Τηλεόραση υπνοδωματίου


melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.931
Reaction score
41.199
TXP50ST60 OR PS51F5500, 750 ΚΑΙ 750 ΕΥΡΩ.
ΠΟΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΥΟ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΤΙΜΟΤΕΡΗ; ΜΙΑ ΣΥΝΤΟΜΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΠΟΨΗ ΠΑΡΑΚΑΛΩ;
 




melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.931
Reaction score
41.199
η μεγάλη ευχάριστη έκπληξη είναι ότι όταν τραβάει τις ταινίες από το NAS μέσω DLNA τραβάει και τον εξωτερικό υπότιτλο της ταινίας!!! σούπερ, δεν απαιτείται έτσι έξτρα media player για τις ματρόσκες.
η μεγάλη δυσάρεστη έκπληξη είναι ότι το clouding είναι τόσο έντονο που ήδη έδωσα σήμα για να έρθει τεχνικός αλλά σκέφτομαι μήπως απλά την πάω στο μαγαζί και πάρω μια άλλη, το θέμα είναι θα ανοίξουν επιτόπου την επόμενη να δούμε αν κάνει τα ίδια ή θα πηγαίνω πέρα-δώθε τηλεοράσεις;
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.411
Reaction score
74.719
Αν έχει μια έντονο clouding, περιμένεις κάποια άλλη να μην έχει καθόλου;
Σε γραμμή παραγωγής συναρμολογούνται, δεν τις φτιάχνει με το χέρι ο Κινεζάκος ώστε να έχουν σοβαρές διαφορές.
 

S2000

ΜπιΕμΝτάμπλγιου
Μηνύματα
846
Reaction score
1.373
Μάλλον θα πρέπει να συμβιβαστείς με αυτήν την ατέλεια , δεν νομίζω ότι είναι κάτι που θα διορθωθεί , καλύτερα να την επιστρέψεις και δεις κάποιο άλλο μοντέλο η μάρκα.
Το μεγάλο πλεονέκτημα της Samsung είναι οι ευκολίες δικτύωσης εγώ έχω μια b7000 και μια C6500 και είμαι πολύ ευχαριστημένος από αυτό το κομμάτι.
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.931
Reaction score
41.199
καθόλου δεν νομίζω να πετύχω αλλά κάτι λιγότερο έλεγα...λες να το καταπιώ;
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.931
Reaction score
41.199
Μάλλον θα πρέπει να συμβιβαστείς με αυτήν την ατέλεια , δεν νομίζω ότι είναι κάτι που θα διορθωθεί , καλύτερα να την επιστρέψεις και δεις κάποιο άλλο μοντέλο η μάρκα.
Το μεγάλο πλεονέκτημα της Samsung είναι οι ευκολίες δικτύωσης εγώ έχω μια b7000 και μια C6500 και είμαι πολύ ευχαριστημένος από αυτό το κομμάτι.
μα στην επιστροφή το ίδιο μοντέλο δεν θα μου δώσουν; αν πάω σε άλλο θα πρέπει να πληρώσω και την όποια διαφορά φαντάζομαι...
 

S2000

ΜπιΕμΝτάμπλγιου
Μηνύματα
846
Reaction score
1.373
μα στην επιστροφή το ίδιο μοντέλο δεν θα μου δώσουν; αν πάω σε άλλο θα πρέπει να πληρώσω και την όποια διαφορά φαντάζομαι...
Σε περίπτωση επιστροφής στο κατάστημα πιστεύω ότι θα μπορείς να την αλλάξεις με κάποια άλλη μάρκα ίσως που να μην έχει αυτό το φαινόμενο , για αυτό δεν έχω άποψη για να σου προτείνω κάποια,σε περίπτωση αντικατάστασης είναι θέμα τύχης....
Η δική 40' UB 7000 που έχω στο σαλόνι και είναι παλιότερο μοντέλο δεν έχει καθόλου clouding και έχει αγοραστεί το 2009 περίπου 2.000,00€ ενώ το 2010 αγόρασα μια 37' C6500 στα 600,00€ για το υπνοδωμάτιο και από το πρώτο βράδυ κατάλαβα τι σημαίνει clouding...:(
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.931
Reaction score
41.199
έψαξα λίγο στο νετ να δω τι παίζει...βρήκα και κάτι ρυθμίσεις και τις πέρασα, πλέον δεν είναι τόσο έντονο το θέμα και φυσικά φαίνεται μόνο σε πλήρως μαύρη οθόνη, όσο παίζει ταινία δεν καταλαβαίνεις τίποτα, έγινε και η εικόνα όσο μπορούσε αξιοπρεπής.
Αρκετά ασχοληθήκαμε νομίζω, μια χαρά παίζει, έτσι κι αλλιώς η εικόνα σε τηλεόραση vs προβολέας είναι η νύχτα με τη μέρα :D
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.931
Reaction score
41.199
Πήρε τηλέφωνο και ο τεχνικός της Samsung έβαλα τα settings που μου είπε και...εξαφανίστηκε αυτο που έλεγα clouding, μετά τις πείραξα και λιγο προς τα γούστα μου και...παιζει καλά, oh la la, happy, recommended η τηλεόραση για οσα κομμάτια υπάρχουν ακόμη και τα προλάβετε.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.411
Reaction score
74.719
Αυτά διαβάζουν, και δεν αναφέρομαι στη συγκεκριμένη περίπτωση μόνο, και βγαίνουν οι φήμες.
 




Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.613
Μηνύματα
2.868.097
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top