Οι θυσίες που κάνουμε για το home cinema

stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.306
Reaction score
5.360
Στη λίγκα που όταν μιλάνε πάνε σπίτι τους. :tongue:





Η μέλλουσα πρώην πάντως συμφωνεί απόλυτα με τις αλλαγές που γίνονται για καλύτερη θέαση. ;)
μα τι αρχοντας εισαι πια! εχεις φτιαξει την αυτοκρατορια σου! ποια να σου μιλησει εσενα? ειδαλως :smg:
 

stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.306
Reaction score
5.360
Bρε..συ,φίλε stampol τι ζημιά (καλή) μας κάνεις τώρα ,μπορείς να μου πείς..θα τρέχουμε για άλλες οθόνες τώρα...:roflmao::roflmao:
τι εννοεις? δε σε καταλαβαινω? (και καλα...αλλα για πες)
 


stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.306
Reaction score
5.360
οντως....εδω λεμε και λιγο τα εσωψυχα μας!:thumbsup: αλλου οι τεχνολογικες εξελιξεις των χωρων μας!
 

stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.306
Reaction score
5.360
μηπως να παρω και ενα τετοιο κινητο να ειναι ασορτι με την οθονη μου? 8-)

αυτο το ερωτημα σιγουρα εχει κατακυριευσει και το μυαλο του Zizikou. :p αλλα ποτε δεν ειναι αργα....:D

απολαυστε το βιντεο απο το 2:30 και μετα...η και απο την αρχη! :thumbsup:

 

stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.306
Reaction score
5.360
Υστερα απο πολυ σκεψη,σκεψη,σκεψη πειραματισμους διαλογισμους συλλογισμους yoga pilates καψιμο 27% των εγκεφαλικων κυτταρων με το αλλο μου κινηματογραφικο εαυτο αποφασισα να αποχωριστω το 138αρι Cinecurve οθονακι μου οπως ειχαν πει καποτε μερικοι....ονοματα δε λεμε....και να προχωρισω για λειτουργικους λογους παλι σε 138" ηλεκτρικη της Elite Screens...Γινανε σαφως και καποιες αλλαγες στη διαμορφωση του σαλονιου αφου ειχε ερθει μια φιλη της μανας μου διακοσμητρια για 10 λεπτα σπιτι μου και μου ειπε καποιες χρησιμες συμβουλες και ΝΑΙ ειναι και σινεφιλ...οεοο!!!

ξεκινωντας ΠΑΛΙ να ξεβιδωνω και να βιδωνω-τρυπαω τοιχους και να τα κανω ολα putain... τη διαδικασια ξεμονταρισμα της κυρτης δε θελω να τη θυμαμαι γιατι το σπιτι εγινε 10 φορες putain και εκεινη την ημερα δεν ημουν καλα λογω της αποκαθηλωσης...τεσπα αυτα εχει η ζωη



ΜΠΗΚΕ!!



σαλονι πριν....



σαλονι μετα...



προσθηκη ups της APC (εχει και οθονακι με watt και αλλες π@π@ριες)








ρολλ πισω απο τις κουρτινες...(φωτο μεσημερι με πατζουρια ανοιχτα πισω...στη πραγματικοτητα εχω καλυτερη συσκοτιση)



βραδακι..



αγαπημενη σκηνη..




Η οθονη ειναι αποδεκτη σε διαγωνιο προβολης...δεν εχει το ιδιο feeling οπως με την κυρτη αλλα συμβιβαζεσαι με τις 138" σε 16:9 σε σχεση με τις 138" σε 2,35:1. Τρεχει και ενα αλλο προτζεκτ στο μυαλο μου αλλα ειναι πιο extreme γκρεμιζοντας διαφορα ετσι ωστε χωροταξικα να μπορεσω να κανω το επομενο βημα...
 


spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.559
Reaction score
30.948
Ε νομιζω οτι αυτη ειναι και η λογικη λυση για τον χωρο που εχεις.......
 

Nelsy

Ιεράπετρα
Μηνύματα
5.204
Reaction score
2.874
Στον χώρο σου το 16/9 οθονάκι ταιριάζει καλύτερα μου φαίνεται





Αυτό που με ανησυχεί είναι ότι σε οθόνη πλάτους 3+ μέτρων,δεν βλέπω 'εντατήρες'...γιατί;
 

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Εγώ και ο Zizik είμαστε πολύ στενοχωρημένοι για την σε 16:9 επιστροφή:p,αλλά προέχει η λειτουργικότητα του σαλονιού:thumbsup:
 


stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.306
Reaction score
5.360
Στον χώρο σου το 16/9 οθονάκι ταιριάζει καλύτερα μου φαίνεται





Αυτό που με ανησυχεί είναι ότι σε οθόνη πλάτους 3+ μέτρων,δεν βλέπω 'εντατήρες'...γιατί;

αυτο ειναι ενα αλλο θεμα...αλλα η οθονη αυτη ισως μετραει...μερες-μηνες...ειδωμεν!! 8-)
 

stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.306
Reaction score
5.360
Εγώ και ο Zizik είμαστε πολύ στενοχωρημένοι για την σε 16:9 επιστροφή:p,αλλά προέχει η λειτουργικότητα του σαλονιού:thumbsup:
Σταθη μου ξερεις κ εσυ πολυ καλα οτι υπαρχουν περιορισμοι...ομως αυτο που με κανει χαρουμενο ειναι οτι οταν μεταφερθω σε αλλο χωρο με βλεψεις...ξερω πως θα κινηθω αφου εχω παρει πολλες ιδεες μεσα απο το avsite και αλλα φορουμ. πλεον εχω πολυ περισσοτερες γνωσεις αλλα συμβιβαζομαι με το θεμα "καθημερινο σπιτι". πρυτανευσε η λογικη! (προς το παρον) ;)
 

Nelsy

Ιεράπετρα
Μηνύματα
5.204
Reaction score
2.874
αυτο ειναι ενα αλλο θεμα...αλλα η οθονη αυτη ισως μετραει...μερες-μηνες...ειδωμεν!! 8-)
Οπότε ήδη από το ποστ #126 στις 19:18 μέχρι τώρα στις 20:30''Υστερα απο πολυ σκεψη,σκεψη,σκεψη πειραματισμους διαλογισμους συλλογισμους yoga pilates καψιμο 27% των εγκεφαλικων κυτταρων με το αλλο μου κινηματογραφικο εαυτο αποφασισα''

''Τρεχει και ενα αλλο προτζεκτ στο μυαλο μου αλλα ειναι πιο extreme γκρεμιζοντας διαφορα ετσι ωστε χωροταξικα να μπορεσω να κανω το επομενο βημα...''



:lol:
 

stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.306
Reaction score
5.360
Οπότε ήδη από το ποστ #126 στις 19:18 μέχρι τώρα στις 20:30''Υστερα απο πολυ σκεψη,σκεψη,σκεψη πειραματισμους διαλογισμους συλλογισμους yoga pilates καψιμο 27% των εγκεφαλικων κυτταρων με το αλλο μου κινηματογραφικο εαυτο αποφασισα''

''Τρεχει και ενα αλλο προτζεκτ στο μυαλο μου αλλα ειναι πιο extreme γκρεμιζοντας διαφορα ετσι ωστε χωροταξικα να μπορεσω να κανω το επομενο βημα...''



:lol:
τελικα εισαι καλος εσυ!!! Bravo!! :thumbsup:
 







Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.600
Μηνύματα
2.867.482
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top