Κληρωση ενισχυτη DIY ....

Μηνύματα
774
Reaction score
782
ΕΥΓΕ και απο μενα Κ.Σακη.Πραγματικα διαβαζω ολα αυτα τα σχολια και θελω και εγω να το ακουσω αλλα δεν εχω τον ατιμο τον χρονο..και παλι μπραβο σας και καλη συνεχεια σε οτι κανετε.
 

zakman35

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.985
Reaction score
4.008
Το ερώτημα μου σχετικά με την αξιοποιστία έχει να κάνει με το ποστ σου στο DIYaudio


"Bad news
One ch failed during tests i will have to look at things again there is a few things that i don't like about compensation.
Will look into it and get back to you
Kind regards
Sakis"

http://www.diyaudio.com/forums/solid-state/259930-solid-state-joke.html#post4015677
 

east electronics

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.242
Reaction score
1.107
Σωστα αλλα αυτο ηταν ενα μηνα πριν οπου ενα απο τα καλωδια αποδειχτηκε να μην εχει κολληθει σωστα ..>Εκτοτε το μηχανημα παιζει αψογα .... Συμβαινουν αυτα ...
Το θεμα ηταν οτι γνωστοι και φιλοι επεσαν να τον παρουν πριν καλα καλα εμεινε να δουλεψει μολις 2 ημερες στο μαγαζι ....Αναμενομενο

Φιλικα
Σακης Πετροπουλος
 

zakman35

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.985
Reaction score
4.008
Ένα καλώδιο που δεν κολλήθηκε σωστά ακούγεται αθώο, αλλά μπορεί να είναι και καταστροφικό για τα ηχεία αν πρόκειται για καλώδιο τροφοδοσίας.

Αυτά βέβαια συμβαίνουν, αλλά πιστεύω θα έπρεπε να ενημερώσεις αρχικά το παρών νήμα, κάτι που δεν έκανες αυτοβούλως και αυτό θα μπορούσε κάλλιστα να κινήσει υποψίες.

Επίσης είναι πολύ προσβλητικό όχι μόνο για τους πελάτες σου, αλλά και για όλους όσους διαβάζουν τα ποστ σου να λες : "Well it is known that i use my costumers and my followers also as lab rats"
 

east electronics

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.242
Reaction score
1.107
Ειναι πολυ ευκολο να χρησιμοποιεις ενα τμημα αυτων που γραφω για να με θιξεις εαν αυτο τελικα θελεις να κανεις. Εχω εξηγησει επανηλημενα οτι συτο ειναι μια προσφιλης μου εκφραση και συνηθως εξηγω αμεσως μετα τους λογους τα κινητρα τον σκοπο και τα αποτελεσματα που καθε αλλο παραπροσβλητικα ειναι.
 

nima

Banned
Μηνύματα
1.015
Reaction score
618
Θυμιζω οτι ως κατασκευη αυτου του τυπου δεν υπαρχει καμμια προστασια DC στην εξοδο εκτος απο προστασια VI limiter και αρα η χρηση ειναι με δικια σας ευθυνη
Καλησπέρα και συγχαρητήρια για την κατασκευή/κίνηση,
πέρα από μέτρηση κατά την διάρκεια της δοκιμής υπάρχει κάτι άλλο που μπορεί να γίνει;

(Μετά τις 20/9 θα πάρω σειρά για δοκιμή. :))
 

Μηνύματα
361
Reaction score
221
σχεδον ολες οι κατασκευες θελουν το χρονο τους και δειχνουν καποια προβληματακια που δεν ειχαμε προσεξει η μπορει να βελτιωσουμε,τιποτα δεν ειναι εντελως κομπλε μολις γινει η τελευταια κολληση...παντα κατα τη γνωμη μου
 

nima

Banned
Μηνύματα
1.015
Reaction score
618
Σωστά, και αυτός δεν είναι λόγος για να υποβαθμίζουμε μια συσκευή, εδώ βρίσκονται προβλήματα σε συσκευές μαζικής παραγωγής (επώνυμες).
 

nima

Banned
Μηνύματα
1.015
Reaction score
618
Καλησπέρα, τελικά μπορώ να τον πάρω την Παρασκευή 19/9 ή αν τον έχει τότε άλλος για δοκιμή, από το Σάββατο και μετά, παρακαλώ ενημερώστε με (και για τα σχετικά) με pm.
 
Last edited:


Μηνύματα
27.077
Reaction score
25.013
Σάκη όποτε γίνεται , και μετά απο όλους τους άλλους είμαι διαθέσιμος και εγω για δοκιμή.
 

east electronics

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.242
Reaction score
1.107
Ευχαριστω πολυ για την συμετοχη σας
Εαν σας ενδιαφερει να σας παραδωσουμε στον χωρο σας τα στοιχεια παραδοσης με ενα ΠΜ
Εαν θελει ο φιλος μας nima να παραλαβει απο το καταστημα επισης ενημερωση μεσω ΠΜ
Ακολουθουν απο Δευτερα ο spy net
και ο John Markou

Ευχαριστω πολυ
Σακης Πετροπουλος
 

east electronics

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.242
Reaction score
1.107
Ενημερωση ...

Σε γενικες γραμμες θα πρεπει να ομολογησω οτι ειμαι λιγακι στραβωμενος με την ολη φαση για δυο λογους Ο ενας ειναι οτι ακροατης που πηρε το μηχανημα δεν το επεστρεψε στην ωρα του με αποτελεσμα να υπαρχουν τεραστια χρονικα κενα στην διαδικασια τυπου 2 εβδομαδες με την δικαιολογια οτι ""εφυγε επαγγελματικο ταξιδι εκτακτως"" και απο την αλλη η συμμετοχη ειναι μαλλον χαμηλη για το εγχειρημα .

Για το δευτερο δεν μπορω να κανω και πολλα ...προφανως θα αλλαξουμε την ημερομηνια κληρωσης και τελικα το μηχανημα θα το παρει ενας απο τους λιγους και καλους .

Το μηχανημα επιστρεφει την Δευτερα το πρωι θα του γινει ενας τυπικος ελεγχος και ειναι διαθεσιμο προς παραλαβη με την σειρα που εχει γραφτει εδω .

Φιλικα
Σακης Πετροπουλος
 


east electronics

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.242
Reaction score
1.107
Σωστα Γιαννη Δημητρη και οι υπολοιποι Εκεινο που συμβαινει ειναι οτι ο ενισχυτης δωθηκε για ακροαση και σε ανθρωπους που ειναι εκτος φορουμ απο την στιγμη που εδειξε οτι μεσα στο καλοκαιρι και αρχες Σεπτεμβρη δεν υπηρχε ενδιαφερον απο πλευρας μελων για ακροασεις . Εχω λαβει την υποσχεση τους οτι θα κανουν εγγραφη για να γραψουν την αξιολογηση τους αλλα και παλι εγω δεν μπορω να δεσμευτω για αυτο

Προχωραμε τσπ περα απο αυτα ο ενισχυτης επιστρεφει οπως ειπα την την Δευετερα το πρωι και θα προσπαθησω απο εκει και περα και το προγραμμα να τηρησω αυστηρα και την σειρα .

Οσο για εντυπωσεις δυο μονο εχουν γραφθει για την ωρα


Φιλικα
Σακης Πετροπουλος
 

east electronics

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.242
Reaction score
1.107
Καλησπερα οπως ειπα το μηχανημα επεστρεψε σημερα το πρωι , αγρατζουνιστο , το ακουσαμε σημερα ολη μερα, ολα του μια χαρα

Σειρα εχει να το παρει ο φιλος μας nima οποτε αγαπητε σας περιμενουμε αυριο απο τις 10,00 το πρωι και μετα η εναλλακτικα ενα ΠΜ για να σας κανουμε παραδοση στον χωρο σας .

Φιλικα
Σακης Πετροπουλος
 

nima

Banned
Μηνύματα
1.015
Reaction score
618
Το ραντεβού για την παράδοση κανονίστηκε για αύριο οπότε με το καλό την Παρασκευή θα γράψω τις εντυπώσεις μου. Όλο αυτό το διάστημα που προέκυψε έκτακτα και καθυστέρησε η παράδοση του ενισχυτή σε εμένα επικοινωνούσα με τον Σάκη και μπορώ να σας διαβεβαιώσω ότι για την καθυστέρηση δεν έφταιγε κανένας από τους δύο μας.
 

nima

Banned
Μηνύματα
1.015
Reaction score
618
Τελικά 2 ημέρες ήταν αρκετές, αύριο ο ενισχυτής θα επιστρέψει στον Σάκη,
η αξιολόγηση αύριο λόγω χρόνου που χρειάζεται για να την γράψω,

next please !
 

Μηνύματα
2.750
Reaction score
1.190
Κάποτε είχα διαβάσει για ένα πρότζεκτ Echo Alpha !
Έχει σχέση αυτό με τον εν λόγω ενισχυτή ?
 

east electronics

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.242
Reaction score
1.107
Κάποτε είχα διαβάσει για ένα πρότζεκτ Echo Alpha !
Έχει σχέση αυτό με τον εν λόγω ενισχυτή ?
Οχι δεν εχει σχεση τα Μηχανηματα Echo ειναι ακομα σε διαδικασια παραγωγης τα πρωτα δειγματα παρουσιαστηκαν περυσι και αθ παρουσοαστουν και φετος στο vinyl is back αν και η αληθεια ειναι οτι οπως καθε Ελληνικη παραγωγη παει μαλλον αργα.
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.326
Μηνύματα
2.858.606
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top