Σκηνές που χαρακτηρίζουν μια ταινία και θα θυμόμαστε για πάντα



stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.296
Reaction score
5.248
ποια σκηνη και απο ποια ταινια ειναι ρε παιδια αυτη? εχω σπασει το κεφαλι μου και δε μπορω να θυμηθω με τιποτα...>:(

 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
ποια σκηνη και απο ποια ταινια ειναι ρε παιδια αυτη? εχω σπασει το κεφαλι μου και δε μπορω να θυμηθω με τιποτα...>:(

Transporter 2...

" What Have We Done??? "

Σπάνια μία ταινία καταθέτει τόσο μεταφορικά τον προβληματισμό των συντελεστών της...

{Αλήθεια,μήπως κάποιος μπέρδεψε τον δράκο με το T-1000 από το "Terminator Judgment Day";:D)
 


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.867
Reaction score
20.360
Από το American History X... Όχι η σκηνή που πυροβολεί τους μαύρους, ούτε η σκηνή με το πεζοδρόμιο... Αλλά από το σημείο στο 02:58 και μετά που γυρίζει και βλέπουμε την τρέλα και την παράνοια να καθρεπτίζονται στα μάτια του πρωταγωνιστή...


Την πρώτη φορά που είδα αυτή την σκηνή, ανατρίχιασα. Ανατριχιάζω κάθε φορά που τη βλέπω, ακόμα και τώρα.
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.388
Reaction score
93.965
Συμφωνώ κι εγώ.

Απ' τους αγαπημένους μου ηθοποιούς ο Norton!
 

Knight

Mr. Wolf
Μηνύματα
1.001
Reaction score
2.903
Χμμμμ....Ειναι παααααρα πολλες....

Αρχιζω με αυτη και θα επανελθω


Ο ''μυθος'' ξεκινα...

 


Knight

Mr. Wolf
Μηνύματα
1.001
Reaction score
2.903
Ξαναχτυπω...
Ποσες φορες την εχω δει αυτη τη σκηνη...και παντοτε με καθηλωνει....


"Only the penitent man will pass..."


 




Knight

Mr. Wolf
Μηνύματα
1.001
Reaction score
2.903
Glengarry Glen Ross

"You never open your mouth,till you know what the shot is..... You fucking child...."

Ο Pacino και ο Spacey δινουν ρεσιταλ ερμηνειας,ο ενας φωναζοντας και ο αλλος σιωπωντας.




 

Knight

Mr. Wolf
Μηνύματα
1.001
Reaction score
2.903
Μικρο αφιερωμα στον κολοσσο Nicholson με αξεχαστες και χαρακτηριστικες σκηνες απο αγαπημενες ταινιες του.


Five easy pieces
.Η σκηνη που προσπαθει να παραγγειλει στο εστιατοριο αυτο ακριβως που θελει και οχι αυτο που εχει ο καταλογος.




The last detail.Η σκηνη που ο μπαρμαν απειλει οτι θα φωναξει τη ναυτονομια μη γνωριζοντας οτι ο Nicholson ειναι ναυτονομος.




Carnal knowledge.Η Bobbie ζητα απ'τον Nicholson να συζησουν και αυτος εκφραζει τις επιφυλαξεις του με τροπο...απολαυστικο.





Carnal knowledge.Και μετα απο λιγο καιρο ερχεται η στιγμη που του ζητα να....παντρευτουν.Και ο Nicholson δινει ρεστα.Μεγαλειωδες.


 


Knight

Mr. Wolf
Μηνύματα
1.001
Reaction score
2.903
Το τελευταίο αντίο Επεισόδιο 6

28:30' - 28:48'





ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ 18

33:24' - 34:30'




Ενα like για τη φιλια και ακομη ενα για τον ερωτα.
Σωτηρακη εισαι ωραιος γιατι εισαι αισθηματιας και δεν το κρυβεις...οποτε οπωσδηποτε ενα like και σ'εσενα!
Αξιζεις!
 

Knight

Mr. Wolf
Μηνύματα
1.001
Reaction score
2.903
Επειδη δεν ειμαι τυπος που γελαω ευκολα στις κωμωδιες (που σημαινει πως οταν γελαω εγω,οι υπολοιποι ηδη δεν μπορουν να ανασανουν απ'τα χαχανητα) σας δινω μια σκηνη στην οποια ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ επεσα κατω απ'τα γελια με την ευχη να γελασετε με την καρδια σας.



Ο Tim Allen μολις εχει κανει botox στο Christmas with the Kranks και προσπαθει να φαει μια φρουτοσαλατα.Και εκει που εχουμε λυθει στα γελια ερχεται η στιγμη να πιει νερο.Και μας αποτελειωνει.



 


Μηνύματα
3.152
Reaction score
4.188
Αθάνατος Βέγγος
Εδώ στο 1,22
"θα το κεράσω εγω σουβλάκι με φόλα που θα πάει καπνός"
Α να χαθείτε Κούρδοι εδώ μέσα λέει στο 1:51...:roflmao:
Στο Ελλάδα 2015, ο Θανάσης πήγαινε μέσα γιά κακοποίηση σκυλιού και ρατσισμό :lolsign:

Αλλες εποχές τότε ;)
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.311
Μηνύματα
2.858.163
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top