Προτάσεις ενισχυτών για B&W 683 S2 - Βοήθεια!

Μηνύματα
683
Reaction score
295
Καλές ακροάσεις και από εμένα! Πρώτη φορά τον ακούω τον Ονιχ. Σε ποιο κατάστημα;
Πάντως δεν το λές και σκληροπηρυνικό dual mono.
 


Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.052
Reaction score
20.465
... Onix A65 Dual mono...
Στις προδιαγραφές τους αναφέρουν δύο ΜΤΣ Plitron audio τάδε - κάτι τέτοιο τέλος πάντων - αλλά στη φωτό φαίνεται μόνον ένας. Πού είναι ο άλλος;

http://www.onix-hifi.com/?p=3269
 

Μηνύματα
8
Reaction score
2
Στις προδιαγραφές τους αναφέρουν δύο ΜΤΣ Plitron audio τάδε - κάτι τέτοιο τέλος πάντων - αλλά στη φωτό φαίνεται μόνον ένας. Πού είναι ο άλλος;

http://www.onix-hifi.com/?p=3269
Πιθανώς τυπογραφικό λάθος (βρήκα αρκετά στα φυλλάδιά τους).
Αν διαβάσεις τα components στο manual μιλάει για έναν μετασχηματιστή και όχι δυο.

Σου παραθέτω το κείμενο απο το manual

"Components: 5 Power transistor Sanken 2SC2837/2SA1186 for every channel, Filter capacitor Nichicon “Gold Tune” 4 x 10.000
uF/63V, 8 x MUR 8100 Ultra fast rectier diodes, high eciency toroidal trasformer supplying power to two
channels independently 420VA, Motorized Alps “Blue Velvet” potentiometer Hi-End"

Όσον αφορά τους σκληροπυρηνικούς Dual mono με ξεχωριστές τροφοδοσίες για το κάθε κανάλι...είναι για άλλα πορτοφόλια ;)

Ο συγκεκριμένος πάντως (Α65) στα δικά μου αυτιά ταιριάζει ωραία και τρέχει τα Focal με άνεση.
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.052
Reaction score
20.465
Ναι, πιθανόν να είναι copy paste από κείμενο άλλου μοντέλου και τους ξέφυγε. Μ' αρέσει που το παίρνεις χαλαρά το ζήτημα - σοβαρά το λέω. Πάντως, αν ήταν έλληνας κατασκευαστής, το πιθανότερο είναι πως θα είχαμε αρχίσει τα περί ψευδούς διαφήμισης και απάτης και ξέρω 'γώ, θα είχαμε χιμήξει να τον φάμε... :rolleyes:
 

Μηνύματα
8
Reaction score
2
Ναι, πιθανόν να είναι copy paste από κείμενο άλλου μοντέλου και τους ξέφυγε. Μ' αρέσει που το παίρνεις χαλαρά το ζήτημα - σοβαρά το λέω. Πάντως, αν ήταν έλληνας κατασκευαστής, το πιθανότερο είναι πως θα είχαμε αρχίσει τα περί ψευδούς διαφήμισης και απάτης και ξέρω 'γώ, θα είχαμε χιμήξει να τον φάμε... :rolleyes:
Δεν έχεις άδικο αλλά το παίρνω χαλαρά γιατί πρώτα είδα την φωτό και μετά διάβασα τα specs οπότε δεν παραμυθιάστηκα.

Επιπλέον, είχα διαβάσει πριν τον ακούσω, ένα σχετικό θέμα για τον A65 στο WhatHiFi.com οπότε ήξερα ότι είχε μία τροφοδοσία και όχι 2...
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.320
Μηνύματα
2.858.456
Members
37.894
Νεότερο μέλος
Nika
Top