppo, επιλέγω πηγή, ανοίγω AV επιλέγω πηγή κ.ο.κ.

Από ότι αντιλαμβάνομαι αυτό έχει μια είσοδο , πχ την έξοδο του AV που πάει στον projector και μια έξοδο, οπότε και συνδέεται πεταξύ της αλυσίδας.

Έχει κανείς κάποια εμπειρία σχετικά; Έχω έναν Epson 6100, θα άξιζε να ξοδέψω περί τα 300€ που θα μου κοστίσει το εν λόγω device, ή απλά τρώγομαι με τα ρούχα μου, να βρώ κάπου να δώσω των 6100 και να πάρω τον 9200 να τελειώνω;

Όλες οι απόψεις καλοδεχούμενες :)

Ευχαριστώ,

Γιώργος
 


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.639
Reaction score
94.588
9200 και να τελειώνεις...
 

loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.247
Reaction score
8.755
Με αφορμή των νέων Oppo με ενσωματωμένο Darbee, άρχισα να ψάχνω...

Ομολογώ ότι αυτό το device μου φαίνεται ιδιαίτερα ελκυστικό:

http://darbeevision.com/darblet

To Oppo 103D είναι σίγουρα ωραίο player, αλλά επειδή παίζουν αρκετές πηγές συνδεδεμένες επάνω στον AV δεν θα ήθελα να τις συνδέσω επάνω στο Oppo και να κάνω την "διαδικασία" ακόμα ποιό δύσκολη. Βλέπε , ανοίγω Oppo, επιλέγω πηγή, ανοίγω AV επιλέγω πηγή κ.ο.κ.

Από ότι αντιλαμβάνομαι αυτό έχει μια είσοδο , πχ την έξοδο του AV που πάει στον projector και μια έξοδο, οπότε και συνδέεται πεταξύ της αλυσίδας.

Έχει κανείς κάποια εμπειρία σχετικά; Έχω έναν Epson 6100, θα άξιζε να ξοδέψω περί τα 300€ που θα μου κοστίσει το εν λόγω device, ή απλά τρώγομαι με τα ρούχα μου, να βρώ κάπου να δώσω των 6100 και να πάρω τον 9200 να τελειώνω;

Όλες οι απόψεις καλοδεχούμενες :)

Ευχαριστώ,

Γιώργος
Άλλο παίρνω τον 9200 κι άλλο αγοράζω darbee. Αν θα έπρεπε να τα ιεραρχήσω ασφαλώς θα αγόραζα τον 9200. Χωρίς δεύτερη σκέψη. Αργότερα θα προσέθετα και το darbee.:D Οι videophile δεν το πολυσυμπαθούν. Προσωπικά θεωρώ ότι αν χρησιμοποιηθεί με μέτρο κάνει σπουδαία δουλειά.
 

Μηνύματα
236
Reaction score
246
Δεν πειράζει, εγώ audiophile είμαι, η εικόνα ναι μεν εντυπωσιακή, αλλά το συνολικό αποτέλεσμα με "καθηλώνει" :)

Θα το σκεφτώ, θα ζυγίσω και θα σας ενημερώσω :) Εν τω μεταξύ, αν κάποιος αποκτήσει κανένα Oppo με darbee, ας μας μεταφέρει τις εντυπώσεις του :)

Ευχαριστώ!

Γιώργος
 

Μηνύματα
22.269
Reaction score
15.543
Δεν πειράζει, εγώ audiophile είμαι, η εικόνα ναι μεν εντυπωσιακή, αλλά το συνολικό αποτέλεσμα με "καθηλώνει" :)

Θα το σκεφτώ, θα ζυγίσω και θα σας ενημερώσω :)
ειναι ζυγισμενα ....:p
.....o 9200 ειναι 8.5 κιλα και η barbie 100 γραμμαρια :D

η barbie που θες σου δινει περισσοτερη οξυτητα που δεν υπαρχει και πιο εντυπωσιακη εικονα σε εναν μη εμπειρο θεατη....

δεν υπαρχει μετρο που λεει ο



θελει να του τις γι'αυτο τα λεει :p
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.867.336
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top