MED600X3D

Μηνύματα
627
Reaction score
39
Τι εννοείς παράξενα τα δείχνει?Τις περιλήψεις και τα εξώφυλλα των ταινιών?
Δείχνει τις περιλήψεις - δεν δείχνει όμως το εξώφυλλο που βρήκε το med (όπως έκανε μέχρι τώρα) - αλλά μαζί δείχνει και σε thumbnails ότι έχεις στο φάκελο της ταινίας (mkv και το εξώφυλλο που είχα από πριν) και με τα βελάκια τα επιλέγεις. Δηλ πριν πατούσα απλά το κεντρικά κουμπί και έπαιζε η ταινία ενώ τώρα πρέπει να πατήσω στο thumbnail του βίντεο. . Επίσης όταν είσαι σε μία ταινία δε μπορείς με τα βελάκια πάνω/κάτω να πας στην επόμενη, πρέπει να γυρίζεις πίσω. Ακόμα, όταν είσαι σε ένα φάκελο με ταινίες και βλέπεις τα εξώφυλλα, δεν εμφανίζει τρίτη σειρά ταινιών ακόμα και αν επιλέξω hide movie info.
Τέλος, τα trailer δουλεύουν; Γιατί το έβαλα να τα βρει, αλλά δεν βλέπω κάτι. Αυτά... :biggrin:
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Μπορείς να ανεβάσεις μια φωτό με τα παραπάνω που γράφεις,για να καταλάβω?
Τα trailer δουλεύουν,αρκεί να είναι στα favourites οι φάκελλοι με τις ταινίες και στο μενού του player να έχεις επιλέξει Add trailer στο on.
 

Μηνύματα
627
Reaction score
39
Δικό μου το λάθος. Δεν είχα αλλάξει το jukebox view στο on. Ακόμα το μαθαίνω... :(
Όπως και πριν είναι, συν τα trailer.

Και σε εσένα Λεωνίδα δεν βρίσκει αρκετές ταινίες; Απλά με παραξενεύει γιατί δεν βρίσκει και κάποιες πολύ γνωστές...
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Τις περισσότερες μου τις βρίσκει.Σε ποσοστό 95% θα έλεγα.Πρέπει στον φάκελλο κάθε ταινίας να έχεις τον σωστό τίτλο από το imdb και σε παρένθεση το έτος κυκλοφορίας.
πχ Winters Tale (2014) και όχι Winters.Tale 1080p x264 DD5.1.2014
 


Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
ΝΕΟ BETA FIRMWARE


V3.0.7_20Aug2014 BETA

1. Fix: Add Trailer: 'Add trailer' command may fail when HDD or network drive is in spin down mode.
2. Dev: Add Trailer: will allow the command 'Add Trailer' for movie folder structure that does not have a 'Mede8er.db' (This includes aggregated JukeBoxes).
3. Fix: Movie Jukebox: Crash when doing a 'Year' Search.
4. Fix: jukebox: movie 'Extracted (2012)' cannot be scraped due to local 'excude' scraping rule.
5. Fix: Movie Scraper: improved scraping - if fail to match release name, will try to match to original name.
6. Fix: Movie Jukebox: After navigating the movie sheet (about.jpg) with up /down Nav and Movie Play the focus does not return to the correct Movie Thumbnail.
7. Dev: SUBParser: will split new line when sub include symbol '|'.
8. Fix: watched indicator: doesn't work on TV Series if you press NEXT >>| or PREV <<| to switch another episode.
9. Fix. TV Series Navigation Bug - Navigate with Right Nav Button 123456..up - up to Episode #16 it correct and then the focus jumps to #21 – should be #17,18, 19 ,20 then 21
10. Dev: Dutch Localization strings update
11. Dev: string table: remove a end symbol '.' of 'Elozetesek hozzáadása.' for Hungarian language.
12. Dev: Added Support for Local Trailer Play.
Instructions
Copy Movie Trailers into Movie Folders
Name the Movie Trailers 'xxxxx.trailer.*' xxxxxx = any name * = extension
If X3D finds the local trailer it will play it from Trailer Play Icon on the info sheet (about.jpg) and if not it will play the YouTube Trailer as normal if the xml has the <Videos> node.
Instructions for JukeBox+
As above but copy the trailers into the movie folders in the 'data' folder of the JukeBox+

NOTE: Setup Menu -
Set 'Trailers' to 'on' for Trailer functionality
Set 'force decoding of AAC/MP3 audio' to 'on' if you do net get any audio on Movie Trailers


ΛΗΨΗ ΕΔΩ:
http://www.mede8er.org/beta/Firmwares_Beta/MED1000X3D/2014/X3D_Series_V3.0.7_BETA_20August_2014.zip
 

Μηνύματα
119
Reaction score
3
Καλησπέρα! Απέκτησα πρόσφατα το med600x3d και έχω κάποιες απορίες...
Κατ'αρχήν δε μου παίζει κάποιες ταινίες του παλιού ελληνικού κινηματογράφου που έχω στη συλλογή μου σε αρχεία .avi (μη υποστηριζόμενο αρχείο???)
Δοκίμασα, σύμφωνα με τα γραφόμενα του Λεωνίδα, το AVI FourCC Fix στο iMac, αλλά τίποτα...
Με το παλίο μου player (WDTV) έπαιζαν...
Επίσης, ενώ βρήκα πως να βάζω εξώφυλλα στις ταινίες μου, ακόμα ψάχνω τα trailer...
Τέλος, χρησιμοποιώ ένα δυκτιακό WD my Cloud 2T για αποθήκευση ταινιών. Πρέπει να ρυθμίσω κάτι?
Προφανώς κάτι κάνω λάθος και παρακαλώ για βοήθεια...
 


Μηνύματα
627
Reaction score
39
Καλησπέρα! Απέκτησα πρόσφατα το med600x3d και έχω κάποιες απορίες...
Κατ'αρχήν δε μου παίζει κάποιες ταινίες του παλιού ελληνικού κινηματογράφου που έχω στη συλλογή μου σε αρχεία .avi (μη υποστηριζόμενο αρχείο???)
Δοκίμασα, σύμφωνα με τα γραφόμενα του Λεωνίδα, το AVI FourCC Fix στο iMac, αλλά τίποτα...
Με το παλίο μου player (WDTV) έπαιζαν...
Επίσης, ενώ βρήκα πως να βάζω εξώφυλλα στις ταινίες μου, ακόμα ψάχνω τα trailer...
Τέλος, χρησιμοποιώ ένα δυκτιακό WD my Cloud 2T για αποθήκευση ταινιών. Πρέπει να ρυθμίσω κάτι?
Προφανώς κάτι κάνω λάθος και παρακαλώ για βοήθεια...
Πάτησες menu - add trailer στον φάκελο/ους που έχεις τις ταινίες;

Αν έχει περαστεί το trailer, όταν είσαι μέσα σε μία ταινία και βλέπεις υπόθεση, συντελεστές κτλ, πάνω δεξιά πρέπει να βλέπεις δύο σύμβολα: το ένα είναι το play και το άλλο παίζει το trailer
 

Μηνύματα
627
Reaction score
39
Εγώ τις έφτιαξα όλες στο jukebox (χειροκίνητα σε όσες δεν είχε εμφανίσει σωστά). Τώρα όλες είναι άψογες! ;)
 


Μηνύματα
119
Reaction score
3
Πάτησες menu - add trailer στον φάκελο/ους που έχεις τις ταινίες;

Αν έχει περαστεί το trailer, όταν είσαι μέσα σε μία ταινία και βλέπεις υπόθεση, συντελεστές κτλ, πάνω δεξιά πρέπει να βλέπεις δύο σύμβολα: το ένα είναι το play και το άλλο παίζει το trailer
Τελικά, είχαν περαστεί τα trailer στις περισσότερες ταινίες της συλλογής μου και δεν είχα δει τα συμβολάκια πάνω δεξιά...
Περίμενα ότι θα ήταν κάποιο μεγάλο εικονίδιο σαν αυτό του cover!
Τι να κάνουμε, είμαι και κάποιας ηλικίας...
Ευχαριστώ πάντως για τις απαντήσεις σας!
Μήπως έχετε καμία και για τα .avi που δεν παίζουν?
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Τα avi που δεν παίζουν μάλλον θα είναι divx 3 ή divx 4.Αυτά θα πρέπει να τα μετατρέψεις σε mp4 ή mkv.Δοκίμασε το HandBrake είναι free και εύκολο στη χρήση του.
 

Μηνύματα
119
Reaction score
3
Θα το δοκιμάσω το βράδυ... Γενικά, με ποιο τρόπο μπορώ να δω την κωδικοποίηση (σε Mac)? Δεξί κλικ και πληροφορίες μου βγάζει μόνο τη μορφή, το μέγεθος και την τοποθεσία του αρχείου...
 


Μηνύματα
51
Reaction score
73
Στα 160 Ευρω υπαρχει κατι καλυτερο? ακομα αξιζει κανεις να το παρει με το wifi η οχι?
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Στα 160 Ευρω υπαρχει κατι καλυτερο? ακομα αξιζει κανεις να το παρει με το wifi η οχι?
Μάλλον όχι,σε αυτή την τιμή είναι ότι καλύτερο νομίζω.Για άλλες εξίσου καλές λύσεις ανεβαίνουμε πολύ.
Αν σου είναι απολύτως απαραίτητο το wifi να το πάρεις,αλλά να ξέρεις ότι σε πολύ βαριά αρχεία,σε bd iso κλπ το wifi έχει κολλήματα και δεν θα σε ικανοποιήσει.Πάντα να προτιμάς τη σύνδεση με καλώδιο απευθείας στο router για να μην έχεις προβλήματα.
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.930
Reaction score
41.199
ξέρει κανείς αν το 600 με εξωτερικό σκληρό ή καλύτερα το 800 που έχει και θέση μπορεί παράλληλα να κατεβάζει torrent και να γράφει στο σκληρό και την ίδια στιγμή να διαβάζει και να παίζει ταινία απρόσκοπτα;
 

Μηνύματα
51
Reaction score
73
Μάλλον όχι,σε αυτή την τιμή είναι ότι καλύτερο νομίζω.Για άλλες εξίσου καλές λύσεις ανεβαίνουμε πολύ. Αν σου είναι απολύτως απαραίτητο το wifi να το πάρεις,αλλά να ξέρεις ότι σε πολύ βαριά αρχεία,σε bd iso κλπ το wifi έχει κολλήματα και δεν θα σε ικανοποιήσει.Πάντα να προτιμάς τη σύνδεση με καλώδιο απευθείας στο router για να μην έχεις προβλήματα.
Mε καλωδιο ειχα σκοπο ετσι και αλλιως να κινηθω,απλα σκεφτομουν τις πιθανες χρησεις για το wifi...Μαλλον για χρηση σε δωματιο που δεν εχει μπριζα δικτυου...
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
ξέρει κανείς αν το 600 με εξωτερικό σκληρό ή καλύτερα το 800 που έχει και θέση μπορεί παράλληλα να κατεβάζει torrent και να γράφει στο σκληρό και την ίδια στιγμή να διαβάζει και να παίζει ταινία απρόσκοπτα;
Δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά,αλλά δεν το συστήνουν οι της Mede8er να γίνεται ταυτόχρονα.Ή το ένα ή το άλλο.
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.611
Μηνύματα
2.867.907
Members
37.939
Νεότερο μέλος
geo kok
Top