Τι είδαμε, τι θα δούμε

Μηνύματα
68
Reaction score
22
τις καλές παραγωγές (όχι απαραίτητα και καλές ταινίες ) τις βλέπουμε "όπως πρέπει"
τουλάχιστον όσοι βλέπουν σε 50+ ίντσες, επιβάλλεται 8-16GB αρχείο, έως και full BluRay

προσωπικά βλέπω σε 120", και δεν "σπαταλάω" καλή παραγωγή αν δεν βγει σωστό release
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Θα το δω σήμερα το βράδυ:



Ο Φιοβαράντε (Τζον Τορτούρο) αποφασίζει να γίνει επαγγελματίας “Δον Ζουάν” για να κερδίσει χρήματα και να βοηθήσει τον αδέκαρο φίλο του Μάρεϊ (Γούντι Άλεν). Ο Μάρεϊ γίνεται προσωπικός “μάνατζερ” του Φιοβαράντε και σχηματίζουν ένα αχτύπητο δίδυμο, παγιδευμένο στην αγάπη και στο χρήμα. Ο αειθαλής Γούντι Άλεν αφήνει την καρέκλα του σκηνοθέτη στον Τζον Τορτούρο και αναλαμβάνει ρόλο πρωταγωνιστή σε αυτή την κομεντί που θα πλημυρίσει την μεγάλη οθόνη με γοητευτικές εικόνες της Νέας Υόρκης, αυτοσαρκαστικό χιούμορ, σαγηνευτικές γυναίκες και υπέροχες Τζαζ και Λάτιν μουσικές.

http://www.imdb.com/title/tt2258345/
 



Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.390
Reaction score
74.658
A Million Ways to Die in the West (2014)


Κρίμα την πολύ καλή εικόνα και τον ήχο. Χονδροειδής κωμωδία με φόντο την Άγρια Δύση, με λίγες στιγμές καλού χιούμορ, και λίγες στιγμές καλής ηθοποιίας. 5/10
Παρά τις κρυάδες διασκέδασα κάπως. 6-/10
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.890
Reaction score
41.123
Θα το δω σήμερα το βράδυ:



Ο Φιοβαράντε (Τζον Τορτούρο) αποφασίζει να γίνει επαγγελματίας “Δον Ζουάν” για να κερδίσει χρήματα και να βοηθήσει τον αδέκαρο φίλο του Μάρεϊ (Γούντι Άλεν). Ο Μάρεϊ γίνεται προσωπικός “μάνατζερ” του Φιοβαράντε και σχηματίζουν ένα αχτύπητο δίδυμο, παγιδευμένο στην αγάπη και στο χρήμα. Ο αειθαλής Γούντι Άλεν αφήνει την καρέκλα του σκηνοθέτη στον Τζον Τορτούρο και αναλαμβάνει ρόλο πρωταγωνιστή σε αυτή την κομεντί που θα πλημυρίσει την μεγάλη οθόνη με γοητευτικές εικόνες της Νέας Υόρκης, αυτοσαρκαστικό χιούμορ, σαγηνευτικές γυναίκες και υπέροχες Τζαζ και Λάτιν μουσικές.
http://www.imdb.com/title/tt2258345/
και;

Divergent (2014), 7-/10, καλούτσικη αλλά οι σκηνές δράσης έχαναν. Εκεί έχανε πολύ και η πρωταγωνίστρια που δεν τις πάνε οι σκηνές δράσης, κατά τα άλλα όμως νομίζω ότι πρόκειται για μεγάλο αστέρι. Σημειώστε τα ονόματα αυτής και του αδελφού της (στην ταινία)..., έπαιζαν ντουέτο εκπλητικά και στην άλλη ταινία που μου άρεσε πολύ, The fault in our stars
Shailene Woodley
Ansel Elgort
 











Μηνύματα
20.123
Reaction score
14.497
Words and Pictures (2013), δεν καταλαβαίνω το 6.6 του IMDB, για μένα ένα μικρό masterpiece 9/10....είναι και η Ιουλιέτα βέβαια που είναι αγαπημένη ηθοποιός. Highly recommended.
Τους βρήκα πολυ γενναιόδωρους με το εξάρι...

Η ιστορία είχε Potential να γίνει κατι μοναδικό...

Άντ αυτού, έβαλε (δεν ξερω ποιος) δυο ηχηρά ονόματα,δυο δακρύβρεχτες ιστορίες και μερικούς μαθητές να παίξουν ολοι μαζι τους "χαμένους ποιητές"....

Μπέρδεψε λίγο τις παράλληλες ιστορίες...,δεν ήθελε να τις αναπτύξει (;),δεν του δώσανε χρόνο και τα πνίξε όλα ...δεν ξερω...Ήθελα πολυ να με συγκινήσει,το προσπάθησα αρκετά ομολογώ,διότι μου αρέσουν κι οι δυο κι ο Όουεν και η Ζουλιέτ....Δεν μ έπεισαν...κι άρχισα να βαριέμαι πολυ νωρίς.Την oλοκλήρωσα though...Με κούρασε...
 



melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.890
Reaction score
41.123
Τους βρήκα πολυ γενναιόδωρους με το εξάρι...

Η ιστορία είχε Potential να γίνει κατι μοναδικό...

Άντ αυτού, έβαλε (δεν ξερω ποιος) δυο ηχηρά ονόματα,δυο δακρύβρεχτες ιστορίες και μερικούς μαθητές να παίξουν ολοι μαζι τους "χαμένους ποιητές"....

Μπέρδεψε λίγο τις παράλληλες ιστορίες...,δεν ήθελε να τις αναπτύξει (;),δεν του δώσανε χρόνο και τα πνίξε όλα ...δεν ξερω...Ήθελα πολυ να με συγκινήσει,το προσπάθησα αρκετά ομολογώ,διότι μου αρέσουν κι οι δυο κι ο Όουεν και η Ζουλιέτ....Δεν μ έπεισαν...κι άρχισα να βαριέμαι πολυ νωρίς.Την oλοκλήρωσα though...Με κούρασε...
δεν ήταν about words and pictures η ιστορία, μια ιστορία ανθρώπινων σχέσεων ήταν, νομίζω την είδες υπό διαφορετική οπτική γωνία, αλλά όπως γράφω και από κάτω στην υπογραφή μου...όπως και να'χει ευχαριστώ για το input
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.614
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top