SHARP LC60 LE752 σχόλια και εντυπώσεις

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Πολύ καλή τιμή.Δεν έχουν παρουσιάσει κάποια ιδιαίτερα προβλήματα οι σειρές αυτές.Κάποιοι κάτοχοι των 39 & 50 ιντσών αναφέρουν προβλήματα με το 3D μόνο.Σε θέαση 2D είναι άψογες.
 

Μηνύματα
8
Reaction score
1
ααααα πολυ ωραια σε ευχαριστώ πολυ!!! η εικονα ειναι καλη στα 200H , συγκρίνετε με αυτές σειράς lg?
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Για τις LG δεν ξέρω να σου πω,η εικονα της Sharp είναι άψογη όμως και την θεωρώ πολύ αξιόπιστη εταιρία.Για την τιμή που την έχεις βρει,μη το σκέφτεσαι καθόλου!
 



Μηνύματα
8
Reaction score
1
φίλε μου καλησπέρα και πάλι την τηλεόραση την αγόρασα τελικά όλα καλά απλά μου φάνηκε κάτι περίεργο και θα ήθελα να σε ρωτήσω όταν συνδέω τον υπολογιστή με την τηλεόραση πάνω δεξιά βγάζει ώρα ημερομηνία και ακόμα 1280*720p/60Hz κανονικά δεν θα έπρεπε να βγάζει 200Hz αντί για 60 μήπως αυτό το ρυθμίζω εγώ;
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Τα 200Hz είναι μαρκετίστικο τρικ,δεν ισχύουν,ορθά σου βγάζει 1280*720p/60Hz.Πιθανόν βέβαια η κάρτα γραφικών του υπολογιστή να σηκώνει και 1920x1080 αυτό θα το δεις και θα το ρυθμίσεις από τον υπολογιστή σου.Τώρα αν τα παραπάνω και μαζί και την ώρα στα δείχνει μόνιμα στην τηλεόραση,αυτό το ρυθμίζεις από το μενού της tv.
 

Μηνύματα
7
Reaction score
0
Εκατσα και διαβασα ολο το νημα μιας και ειμαι στα προθυρα του να αγορασω την 50αρα και οφειλω να πω πως μπερδευτικα παρα πολυ. Τελικα το προβλημα με το 3d στην 50αρα υφισταται ? Εαν ειναι τοσο εντονο οπως αναφερθηκε μηπως να αναθεωρησω? Παντως απο εμφανιση την εχω ερωτευτη και ολες οι αλλες μου φαινονται απλα καλες
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Το πρόβλημα στο 3D στην 50άρα το εχει αναγνωρίσει η Sharp και είχαν πει ότι θα διορθωθεί με firmware update.Δεν ξέρω αν το έχουν φτιάξει πλέον,έχω την 60άρα,θα πρέπει κάποιος κάτοχος της 50άρας να μας διαφωτίσει.
 


Μηνύματα
2.693
Reaction score
638
φίλε μου καλησπέρα και πάλι την τηλεόραση την αγόρασα τελικά όλα καλά απλά μου φάνηκε κάτι περίεργο και θα ήθελα να σε ρωτήσω όταν συνδέω τον υπολογιστή με την τηλεόραση πάνω δεξιά βγάζει ώρα ημερομηνία και ακόμα 1280*720p/60Hz κανονικά δεν θα έπρεπε να βγάζει 200Hz αντί για 60 μήπως αυτό το ρυθμίζω εγώ;
H τηλεοραση δουλευει με ανανεωση 60 hz εχει την δυνατοτητα ομως να δημιουργησει μεσω του επεξεργαστη της με την τεχνικη active motion επιπλεον frames και να δωσει την αισθηση οτι δουλευει με 200 hz προκειμενου να γινει ομαλοτερη η κινηση χωρις θολουρα στην εικονα οταν παρακολουθεις σπορ η ταινιες με γρηγορες σκηνες.
Αναλογα με το τι παρακολουθεις μπορει ειτε να βοηθησει ειτε να χειροτερεψει την εικονα .
 




Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
εσυ που το έχεις και γενκα σε πιο σημείο ειναι καλύτερα να βρίσκετε;
Εγώ το έχω στο Ανενεργό.Σε HD υλικό δεν χρειάζεται,ούτε καν σε ένα καλό rip από dvd.Σε κάποια πολύ μέτρια avi βελτιώνει την εικόνα.
 

Μηνύματα
8
Reaction score
1
γενικά ρε παιδιά εσείς με ποιες λειτουργίες επιτυγχάνετε καλλίτερα ήχο και εικόνα σε ποια σημεία έχετε ρυθμίσει τις επιλογές;
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Για ήχο είναι πιο καλά να συνδέεις την πηγή στον ενισχυτή.Εικόνα έχουμε βάλει αρκετές ρυθμίσεις και εγώ και άλλοι φίλοι.
Τι setup έχεις?Πες μας τις πηγές σου μήπως μπορούμε να βοηθήσουμε!
 

Μηνύματα
119
Reaction score
3
Βασιζόμενος στις καλές κριτικές, το αναλυτικότατο review του Λεωνίδα και την χτεσινοβραδυνή ολιγόωρη προσφορά του MediaMarkt στα 1099€, παρήγγειλα online την 60άρα 652, σε αντικατάσταση της 42άρας Panasonic plasma που με συντρόφευε την τελευταία 5ετία...
Ελπίζω να είναι αντάξια των προσδοκιών μου, γιατί δεν την έχω δει να παίζει και ομολογώ ότι είμαι λίγο αγχωμένος...
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
1099 η 60"?:o
Μη το πεις ούτε του παπά!
Καλοδούλευτη και καλοθέατη φίλε.
Οτι απορίες,εδώ είμαστε!;)
 

Μηνύματα
22
Reaction score
1
Την είδα κι εγώ φίλε vits την προσφορά και ενδιαφερόμουν για Sharp για τους ίδιους λόγους με εσένα. Για ν' αντικαταστήσω την 6ετίας Panasonic 42" plasma μου. Αλλά δεν πήγαινα για τόσο μεγάλο μέγεθος, δεν χωράει καν στον "προβλεπόμενο" χώρο, ούτε θα μου δουλέψει ο επιτοίχιος βραχίονας που έχω λόγω διαστάσεων. Για 50" με βλέπω.
Καλοθέατη και από μένα και ολόψυχα εύχομαι να είναι αντάξια των προσδοκιών σου. Και μπορεί οι plasma να είχαν σοβαρότατα μειονεκτήματα, αλλά ουδείς μπορεί να πει ότι δεν έχουν διαμορφώσει στο κοινό τους υψηλές προσδοκίες!
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.597
Μηνύματα
2.865.386
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top