Το Σύστημα του ΜΗ την σήμερον ημέρα και έπεται συνέχεια...?


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.402
Reaction score
74.686
Τα μπροστινά μου έχουν 2549 και τα πίσω 2534. Έλα να τα δοκιμάσεις ν' ακούσεις τεράστιες διαφορές. :D
 


vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.728
Reaction score
7.509
το μπασο ειναι το θεμα τελικα........τα λεω εγω αλλα με κοροιδευουτε..........αμπασσοι!!!!!!!!:fuckyou::fuckyou:
 


vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.728
Reaction score
7.509
Για να σε γράψουμε στο κλάμπ Κορίνθια... πρέπει να έχεις καλώδια σε χρώμα (μίνιμουμ) μωβάκι :laugh:
όπως αυτη η φατσούλα... :rolleyes:



ΥΓ. Πληροφοριακά η Κωνσταντίνα μας (a.k.a. το Στέρνο :cautious:) φοράει ροζουλί...:laugh: :laugh: :laugh:
εμενα Βασιλακη μας ειναι μαυροκοκκινα κιμπαρικα και ΠΑΧΙΑ!!!!!!!!
 

Attachments


vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.728
Reaction score
7.509
παντως τα καλλιτερα ηχητικα καβλωδια που περασαν απο το συστημα μου ηταν αυτα Bill son...........



oτι ποιο ισορροπημενο εχω ακουσει ......ξερω εχουμε κριση......ετσι βρε,κουβεντα να κανουμε!!!!!
 

Attachments


Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
το μπασο ειναι το θεμα τελικα........τα λεω εγω αλλα με κοροιδευουτε..........αμπασσοι!!!!!!!!:fuckyou::fuckyou:
Όταν θα με πλησιάσεις έστω και στο μισό.... πάρε με τηλέφωνο να έρθω....:fuckyou: :gotcha:

Κωσταντίνα μου... τι μας λέει τούτος....:rofl:
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.728
Reaction score
7.509
Όταν θα με πλησιάσεις έστω και στο μισό.... πάρε με τηλέφωνο να έρθω....:fuckyou: :gotcha:

Κωσταντίνα μου... τι μας λέει τούτος....:rofl:
και εισαι και πλαδαρος απο οτι λεει η Κωστουλα η δασυτριχη!!!!!!!!!!!:roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:

:fuckyou:
 

Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
παντως τα καλλιτερα ηχητικα καβλωδια που περασαν απο το συστημα μου ηταν αυτα Bill son...........
oτι ποιο ισορροπημενο εχω ακουσει ......ξερω εχουμε κριση......ετσι βρε,κουβεντα να κανουμε!!!!!
Καταλαβαίνω τι λες αλλά για μένα τελείωσαν τα λεφτά... μόνο φτηνιαδούρες....:prankster:
 


vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.728
Reaction score
7.509
οποτε δοκιμασα Μογκαμια τα βρηκα ναι μεν καθαρα αλλα στεγνα με την μεσαια περιοχη σαν να ειναι σε μια ευθεια με τα τβιτερς και σχετικα μικρο βαθος σκηνης.....
Σαφως ομως ειναι περαν του δεοντως τιμια καλωδια για ολους και ολα........
Γουστα ειναι αυτα και τα αυτια του καθενος μας διαφορετικα στο τι θελει να ακουσει ασχετα αν ειναι σωστο η λαθος!!!!
 


Μηνύματα
567
Reaction score
373
Ναι ;) εσένα Πάνο πως σου φάνηκε...?

Να σου πω την αλήθεια μετά τα πρώτα 3-4 ποτηράκια μου άρεσε και τις δύο φορές που το άκουσα...χικ χικ...:roflmao:

Την πρώτη φορά, είχα ακούσει το σύστημα με τα Hitachi και μου άρεσε περισσότερο σε κάποιους τομείς από ότι την δεύτερη. Με τα Hitachi είχα την αίσθηση ότι στις μεσαίες και τις υψηλές ήταν ένα κλικ πιο καθαρό στις περιγραφές αλλά και ένα κλικ πιο φωτεινό από ότι με τα Mogami. Με τα mogami μου φάνηκε κι εμένα πιο ισορροπημένο όπως επίσης και το χαμηλό μου φάνηκε καλύτερο (περισσότερο αέρα και πιο σαφές) με τα Hitachi.

Και τις δύο φορές το σύστημα μου άρεσε πάρα πολύ και το ευχαριστήθηκα πραγματικά για πολλούς λόγους. Ένας από αυτούς ήταν ότι το σύστημά σου είναι πραγματικά involving με την μουσική να πρωταγωνιστεί και να σε παρασέρνει!

Να έχεις έτοιμο το φακελάκι την επόμενη φορά που θα έρθω!:tongue::roflmao:
 





Μηνύματα
5.283
Reaction score
6.429
Σήμερα ακούγαμε δυο καλώδια με την Κωνσταντίνα...

Mogami W2549



Canare L-4E6S starquad





εγώ δεν θα πω ποιο ήταν ποιο ισορροπημένο αλλά ποιο καθότανε καλύτερα στο σύστημά μου και συμφωνήσαμε στο Mogami W2549, έφερνε μια "ηρεμία & ισορροπία" και στα αρνητικά του ήταν ποιο πλαδαρό στα χαμηλά!

Έχεις κάποιος ακούσει το (άνω) Mogami W2549 σε σύγκριση με το Mogami W2534 starquad...?
1)μπορουν να χρησιμοποιηθουν και σε rca? αν ναι ,η θωρακιση κολιεται με οποιοδηποτε αγωγο η με καποιον συγκεκριμενο ?(ειναι ιδιας διαμετρου μεταξυ τους?)
2)canare η mogami η τελοςπαντων οποιο παροιμοιο starquad μπορει να χρησιμοποιηθει ως subcable, Y τυπου οπου να ειναι απο την μια πλευρα (εξοδο sub avr ) ολοι οι αγωγοι σε ενα βυσμα και απο την αλλη (δινακαλη εισοδο sub)δυο βυσματα?(γνωριζω οτι συνηθως συνδεουμε στην αριστερη εισοδο, αλλα καποιοι κατασκευαστες προτεινουν καποιο Υ adaptor για μεγιστα αποτελεσματα..γιατι να μην γινει μονοκομματο αυτο αν δυναται?
τελος καποια πληροφορεια με τιμες αυτων?
 

Μηνύματα
4.003
Reaction score
3.833
Εσείς του δικάναλου δεν πάτε καλά!:p
Εμείς επιλέξαμε στομα φίλε και καθαρίζουμε με λίγο στοματικό διάλυμα απο το μαρκετ.8-)

Εσείς οι πολυκάναλοι για πές τι επιλογές κάνατε....με δασύτριχα στήθη να περιφέρονται συνεχώς ανάμεσά σας...μέχρι και φαρμακοπιγιό βάλατε στην ομάδα μπας και καταφέρετε να απαλλαγείτε απ' τα ανομολόγητα...να τα λέμε όλα, έτσι?:D
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.590
Μηνύματα
2.866.729
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top