Πώς βάζουμε preview ταινιας σε Dune?




gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
σου έχω πει ότι πήρες λάθος δρόμο, αλλά είσαι ξεροκέφαλος και δεν καταλαβαίνεις....:D
 


Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
γιαυτό που ερώτησα... γνωριζει καποιος να μου πει
Ξέρει κάποιος ποιο πρόγραμμα χρησιμοποιεί - φτιάχνει τα ίδια αρχεία στον φάκελο της ταινίας, με την παλιά βέρσιον του mediabrowser, δηλαδή αρχεία
mymovies.xml (metadata ταινίας)
folder (για εξώφυλλο) & backdrop (πόστερ)... καλά αυτά είναι εύκολο να μετονομαστούν!
γι'αυτά που ρώτησα... γνωρίζει κάποιος να μου πει ?
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Εχεις windows τι να σου κάνω?Σίγουρα υπάρχουν προγράμματα,αλλά δεν τα ξέρω.Αν είχες mac θα μπορούσα να βοηθήσω!;)
 


gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
βρε συ με πήρες τηλέφωνο και ρώτησες για τσίπουρα, για το θέμα σου τίποτα...
αν και δεν έχω δοκιμάσει με εσωτερικό ή USB δίσκο κάτι θα κάνουμε...
 


Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
Είστε άχρηστοι και θα απολυθείτε όλοι σας.... τα λέμε εδώ, για να μαθαίνουν και άλλοι που μας διαβάζουν....;) :)
 


rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.276
Reaction score
93.713
το θέμα έχει καλυφθεί πλήρως από τον Γιάννη και τον Βασίλη, ξεκίνα με το yadis και αν αντιμετωπίσεις πρόβλημα ρώτα...

κατεβάζεις από εδώ
Ο ΜΗ θέλει να τα κάνει με τον δικό του μοναδικό τρόπο. :laugh:
 

Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
Ακόμα κανείς δεν απάντησε στα άνω ερωτήματα....:o

Δεν είναι ντροπή.... πέστε ότι δεν γνωρίζεται....:D
 


Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
Γιάννη είναι απλό αυτό που ζητάω, αρκεί να κοιτάξεις μέσα στον φάκελο της ταινίας, τι αρχεία (εκτός mkv+sub) υπάρχουν (και με τι κατάληξη), το ρωτάω αυτό μήπως και γλιτώσω τμήμα ταλαιπωρίας. ;)
 


rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.276
Reaction score
93.713
To yadis δημιουργεί δικό του ξεχωριστό φάκελο. Για παράδειγμα στο φάκελο με τις ταινίες από Α, υπάρχει κι ένας φάκελος yadis. Ανοίγοντάς τον στο Dune εμφανίζονται οι ταινίες κάπως έτσι



Πατώντας ALL MOVIES εμφανίζεται η λίστα με τις ταινίες στο φάκελο του γράμματος (πχ Α)



Πατώντας επάνω σε μια ταινία εμφανίζεται το εξώφυλλο, οι πληροφορίες κλπ έτσι:



Ο φάκελος της ταινίας συνεχίζει να περιέχει ότι και πριν, δηλαδή το αρχείο εικόνας και (τυχόν) υπότιτλων.
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.276
Reaction score
93.713
Εννοώ για αυτά που δημιουργεί πχ. το yadis :)
Βασίλη, πες μου τι ακριβώς θέλεις να κάνεις, πού (σε NAS, εξωτερικό ή εσωτερικό σκληρό) και πώς (σε φακέλους με αλφαβητική σειρά ή χύμα όλες σ' ένα φάκελο) έχεις αποθηκευμένες τις ταινίες σου, για να βοηθήσω.

Edit: γενικά πάντως τα post 12 και 13 δείχνουν τα βασικότερα βήματα.
 
Last edited:

Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
Ευχαριστώ για την απάντηση Γιάννη, αλλά εννοώ μέσα στον φάκελο (στον σκληρό δίσκο - όχι στο dune) της ταινίας, εάν έχεις προσέξει τι αρχεία (metadata) δημιουργεί το yadis...;)
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.592
Μηνύματα
2.865.184
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top