Project ''Projectορας''


melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.983
Εκεί δεξιά τι θα κάνεις Μελίνα;
η να κάνει και το αριστερό έτσι...;)
το δεξί ηχείο θα είναι πάνω στο έπιπλο και πάνω σε foam pad όπως φαίνεται. Αριστερά θα ψηλώσει η βάση και θα έρθει στο ίδιο ύψος με δεξιά. Θα ψηλώσει ελαφρά και το μεσαίο όσο το παίρνει.

Αν εννοείς από επίπλωση, έχει μπει αυτή η παπ@ριά που έχουμε τώρα πρόχειρα μέχρι να δούμε τι και πως.
 

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Εκει δεξια, που εχεις και το ενισχυτικο ολο το επιπλο εαν γινεται στο μελλον θελει σουταρισμα, και ισως η ιδανικη θεση για το σαμπ, θα σου δωσει πιστευω κιαλλο μπουστ σε ολες τις χαμηλες ακομη και σε πικ χαμηλων που δεν ειναι επιθυμητα,(αλλα αυτα θεωρω οτι μπορουν να πλανιαριστουν) αλλα το κερδος στις πολυ χαμηλες θα σε αποζημιωσει.
Εκτος και εαν το εχετε ηδη δοκιμασει η ειναι υπο σκεψη..
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.983
Εκει δεξια, που εχεις και το ενισχυτικο ολο το επιπλο εαν γινεται στο μελλον θελει σουταρισμα, και ισως η ιδανικη θεση για το σαμπ, θα σου δωσει πιστευω κιαλλο μπουστ σε ολες τις χαμηλες ακομη και σε πικ χαμηλων που δεν ειναι επιθυμητα,(αλλα αυτα θεωρω οτι μπορουν να πλανιαριστουν) αλλα το κερδος στις πολυ χαμηλες θα σε αποζημιωσει.
Εκτος και εαν το εχετε ηδη δοκιμασει η ειναι υπο σκεψη..

εκεί από πίσω γίνεται της putain to kagkelo από καλώδια, όλα τακτοποιημένα αλλά και κρυμμένα βέβαια....ούτε να το σκέφτομαι να τους αλλάξω θέση πια...

20140831-IMGP3889.jpg
 

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
κριμα τη γωνιαρα , εχεις δοκιμασει να ακουσεις τη συσσωρευση χαμηλων στη γωνια σε σχεση με την υπαρχουσα? γιατι αμα αξιζει το κερδος σε db..
υπαρχουν και οι γυψοσανιδες...
τελοςπαντων αν σε καλυπτει το χαμηλο οπως υφισταται πες πως δεν καναμε καθολου την κουβεντα...
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.983
δυστυχώς αυτή η αλλαγή είναι εκτός συζήτησης όσο και να κερδίζει σε χαμηλό...
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.983
Τα τελευταία 2 βράδια εχω το εξής θέμα. Οσο η εικόνα στο player είναι στο interface κάνει κάθε 5 δευτερόλεπτα περίπου διακοπή το hdmi out χάνεται η εικόνα και επανέρχεται σχεδόν αμέσως. Οταν παίζει ταινία όμως είναι όλα κανονικά!
 


melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.983
κανε εναν αγιασμο βρε.......:p
και ενα ξεματιασμα καπακι :D
Εχω κάνει, αλλά αντί για θυμιατα οι ιερείς εφεραν μικροφωνα και λαπτοπ...κατάλαβες τι έχω πάθει τώρα; :p
 


melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.983
Εχουν μπει κάποια έπιπλα αλλα το σημαντικό που ειναι οι ψηλότερες βάσεις για να γίνουν κάποιες μετρησεις ;) αναμένονται, ισως και μεσα στη βδομάδα.
 

Μηνύματα
1.067
Reaction score
2.182
Τα τελευταία 2 βράδια εχω το εξής θέμα. Οσο η εικόνα στο player είναι στο interface κάνει κάθε 5 δευτερόλεπτα περίπου διακοπή το hdmi out χάνεται η εικόνα και επανέρχεται σχεδόν αμέσως. Οταν παίζει ταινία όμως είναι όλα κανονικά!
To είχα πάθει και εγώ με το Α410. Κάτι πείραξα στις ρυθμίσεις και διορθώθηκε.
Έλα όμως που δεν θυμάμαι τι....
Μόλις θυμηθώ θα σου πώ!
 



Μηνύματα
1.067
Reaction score
2.182
Στο menu του popcorn στις ρυθμίσεις video βάλε το video output στο 1080p/50Hz και το framerate sync στο NTSC/PAL 24p
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.983
Ευχαριστώ φίλε μου.
Τελικά χθες το βράδυ αφού το ευλόγησα κάμποσες φορές σκέφτηκα να αλλάξω έξοδο hdmi να δω αν κάνει τα ίδια γιατί παρατήρησα ότι και με κλειστό το popcorn το έκανε άρα ήταν θέμα avr. Τότε είδα ότι είχα συνδέσει και στη δεύτερη έξοδο το monitor του υπολογιστή (έχω ένα 10μέτρο HDMI καλώδιο που φτάνει μέχρι τον υπολογιστή και αναλόγως είτε βλέπω στο μόνιτορ εικόνα αν θέλω είτε δίνω από τον υπολογιστή στον avr) και αυτό είχε γίνει τελευταία και το είχα ξεχάσει γιατί δεν βλέπω κάθε μέρα τελευταία ταινία. Οπότε έβγαλα απλά το δεύτερο hdmi out εκτός και όλα επανήλθαν στην πρότερη κανονική κατάσταση :).
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.983
...και κάπου εδώ τελειώνουμε με τις αλλαγές και...τις ρυθμίσεις, του χρόνου πάλι.
Πλέον δεχόμαστε επισκέψεις μόνο για απόλαυση :beach:

φιλάκια στα 'γατάκια' που βοήθησαν να το φτάσω ως εδώ, δεν είχα ποτέ την εικόνα πως θα μπορούσε να γίνει έτσι.

Home cinema.jpg
 





Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.082
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top