Vintage θεάσεις !

Μηνύματα
4.272
Reaction score
5
Απάντηση: Vintage θεάσεις !

Φιλε MadPax οσο καλο και να ειναι το DVD αν δεν ειναι σε HD ...........δεν λεει.Ειδικα οταν μιλαμε για την υπερτατη Saga :107:





 


Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: Vintage θεάσεις !

Τώρα δεν μπορώ, θα σου απαντήσω αύριο...παλιομοντέλα :204::204:
 


Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: Vintage θεάσεις !

Αντε το λοιπόν να το ξαναγράψω άλλη μία φορά, να το εμπεδώσετε τρελλά αγόρια και κορίτσια.Βρισκόμαστε στο τόπικ του DVD και άνοιξα το θέμα για ταινίες που ήδη υπάρχουν στο φορμά και παίζουν καλά, ενώ παράλληλα δεν υπάρχουν κάποιες ακόμα σε HD και όσες υπάρχουν δεν έχουν υπότιτλους.Γράφω για ταινίες που έχω δεί από τα μέσα περίπου του '80 μέχρι το τέλος του '99 που γίνονται upscale μέσω του BD player.Δεν εξετάζω ούτε πως παίζουν, ούτε ότι τα HD είναι καλύτερα, που είναι...Βλέπω το φορμά και κρίνω με τα ματάκια μου ότι αυτή τη στιγμή κάποιες ταινίες που μου αρέσουν παίζουν πολύ καλά και σταματάω εδώ.Οταν θα βγούν και σε HD ίσως να ανοίξω άλλο θέμα στο ανάλογο τόπικ και να το συζητήσουμε εκεί...πρός το παρών DVD vintage θεάσεις ταινιών.
 

Μηνύματα
4.272
Reaction score
5
Απάντηση: Vintage θεάσεις !

Αντε το λοιπόν να το ξαναγράψω άλλη μία φορά, να το εμπεδώσετε τρελλά αγόρια και κορίτσια.Βρισκόμαστε στο τόπικ του DVD και άνοιξα το θέμα για ταινίες που ήδη υπάρχουν στο φορμά και παίζουν καλά, ενώ παράλληλα δεν υπάρχουν κάποιες ακόμα σε HD και όσες υπάρχουν δεν έχουν υπότιτλους.Γράφω για ταινίες που έχω δεί από τα μέσα περίπου του '80 μέχρι το τέλος του '99 που γίνονται upscale μέσω του BD player.Δεν εξετάζω ούτε πως παίζουν, ούτε ότι τα HD είναι καλύτερα, που είναι...Βλέπω το φορμά και κρίνω με τα ματάκια μου ότι αυτή τη στιγμή κάποιες ταινίες που μου αρέσουν παίζουν πολύ καλά και σταματάω εδώ.Οταν θα βγούν και σε HD ίσως να ανοίξω άλλο θέμα στο ανάλογο τόπικ και να το συζητήσουμε εκεί...πρός το παρών DVD vintage θεάσεις ταινιών.
Φιλε μου συμφωνω μαζι σου απλα νομιζα οτι δεν ειχες υποψην σου οτι αυτα τα DVD που αναφερεις εχουν βγει και σε HD.Ναι τα περισσοτερα ειναι απο HDTV και παλι πολυ καλυτερα απο το απλο DVD.Και σχεδον ολα εχουν και Greek subs.Οπως εξηγεις απο πανω εχεις δικιο.Απο μενα μερικες last photos και σταματω εδω.







 


Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: Vintage θεάσεις !

Μπα που να σου πέσει ο σέρβερ άτιμε :142::143: διάβασε τα δύο πρώτα μου ποστ στην πρώτη σελίδα...το εξηγώ κι εκεί.
 

Μηνύματα
14.595
Reaction score
1.506
Re: Απάντηση: Vintage θεάσεις !

Tωρα μολις μου θυμισες το 'THE COMPANY OF WOLVES'(Neil Jordan) ή ΠΑΡΕΑ ΤΩΝ ΛΥΚΩΝ ειχε παιχτει στους κινηματογραφους,η γνωστη ιστορια της κοκκινοσκουφιτσας:114: κ του λυκου με σπεσιαλ εφε της μεταμορφωσης!!

Ιδιαίτερη ταινία...
 

Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: Re: Απάντηση: Vintage θεάσεις !

Ιδιαίτερη ταινία...
Με την έννοια ότι τότε στα μέσα των '80s το Χόλυγουντ έβγαζε κατά κόρον πάρα πολλά εμπορικά "σκουπίδια", ναι συμφωνώ ότι ήταν μιά ιδιαίτερη ταινία !!!!
Η ταινία είναι ελεύθερη διασκευή της ιστορίας της Κοκκινοσκουφίτσας με λυκάνθρωπους στη θέση των λύκων! Η ιστορία βασίστηκε σε μερικά διηγήματα από το βιβλίο The Bloody Chamber της Angela Carter. Το βιβλίο περιέχει ελεύθερες διασκευές σε πολύ γνωστά παραμύθια, όπως η Χιονάτη, η Κοκκινοσκουφίτσα, ο Παπουτσομένος Γάτος και άλλα. Δεν γνωρίζω αν έχει μεταφραστεί στα ελληνικά.Στην ταινία συμμετέχει η Angela Lansbury στο ρόλο της...γιαγιάς, ο ηθοποιός-φετίχ του Neil Jordan, ο Stephen Rea και ο πολύς Terence Stamp σε έναν γοητευτικά κακό (και uncredited) ρόλο! Η σκοτεινή φωτογραφία και γενικά η γοτθική ατμόσφαιρα δίνει στο έργο έξτρα βαθμούς.Αν σας αρέσουν τα εναλλακτικά αιματωβαμένα παραμύθια, τότε η ταινία θα σας γοητεύσει.Στο τέλος ζήσαν αυτοί καλά(;) και μεις καλύτερα!
 

Μηνύματα
29
Reaction score
9
Προσωπικά γουστάρω κι απολαμβάνω περισσότερο τις vintage θρίλερ ταινίες παρά τις καινούριες.

Και στην λίστα αναζήτηση...
Ταινίες με τον Vincent price,ειδικά είχε βγει και μία με σχέση ένα σπίτι πού έπαιζε κι ο christopher Lee.το σπίτι του τρόμου???δε θυμάμαι.

Επίσης άλλη μία αναζήτηση είναι μία ταινία των 80s με ελληνικό τίτλο zombie party.

Κι άλλο ένα...το motel hell...
Οποίος έχει πληροφορία pm me
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.595
Μηνύματα
2.865.279
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top