iPhone 6!

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Αντε για νιοστή φορά να γράψουμε τα αυτονόητα:

Well,δεν ξέρω κατά πόσον το έχουν αντιληφθεί ορισμένοι,τα προϊόντα της Apple ΔΕΝ είναι υποχρεωτικό να τα αγοράσει κανένας,μα κανένας.
Οποιος τα γουστάρει φτωχός ή πλούσιος,μορφωμένος ή αμόρφωτος,χωριάτης ή αστός,αριστερός ή δεξιός,ασπρος μαύρος κίτρινος,ατσίδας ή ηλίθιος θα βρει τον τρόπο αργά ή γρήγορα να τα πάρει,αν θέλει φυσικά.

Εδώ έχουμε με την ανακοίνωση μόνο νέου software & hardware καταιγισμό αρνητικών σχολίων,από ανθρώπους ...που δε θα αγοράσουν ποτέ μα ποτέ,κάτι από την Apple.Και πολύ καλά κάνουν ρε αδερφέ,αν δε γουστάρουν!

Τώρα τα περί χαρακτηρισμών και εικόνων για πρόβατα,κριάρια,γίδες,κατσίκες και άλλα αμνοερίφια,εκτός του αυτονόητα γελοίου,σας το επιστρέφω πίσω.
Τουλάχιστον IQ παντόφλας δεν έχουμε!

Απόψε απόγευμα προς βραδάκι,βγαίνει και το iOS 8 και όσοι έχουμε συσκευές που το υποστηρίζουν θα δούμε και τα καλά και τα στραβά του και θα γράψουμε 2 κουβέντες.

Εμείς που ενδιαφερόμαστε για τα της Apple,που είμαστε υποψήφιοι αγοραστές ή υποψήφια θύματα κατ'εσάς!

Εμείς τα fan boys & girls.Κουλάρετε λίγο οι υπόλοιποι,ή όπως λέγαν παλιότερα κάντε μόκο και ασχοληθείτε κυρίως με τα του οίκου σας.-
:hi:
 


gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
Βρε Λεωνίδα έχω γράψει πολλές φορές ότι είμαι αντίθετος με τη γενική φιλοσοφία της Apple και τις πρακτικές όχλου που χρησιμοποιεί για να προβάλει τα προϊόντα της.

Δεν γίνεται να μην επισημάνω ότι μέχρι πέρυσι κορόιδευε τις μεγάλες οθόνες και ξαφνικά φέτος βγάζει δυο μοντέλα με μεγάλες οθόνες.
Δεν γίνεται να μην επισημάνω ότι τα ίδια έκανε και με το ipad, έλεγε ότι το ιδανικό μέγεθος είναι το δικό της και τα μικρότερα είναι άχρηστα, λίγο αργότερα παρουσίασε το μικρό....
Φέτος έμαθε το NFC αλλά το περιορίζει μόνο στο Apple Pay, γενικά δεν θέλει εύκολη ανταλλαγή αρχείων μεταξύ χρηστών και συσκευών..

Δεν θα γράψω για τις iπατέντες και τις κλεψιές, υπάρχει αλλού θέμα....

Γενικά δεν μου αρέσει να με περιορίζουν και να ορίζουν άλλοι τις ανάγκες μου...
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.874
Reaction score
41.080
ξέρουμε τιμές Ευρώπης; γιατί κάτι που είδα σε δολάρια Αμερικής ήταν πολύ δελεαστικές.
 


xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.692
Reaction score
83.359
Οι τιμές Αμερικής είναι για διετή συμβόλαια. Στην Ελλάδα δεν υπάρχουν αξιόπιστα νέα ακόμα. Μπορούμε όμως να μαντέψουμε στο περίπου, αν προσθέσουμε στις τιμές Γερμανίας από πενήντα ευρώ και πάνω:

iPhone 6 16GB €699
iPhone 6 64GB €799
iPhone 6 128GB €899

iPhone 6 Plus 16GB €799
iPhone 6 Plus 64GB €899
iPhone 6 Plus 128GB €999
 




Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.384
Reaction score
74.636
Είναι πολύ όμορφο πάντως στη φωτό το αηφόνι, θέλεις να το φας! :)
 

gonis

Luger
Μηνύματα
4.219
Reaction score
11.497
Δεν γνωρίζω αν υπάρχουν στοιχεία για την ελληνική αγορά αλλα εκτιμώ οτι οι πωλήσεις των νεωτερων iPhone (απο 5 και μετά) στη χώρα μας έχουν φθίνουσα πορεία.
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.266
Reaction score
93.663
Ευτυχώς με το iphone 6, η Apple ακολούθησε τη γνωστή συνταγή, αποφεύγοντας την περσινή πατάτα με το 5c των "φτωχών".
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.266
Reaction score
93.663
η Apple καινοτόμησε στη σχεδίαση των iphone 6, αντέγραψε τις ακμές του Lumia 925

Ε, δεν τις λες και ίδιες...:whistling:
https://www.apple.com/iphone-6/
Πιο πολύ στην πίσω όψη του παλιού HTC One (όχι του Μ8) φέρνει, αλλά και πάλι...


Τι σχήματα διαθέσιμα υπάρχουν; Εκτός αν θες να το κάνεις σε σχήμα μπιφτεκιού, οπότε πάσο. :D
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.874
Reaction score
41.080
Οι τιμές Αμερικής είναι για διετή συμβόλαια. Στην Ελλάδα δεν υπάρχουν αξιόπιστα νέα ακόμα. Μπορούμε όμως να μαντέψουμε στο περίπου, αν προσθέσουμε στις τιμές Γερμανίας από πενήντα ευρώ και πάνω:

iPhone 6 16GB €699
iPhone 6 64GB €799
iPhone 6 128GB €899

iPhone 6 Plus 16GB €799
iPhone 6 Plus 64GB €899
iPhone 6 Plus 128GB €999
με συμβόλαιο είναι αυτές οι τιμές; τόσο πάνω από την Αμερική; αν θυμάμαι εκεί ξεκίναγε στα $199
 



Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Βρε Λεωνίδα έχω γράψει πολλές φορές ότι είμαι αντίθετος με τη γενική φιλοσοφία της Apple και τις πρακτικές όχλου που χρησιμοποιεί για να προβάλει τα προϊόντα της.

Δεν γίνεται να μην επισημάνω ότι μέχρι πέρυσι κορόιδευε τις μεγάλες οθόνες και ξαφνικά φέτος βγάζει δυο μοντέλα με μεγάλες οθόνες.
Δεν γίνεται να μην επισημάνω ότι τα ίδια έκανε και με το ipad, έλεγε ότι το ιδανικό μέγεθος είναι το δικό της και τα μικρότερα είναι άχρηστα, λίγο αργότερα παρουσίασε το μικρό....
Φέτος έμαθε το NFC αλλά το περιορίζει μόνο στο Apple Pay, γενικά δεν θέλει εύκολη ανταλλαγή αρχείων μεταξύ χρηστών και συσκευών..

Δεν θα γράψω για τις iπατέντες και τις κλεψιές, υπάρχει αλλού θέμα....

Γενικά δεν μου αρέσει να με περιορίζουν και να ορίζουν άλλοι τις ανάγκες μου...
Το σχόλιο μου ήταν γενικό Γίωργο,δεν αναφερόμουν αποκλειστικά σε σένα.;)
 

Μηνύματα
256
Reaction score
98
τότε το βλέπω κάτω από 500 ευρώ εύκολα...και ίσως σε αυτή την τιμή να προχωρήσει καλά.
Κατω απο 500 σαν σκέτη συσκευή εννοείς?Δεν υπαρχει απολύτως καμμια περίπτωση να κοστίζει κατω απο 600.(φυσικά το μικρό με 16gb).Τα 199$ αφορούν την συσκευή με αγορά διετούς συμβολαίου κινητής.
Το παράγγειλα ήδη, θα μου το φέρει φίλος απο έξω όπως έκανα και με το 5S πέρσι και γλυτωσα περί το 20% τις πρώτες ημέρες κυκλοφοριας σε σχέση με την τιμη στην Ελλαδα.
 




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.557
Μηνύματα
2.864.299
Members
37.930
Νεότερο μέλος
l.koustimpis@visualacoust
Top