Asus ROG...

Μηνύματα
1.985
Reaction score
765
επειδη εχει πεσει (παρα) πολυ ησυχια στο φορουμ, να ρωτηξω κατι που αντιμετωπιζω οταν το pc επανερχεται απο sleep mode...

το scroll up/down του mouse, αντι να ρολλαρει σταδιακα τις σελιδες, ειτε στα μενου του υπολογιστη, ειτε στο browser, "σπινταρει", με αποτελεσμα να πηγαινει ειτε στην πανω μερια της σελιδας, ειτε τερμα κατω...μονο με επαννεκινηση σαχνει...

μου δειχνει ενα κωδικο στο qcode που εχει πανω η μητρικη, αλλα δεν βγαζω ακρη...νομιζω οτι αυτος ο κωδικος απλα δειχνει οτι το πισι, επανηλθε απο sleep mode...
 

gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
αναβάθμιση στο BIOS/UEFI έχεις κάνει;
δοκίμασες να βγάλεις το καλώδιο ή το stick του ποντικιού και να το ξαναβάλεις μόλις επανέλθει από sleep mode;
ποιο ποντίκι έχεις;
δοκίμασες με άλλο;
το δοκίμασες σε άλλο pc;
 

Μηνύματα
1.985
Reaction score
765
Γιωργο εχω βαλει το τελευταιο bios απο το site της asus κλπ...για την maximus v gene

δεν δοκιμασα να κανω αυτο που ειπες με το στικακι του mouse...ενα απλο microsoft wireless ειναι (Mobile 4000)
θα δοκιμασω και μ ενα logitech που εχω...
 

Μηνύματα
1.985
Reaction score
765
γιατρε εχεις δικιο...ακομα και με το ιδιο ποντικι, αν βγαλω το στικακι και το ξαναβαλω, σαχνει...

τιναυτατωρα? o_O(μια λεξη)...δοκιμασα και με αλλο ποντικι( microsoft κι αυτο) και τα ιδια...αλλο pc δεν εχω εδω, για να δω αν κανει τα ιδια και κει...το logitech δεν μου λειτουργει καθολου...τα παιξε κι αυτο?...

οποτε, αυτο με το κωδικο που με βγαζει η μητρικη, δεν εχει σημασια...αφου αν βγαλω/βαλω το στικακι, σαχνει...ο κωδικος μενει βεβαια ο ιδιος...ανετρεξα στο manual και μαλλον δειχνει (κωδικος), οτι εγινε εκκινηση απο sleep mode...

η μηπως οχι?...δες στις φωτο..το Α0 ειναι νορμαλ και το 30 ειναι εκκινηση απο smode...δε μου τα χε ξανακανει αυτα...εχει κανεις αλλος το ιδιο θεμα?

αντε βρες ακρη τωρα τι του την εδωσε...ουφ

DSC00069.JPG DSC00067.JPG
 
Last edited:

Μηνύματα
1.985
Reaction score
765
για να μην ανοιγω αλλο θεμα...

να πω πληροφοριακα, οτι στο παραπανω προβλημα δεν βρηκα λυση...αν μπει σε sleep mode, οταν επανερχεται το scroll up-down των σελιδων με το ποντικι, τρελενεται...η λυση...να βγαζω το usb stick και να το ξαναβαζω...τες παντων..

αλλη ερωτηση...εχω κουτι για micro ή mini atx...ψαχνω να κανω αναβαθμιση με νεα μητρικη, παλι της asus...
ψαχνω μια με τσιπ Χ99 σε micro-atx και rog, αλλα δεν εχει βγαλει ακομα η asus...

εχετε δει πουθενα αν προκειται να παρουσιασει στο κοντινο μελλον, κανα μοντελο σε m-atx με τα χαρακτηριστικα αυτης εδω πχ?
 

gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
Η Asus δεν έχει παρουσιάσει ακόμα m-ATM με το X99 και δεν ξέρω αν θα παρουσιάσει.
Asrock και EVGA έχουν m-ATX αλλά με 4 θέσεις μνήμης αντί 8 που έχουν οι ATX, αν το θες για παιχνίδια δεν υπάρχει θέμα με τον περιορισμό στην μνήμη
 

Μηνύματα
1.985
Reaction score
765
Γιωργο, θελω να μεινω με asus...ειμαι πολυ ευχαριστημενος και μαλλον "κολλημενος":D

σκεφτομουν ακομη-ακομη, να εκανα καμια πατεντα στο κουτι, μπας και τελικα καταφερνα να χωρεσω την atx που σας ειπα πιο πανω...αλλα δυσκολο μαλλον...στο μηκος με παιρνει...στο πλατος δεν...

αλλιως πρεπει παλι να αλλαζω κουτι....κατι που επισης δε θελω...
 

Μηνύματα
1.985
Reaction score
765
σκεφτομουν αυτη τη καρτα ηχου + εξτρα καρτα για cinema

μπαινει εδω?...


και αν ναι, θα χουμε θεμα με τη καρτα γραφικων? (θερμοκρασιες κλπ)
 

gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
μπαίνει και δεν θα έχεις θέμα με θερμοκρασίας αν το κουτί έχει καλό εξαερισμό
 

Μηνύματα
1.985
Reaction score
765
Γιωργο, δλδ βαζω κανονικα τη κυρια καρτα σε pci (κοκκινο slot) και την εξτρα στο μαυρο?

καλο εξαερισμο...χμμ...καλη αποδοση εχει, αλλα μπορουσε και καλυτερα θα πω...αυτο ειναι το κουτι σε μαυρο, με το "παραθυρο"...

και υποψην οτι θα μπει και αυτη σε λιγο καιρο...οποτε?
 

gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
Το κουτί είναι πολύ καλό, οι κάρτες κάθονται κάθετα και θα έχουν καλό εξαερισμό...
 



Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.302
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top