Εν εξελίξει...





Μηνύματα
879
Reaction score
1.145
Τόσες ευχές αλλά από φωτογραφίες τίποτα!
Απλά πριν τις ανεβάσεις, ρίξε μια ειδοποίηση για να προλάβω να βάλω τη σαλιάρα του γιου μου.
Κρίμα είναι να χαλάω τα πληκτρολόγια έτσι!
 

Μηνύματα
683
Reaction score
295
αν δεν ήμουν πάνω στη φούρια των διακοπών όταν ανέφερες τα προβλήματα, θα σου έφερνα πακετάκι ενισχυτή & dac32 για πειραματισμό. καλοάκουστα!
 


Μηνύματα
683
Reaction score
295
cayin a100. αν τα έφερνε βόλτα που πιστεύω ότι θα το έκανε (με 8ohm/90db) και τον μικρό χώρο που έχεις, μάλλον θα έπαιζε καλή μουσικούλα.

είχα ακούσει τον unico secondo και λογικά ο δικός σου δεν θα έχει τα κουσούρια του, οπότε θα έχεις κάτι επίσης καλό
 

Μηνύματα
683
Reaction score
295
cayin a100. λογικα με τα 90db ευαισθησια, τα 8 ohm αντίσταση και τον μικρό χώρο θα τα έφερνε καλή βόλτα.
έχω ακούσει και τον unico secondo, λογικά δεν θα έχεις τα κουσούρια του με το μεγαλύτερο μοντέλο οποτε θα έχεις κάτι επίσης καλό. και μπόλικο σώμα...
 


lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Τι διαφορα με το πρωτο set up (φωτογραφικως και...υλικως) - μαλλον ανωτερα!
Καλα βρε θηριο ανεβασες την ενταση στο Κτηνος στο...7.0:o; εκτος κι αν δεν παιζει;) Σε μενα παντως απο 4 και πανω εφευγες απο τον χωρο!
 

Μηνύματα
470
Reaction score
513
Χαχαχα Βαγγέλη αετομάτη καλά βλέπεις γιατί παίζω από το πικάπ και δεν έχει ένταση κάτω από το 5. Αν παίξω από το DAC και τολμήσω να ανέβω από το 4 θα πάμε φυλακή όλοι μαζί χαχα. Αλλά και για το πικάπ, το 7 ήταν υπερβολικό.
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Δεν ξερω τι και πως παιζει τι πικαπακι σου, αλλα εγω δεν ειχα σχεδον καμια διαφορα στην ενταση
 


lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Στα 9,9(!). Γι αυτο θεωρω υπερβολικο το 7 για το πικ απ, θελει ψαξιμο
 

Μηνύματα
3.060
Reaction score
632
Στα 9,9(!). Γι αυτο θεωρω υπερβολικο το 7 για το πικ απ, θελει ψαξιμο

Με τι phono παίζει ο ενισχυτής? Αν αυτό δεν έχει επαρκές gain και συνεπώς βγάζει χαμηλότερη τάση στην έξοδό του, λογικό είναι να στρέψεις το ποτ του ενισχυτή δεξιότερα.
 




Μηνύματα
3.060
Reaction score
632
7/10 ΤΩΝ 180W ΜΕ 90 db ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ!?!?!:o:o:o

ακόμα και το 4 είναι πολύ δυνατά!!

7/10 ΤΩΝ 180W ΜΕ 90 db ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ!?!?!:o:o:o

ακόμα και το 4 είναι πολύ δυνατά!!
Στα 8Ω/180W και στα 4Ω ειναι...340W!


Η θέση του pot δεν έχει να κάνει με τα watts που αποδίδει ο ενισχυτής τη συγκεκριμένη στιγμή. Μπορεί και στα μισά της διαδρομής του pot να έχει δώσει τη μέγιστη ισχύ του.
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • rose.athens
    Not in the mood Mod
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.309
Μηνύματα
2.858.050
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top