Τι είδαμε, τι θα δούμε

Μηνύματα
20.123
Reaction score
14.495
image.jpg


What Dreams may come - Θα σε βρω στον παραδεισο

Η αγάπη του παιδίατρου Chris Nielsen (Robin Williams) για τη γυναίκα του Annie (Annabella Sciorra) ξεπερνάει κάθε όριο και περιορισμό, ώσπου ένα αυτοκινητικό δυστύχημα του στερεί τη ζωή. Η Annie, συντετριμμένη από το χαμό του συζύγου της αλλά και από τον πρόσφατο θάνατο των παιδιών τους αυτοκτονεί και καταλήγει στην κόλαση. Ο Chris είναι διατεθειμένος να εγκαταλείψει τη γαλήνη του παραδείσου, προκειμένου να την ξανασυναντήσει έστω για μια φορά και να την λυτρώσει.
Έτσι ξεκινάει μια συγκινητική και μεγαλειώδης αναζήτηση...

http://movie-eaters.ucoz.com/blog/what_dreams_may_come_tha_se_brw_ston_pardeiso/2009-10-09-335
 



lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Την είχα δει στο σινεμά και όντως είναι πάρα πολύ καλή.
 
Last edited by a moderator:



Μηνύματα
20.123
Reaction score
14.495
King of Devil's Island - Βασιλιάς σε μια κόλαση 2010

image.jpg


Η αφήγηση βασίζεται σε πραγματικά γεγονότα. 1915 στη Νορβηγία.

Η ταινία δεν ενδείκνυται για νεαρούς -ες καθώς περιέχει σκηνές σωματικής η ψυχολογικής βίας συνομήλικων τους.

http://en.m.wikipedia.org/wiki/Bastøy_Prison
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.388
Reaction score
74.653
King of Devil's Island - Βασιλιάς σε μια κόλαση 2010

View attachment 38053

Η αφήγηση βασίζεται σε πραγματικά γεγονότα. 1915 στη Νορβηγία.

Η ταινία δεν ενδείκνυται για νεαρούς -ες καθώς περιέχει σκηνές σωματικής η ψυχολογικής βίας συνομήλικων τους.

http://en.m.wikipedia.org/wiki/Bastøy_Prison
Αν πάρουμε άδεια απ' τους γονείς μας;
 




melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.877
Reaction score
41.088

Μηνύματα
1.069
Reaction score
2.183
Godzilla (2014) 8/10

Για τις σκηνές καταστροφής οι οποίες δεν υπάρχουν. Το SVS τερμάτισε κάμποσες φορές! Το προηγούμενο μοιάζει με παιδικό μπροστά του. Κατά τα άλλα, σύμφωνα και με το ηθικό δίδαγμα στο τέλος, ένας Godzilla θα μας σώσει......
 

Μηνύματα
20.123
Reaction score
14.495
Kingdom of Heaven - το βασίλειο των ουρανων

6,5/10





" I put no stock in religion. By the word religion I have seen the lunacy of fanatics of every denomination be called the will of god. I have seen too much religion in the eyes of too many murderers. Holiness is in right action, and courage on behalf of those who cannot defend themselves, and goodness..."
 

Μηνύματα
20.123
Reaction score
14.495
image.jpg
Σκοτεινό ποτάμι - Mystic River

Τα 20 πρώτα λεπτά και νομίζω αυτα ειναι όλα που θα εχω δει...
 

spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.513
Reaction score
30.883
Godzilla (2014) 8/10 , αν και δεν μου αρεσουν πολυ αυτου του ειδους τα εργα συμφωνω με τον dloger!

Ρε Σωτηρακη πολυ αυστηρος εισαι με το Kingdom of Heaven ;) θα του εβαζα επισης ενα 8 για την μουσικη
και τα επικα πλανα....
Reynald: "What are you looking at?"
Sybilla: "A true knight."


8 βαζω και στο The Fault in Our Stars ( και 9 στο βιβλιο)
 

Μηνύματα
20.123
Reaction score
14.495
Σωτηρακη πολυ αυστηρος εισαι με το Kingdom of Heaven

Ναι,κι αυτο ομως μ έκανε να κοιτάζω συνεχώς το ρολόι...Θεώρησα λάθος επιλογή του ρόλου που δόθηκε στον Bloom,αρκετά επίπεδη την αφήγηση του δράματος, και επιπλέον, ειχα "ντεΖαβου" σε πολλές σκηνές απο άλλες ταινίες...

Δυο φράσεις θα μου μείνουν απο την ταινία,αφού υπάγεται στις Must See κατα πολλούς - : " Δώσε μου έναν πόλεμο!" Και " Ειναι το θέλημα του Θεού!"

Βαθμολογώ,-οταν το κανω-,με τον δικό μου ανορθόδοξο τροπο.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.712
Reaction score
83.413
Godzilla (2014) 8/10

Για τις σκηνές καταστροφής οι οποίες δεν υπάρχουν. Το SVS τερμάτισε κάμποσες φορές! Το προηγούμενο μοιάζει με παιδικό μπροστά του. Κατά τα άλλα, σύμφωνα και με το ηθικό δίδαγμα στο τέλος, ένας Godzilla θα μας σώσει......
Το είδα χθες. Εντυπωσιακότατο! 7/10
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.591
Μηνύματα
2.865.154
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top