AC Power conditioner Furman ELITE-16 PF Ei & καλώδια

Μηνύματα
393
Reaction score
5
Πωλείται το power conditioner της Furman μοντέλο ELITE-16 PF Ei.
Τιμή 800€ (παρακαλώ όχι παζάρια, η τιμή είναι οριστική). Δεκτές ανταλλαγές (κατα προτίμηση με dac, music server-streamer ή με oppo 93,95,103) + οικονομική διαφορά αν βέβαια υπάρχει.

Εδώ και ένα review (στο μικρότερο όμως μοντέλο) από avmentor.






Μαζί θα δωθούν δώρο και 5 adaptors σαν και αυτόν.





Επίσης πωλείται ένα ζεύγος καλώδια ηχείων Audioquest Granite (Flat Rock Series) 2χ3,5μτρ προς 100€. Δώρο ένα επιπλεον τεμάχιο (για το κεντρικο) 2,5μτρ.

Και τέλος τρία τεμαχια καλώδια ic nordost black knight 1 μετρου. Τιμή 40€ και δώρο ένα επιπλέον ζευγαρι ic nordost μισου μέτρου σαν αυτό.

Τιμή για όλο το πακέτο καλωδίων (ηχείων + ic) 120€.
 


Μηνύματα
393
Reaction score
5
Έφυγαν και τα καλώδια ηχείων. Διάθεσημo πλεον μόνο το furman.
Οι ανταλλαγές εξακολουθούν να ισχύουν.
 

Μηνύματα
2.677
Reaction score
1.393
Πωλείται το power conditioner της Furman μοντέλο ELITE-16 PF Ei.
Τιμή 800€ (παρακαλώ όχι παζάρια, η τιμή είναι οριστική). Δεκτές ανταλλαγές (κατα προτίμηση με dac, music server-streamer ή με oppo 93,95,103) + οικονομική διαφορά αν βέβαια υπάρχει.

Εδώ και ένα review (στο μικρότερο όμως μοντέλο) από avmentor.






Μαζί θα δωθούν δώρο και 5 adaptors σαν και αυτόν.

Sorry για το off topic, τον adaptor που δίνεται με το furman που τον βρίσκουμε ?
 

Μηνύματα
393
Reaction score
5
Sorry για το off topic, τον adaptor που δίνεται με το furman που τον βρίσκουμε ?
Άμεσα στον βίντεορυθμό. Εναλλακτικά (και ποιο οικονομικά) στο ebay. Μπορείς εύκολα να φτιάξεις και μόνος σου βέβαια.
Υπαρχει και η άλλη λυςη (την οποία εχω εφαρμόσει εγω). Εκτός απο αυτούς τους ανταπτορας που ηδη εχω, εχω αλλάξει στα καλώδια ρεύματος τα βυσματα. Αφαίρεσα τα σουκο και πρόσθεσα το κατάλληλο βυσματα (c14 αν θυμάμαι καλά).
 


Μηνύματα
393
Reaction score
5
Στα 800€ και εκτός από τα 5 adaptors θα δωθούν σαν επιπλεον δώρο και 3 καλώδια supra τερματισμένα με τον κατάλληλο αντάπτορα για να κουμπώνουν πάνω στο furman (από την άλλη πλευρά τερματισμένα με furutech).

Δεκτές και ανταλλαγές. Κατά προτίμηση δικάναλο ενισχυτή (απαραίτητα να έχει passthrough όπως Harman Kardon HK 990) ή με oppo bluray player ή με dac.
 



Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.867.343
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top