παθητικά ή ενεργά?

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
λογω της μετατροπης απο unbalanced(ενισχυτης) σε balanced εισοδους (ηχεια)
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Ναι, γιατί να βγάλει θόρυβο;
 

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
ερωτηση κανω , υποθετω μην την πατησω ,επειδη γινονται τα 3>> 2?:D:D

η στην αντιθετη περιπτωση εχουμε θεμα οταν εχουμε εξοδο balanced και δεινουμε σε unbalnced?
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Αν γίνει σωστά το κόλλημα των καλωδίων δεν υπάρχει θέμα.
 

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
http://www.m-audio.com/products/en_us/M38New.html vs http://www.jblpro.com/www/products/recording-broadcast/3-series/lsr308#.U5CM_XJ_sXs

ως κεντρικο (μιας και αυτο θα κρινει την αγορα των υπολοιπων) ποιο απο τα δυο και γιατι?
και επισης ποιο(α) απο τα δυο μπορει να παιξει στο πλαι? με δελεαζει το jbl απο περιεργεια το waveguide οσο τα ενισχυτικα που φοραει το maudio αλλα και η πολυριθμιστικοτητα και η τριδρομια του...
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Στο πλάι δε θα έβαζα κανένα απ' αυτά.
 

Μηνύματα
1.985
Reaction score
765
Σωκρατη αν ειναι να βαλεις καποιο απ αυτα που λες για κεντρικο, και υπαρχει περιπτωση να μη δουλεψει, μηπως να κοιταζες πχ καποια απ αυτα τα μοντελα της KRK?..και εδω

δλδ μια τριαδα απο δαυτα και καθαρισες...στο συγκεκριμενο υπαρχει η δυνατοτητα να γυρισεις ολοκληρη τη μοναδα μεσαιων-υψηλων, αν το τοποθετησεις οριζοντια...πιο ακριβα βεβαια, αλλα οχι τρελες διαφορες απ τα MAudio

και ενα τεστ εδω...

δε νομιζω οτι εχει το περιορισμο που εχει πχ το adam a77x με το ενα απ τα γουφερ να εκτελει χρεη μιντ και να πρεπει να μπει μονο σε συγκεκριμενη θεση ως προς τα αλλα 2, αν πας για τριαδα με ιδια μπροστα...

και το event 2030 ισως κανει...αλλα ανεβαινει σε τιμη και φαινεται πιο "μπαουλο" απ το krk
 
Last edited:

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Το ξερω γιωργο το εχω απορρυψει η σοβαρη σειρα της κρκ ειναι απο τα vxt , η μικρη σειρα συγκριτικα με τον ανταγωνισμο ακουγεται θαμπη ,οχι καλα δυναμικα κυριως απο την ελλειψη ισχυως.. αν αυτο μας συμβει στο κεντρικο αστα να πανε.
 

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
και ενω αποφασιζω να ακουσω και τελικα αγορασω το maudio, ερχεται το κακο νεο οτι πωλουνται σε ζευγη και οχι σε μονο αριθμο..
αυτο συμβαινει και σε αλλα ενεργα που αναγραφουν τιμη ανα τεμαχιο? αντε παλι απο τη αρχη...
 

Μηνύματα
6.576
Reaction score
5.136
Στα μικρά μόνιτορ συμβαίνει αυτό. Συνήθως είναι σε μία συσκευασία και τα δύο.
 

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
οχι δεν καταλαβες μια συσκευασια το καθενα ειναι για τα μεγαλα της τα m3-8 εννοω, που ενω λενε οτι πωλουνται ανα τεμαχιο δεν πωλουνται, απλα η συκευασια τους ειναι ανα τεμαχιο.... ασε που αν δε μου κατσει σκεφτομαι αν ειναι δυνατον να παιξουν ζευγος κολλητα στο πλαι μετα μινττουιτερ διπλα διπλα και στην εξω πλευρα τα woofer

http://www.m-audio.com/products/en_us/M38New.html συνολικα 440 ενεργα βατακια δηλ..
μπορει να παιξει κατι τετοιο? η θα χαθει η απολυτη εικονα στο βωμο των δυναμικων?
απο την εξοδο της προενισχυσης θα φυγουν με σπλιτερ? μπορει να γινει ? η εκει με τις αντιστασεις ευαισθησιες εισοδου κλπ υπαρχει θεμα?
 

Μηνύματα
640
Reaction score
535
οχι δεν καταλαβες μια συσκευασια το καθενα ειναι για τα μεγαλα της τα m3-8 εννοω, που ενω λενε οτι πωλουνται ανα τεμαχιο δεν πωλουνται, απλα η συκευασια τους ειναι ανα τεμαχιο....
Ρώτησες τον athensproaudio και στο επιβεβαίωσε;
 


Μηνύματα
1.985
Reaction score
765
παρε 2 απο ελλαδα και ενα απο thomann...τα δινει τεμαχιο εκει...εκτος και απο ελλαδα, καποιος διδει τεμαχιο

δε καταλαβα τι θες να κανεις...να τα βαλεις να παιζουν ενα ζευγος οριζοντια και κολλητα?
 

TERMATOGAZI

Bass!
Μηνύματα
2.148
Reaction score
4.878
οχι δεν καταλαβες μια συσκευασια το καθενα ειναι για τα μεγαλα της τα m3-8 εννοω, που ενω λενε οτι πωλουνται ανα τεμαχιο δεν πωλουνται, απλα η συκευασια τους ειναι ανα τεμαχιο.... ασε που αν δε μου κατσει σκεφτομαι αν ειναι δυνατον να παιξουν ζευγος κολλητα στο πλαι μετα μινττουιτερ διπλα διπλα και στην εξω πλευρα τα woofer

http://www.m-audio.com/products/en_us/M38New.html συνολικα 440 ενεργα βατακια δηλ..
μπορει να παιξει κατι τετοιο? η θα χαθει η απολυτη εικονα στο βωμο των δυναμικων?
απο την εξοδο της προενισχυσης θα φυγουν με σπλιτερ? μπορει να γινει ? η εκει με τις αντιστασεις ευαισθησιες εισοδου κλπ υπαρχει θεμα?
κανε το 6,1 με το ενα surround back
 

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
εχω θεμα με τα surround ειναι κοληττα ο τειχος στον καναπε μονο διπολα για εκει.
θα δουμε μηπως παιχτει και παρω ενα κομματι απο εδω, εν αναμονη..,στην τελικη θα την κανω απεξω.
ναι γιωργο οριζοντια και κολητα, ισως χρειαστει αν δε με καλυψει το ενα...
 

Μηνύματα
6.576
Reaction score
5.136
Μόνιτορ που το καθένα είναι στη δική του συσκευασία πωλείται ξεχωριστά ως κομμάτι. Εξάλλου αυτό είναι το νόημα που οι τιμές στα μόνιτορ είναι για το κομμάτι. Ώστε ο επαγγελματίας να το αγοράζει/αντικαθιστά/προσθέτει στο στούντιό του ανά κομμάτι.

Όποιος έμπορος αρνείται να το δώσει ανά κομμάτι, πιθανόν να μη θέλει να ξεμείνει στην αποθήκη του ένα μονό κομμάτι.
Οπότε μετά αγορά online.
 

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
DSCN1927[1].JPG
DSCN1925[1].JPG



ειχα ολη την καλη διαθεση να το αγορασω απο εδω αλλα , τελικα μοναδα μονο απεξω...

η προχειρη ακροαση στον εδω αντιπροσωπο επιβεβαιωθηκε ξανα,
ακομη και με αυτην την προχειρη κατασταση(παλαιος ενισχυτης, αναλογικο σημα,rg6 75 ωμ rca ) παιζει πολυ ομορφα καθαρα, χωρις την παχυνση στα μεσοχαμηλα που πασχουν τα περισσοτερα διδρομα , με ισως το δυνατοτερο του σημειο τη μεσαια περιοχη και την ομοιογενεια με τις υψηλες,εντασεις χωρις να σκληραινει ! α.. και παρακατεβαινει χαμηλα...
τωρα λεπτομεριες αργοτερα με τις τοποθετησεις μετα την αγορα του κυριως ενισχυτικου....
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.819
Reaction score
40.984
βιαστικούλη, καλορίζικα και καλοάκουστα....γύρνα το στα όρθια, έτσι μου σφυρίξαν εμένα όταν το είδαν ξαπλωτό :whistling:

δώστου λίγες ώρες να παίξει και θα το ακούσεις καλύτερα !
αν χρειαστείς βάσεις στα μέτρα τους σφύρα μου ;)

:drinks:
 

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
βασιλη βλεπεις ενα χρονο το ψαχνω, δεν υπαρχει κατι που να τα αγγιζει στην τιμη τους και να μου καθεται τοσο καλα...
παιζει οντως ορθιο καλυτερα, αλλα εχω θεμα με την οθονη θελει χαμηλη βαση και κοιταω μηπως τη αποφυγω, δυστυχως το ηταν σχεδιασμενο και μετρημενο για τα κλασικα κεντρικα...και μας βγηκε αυτο..
εχω βασιλη ενα ζευγαρι 60αρες βαρεου τυπου για τα αλλα, ισως για το κεντρικο αν δεν σηκωσω την οθονη λιγο να μην εχω καθολου βασεις και να ειναι ολα μαζεμενα μπροστα αλλα μετα δεν θα μπιανω μεσα στο εργο βεβαια(60 εκατ απο πατωμα ειναι η οθονη..)
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.326
Μηνύματα
2.858.610
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top