Mουσικη στο υπνοδωματιο

Μηνύματα
6.906
Reaction score
5.786
Aνοιγω αυτο το θεμα για να παρουμε ιδεες για το πως ακουμε τις μουσικες μας στο υπνοδωματιο για να χαλαρωσουμε.

Το δικο μου συστηματακι αποτελειται απο εναν Denon Dra-f109 και ηχεια τα Magnat supreme 102. Για πηγη ωστε να ακουω κανα cdακι οποτε το θυμηθω,εχω συνδεσει ψηφιακα το Pioneer DV-656A.

Στον Denon στελνω σημα μεσω bluetooth απο τον υπολογιστη με το Logitech wireless adapter,ωστε να παιζω τα αρχεια οπου εχω στον υπολογιστη,και φυσικα πολυ internet radio,μεσω του tune in.

Θα ηθελα ομως,να μπορω να ακουω ραδιοφωνο και τα αρχεια μου απο τον σκληρο χωρις να εχω ανοιχτο υπολογιστη.
 

Attachments




Μηνύματα
4.003
Reaction score
3.833
Ρε Τζών...ξέφυγες!!!!!!!!!
Εξελιξις ρακ στην κρεβατοέτσι?
Εγώ έχω ένα συστηματάκι 5.1(ξέρεις, όλα σε ένα) για ταινίε μπλουρεγια, κουλουπου και με ιντερνετικό ράδιο μουσική....σπανίως αν και γουστάρω πολύ τις επιλογές που προσφέρει.
 

Μηνύματα
6.906
Reaction score
5.786
Ρε Τζών...ξέφυγες!!!!!!!!!
Εξελιξις ρακ στην κρεβατοέτσι?
Εγώ έχω ένα συστηματάκι 5.1(ξέρεις, όλα σε ένα) για ταινίε μπλουρεγια, κουλουπου και με ιντερνετικό ράδιο μουσική....σπανίως αν και γουστάρω πολύ τις επιλογές που προσφέρει.
Για το σαλονι προοριζοταν,αλλα εφαγα κυνηγι :D και μπηκε στο υπνοδωματιο να αντικαταστησει ενα παλιο επιπλο τηλεορασης.
 

Μηνύματα
6.906
Reaction score
5.786
Να προσθεσω οτι απο εχθες το βραδυ μπηκε στο συστημα και το Cambridge Audio NP30,οπου επιτελους θα ακουω σωστα ιντερνετικο ραδιοφωνο,οτι μου αρεσει,και τα αρχεια μου στον σκληρο χωρις χρηση υπολογιστη!!;)
 

Μηνύματα
4.003
Reaction score
3.833
Για το σαλονι προοριζοταν,αλλα εφαγα κυνηγι :D και μπηκε στο υπνοδωματιο να αντικαταστησει ενα παλιο επιπλο τηλεορασης.
Ώπα, για στέκα(τώρα πάμε για gossip), μάλλον η οικογενειακή σου κατάσταση ΔΕΝ περιλαμβάνει νυφικά-στεφάνια-βέρες, έ?8-)
 


Μηνύματα
4.003
Reaction score
3.833
τα ματσουλάς τα λόγια νηαρέ...είσαι....ή ησουν ζεύγος??

Ε??

Διότι εγώ για το καθιστικό είμαι αυτοκράτωρ(λέμε τώρα..), αλλά για το υπνοτέθοιο, εεε...χμ αυτά!:whistling:

Πάντως στο άλλο υπνοαυτό που έχω κ γραφείο, υπάρχει υπερπλήρες σετ!!!:beach:
 



Μηνύματα
4.003
Reaction score
3.833
Έχεις δοκιμάσει να την δηλητηριάζεις σιγά-σιγά?

Θα αγαπήσει τα γούφερ{(μαγκούφερ=τέλειο, άσχετο, σήμερα στο ιατρείο μια ασθενής μου είπε¨: γιατρέ ξέχασα την ορθογραφία(=ακτινογραφία)καταλαβαίνεις τι ακολούθησε..:D} αν της βάζεις Πάριο!
 

Μηνύματα
944
Reaction score
50
Αφού δεν τα χρησιμοποιούσα πια στο σαλόνι μεταφέρθηκαν στο υ/δ
amp Creek Evo , Dac MF M1Dac, πηγές Pioneer 525 για τα cd και Nexus 5 μέσω usb για αρχεία.
Ηχεία δεν χωράνε :( και αν χωρούσαν θα ήταν σε άσχετα σημεία, οπότε ... ακουστικά MB Quart. Rack exelixis :D
Προσεχώς και κάποιο Bluetooth receiver για να παίζω απο ταμπλέτα ασύρματα
 

tyler durden

Μη ριβγιούερ
Μηνύματα
5.681
Reaction score
2.727
Wharfedale 9.0 επανω στο γραφειο, στεκονται σε μικρες επικλινεις βασεις απο πλεξιγκλας που σχεδιασα. Ενισχυτης ο μαγικος Indeed TA2021S tripath, και το pc παιζει μεσω του CA Dacmagic plus. Ο συνδιασμος ειναι τοσο εθιστικος που πλεον ακουω σχεδον αποκλειστικα στο γραφειο.. Στα αμεσα σχεδια η αναβαθμιση του κρος των ηχειων με ενα κλικ καλυτερα υλικα.
 




Μηνύματα
631
Reaction score
534
Από το Σάββατο όμως, που πήρα τον TEAC A-L700P από τον φίλο Αλέξανδρο, αναβάθμισα τον ήχο του PC προσθέτοντας το Cambridge Audio DacMagic XS και τα B&W LM-1 που έχω για τη βεράντα και κάθονταν 9 μήνες το χρόνο και πλέον ακούω κάπως έτσι:
P1250356.JPG

Πλέον είναι σαφώς καλύτερα! Εννοείται ότι το Quattro δεν έφυγε από το κομοδίνο για το καθημερινό ξύπνημα, το διαδικτυακό και το αναλογικό ραδιόφωνο (FM) ... Απλώς τώρα δεν στριμάρω μουσική από το PC με αυτό.
 
Last edited:

Μηνύματα
2.765
Reaction score
1.191
Απο τότε που έβαλα το Tivoli model three στο κομοδίνο ευχαριστιέμαι και νανούρισμα αλλά και όμορφο ξύπνημα !
Μαζί με το άλλο ηχείο (και ξυπνητήρι) κάνουν ένα απίστευτο σετάκι με εξαιρετική ποιότητα ήχου και άριστη λήψη FM αλλά και ΑΜ !

http://www.cnet.com/products/tivoli-audio-model-three/
 

Μηνύματα
470
Reaction score
513
Καλημέρα,

Στο κομοδίνο μου έχω το Pioneer XW-NAC3, άψογο μηχανηματάκι που χρησιμοποιώ για να φορτίζω το τηλέφωνο και να κοιμάμαι με μουσική, δεν είμαι στο υπνοδωμάτιο έτσι κι αλλιώς σε άλλη ώρα της ημέρας, πολύ καλός ήχος σε χαμηλές στάθμες και μπορεί να ανέβει και ψηλά αν χρειαστεί, το έχω πάρει σε εξοχικά φίλων που θέλαμε να ακούμε τίποτα. Πολύ ευχαριστημένος εδώ και, αν δεν κάνω λάθος, 2 χρόνια.

pion.jpg


 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.591
Μηνύματα
2.866.891
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top