VERITY AUDIO FIDELIO SPEAKER

B

Berzo

Guest
Πωλείται ένα ζευγάρι ηχείων Verity Fidelio, piano black finish σε άψογη κατάσταση πρός 3300 ευρώ λόγω ανάγκης. τηλ. 6948861504
 


B

Berzo

Guest
Verity audio fidelio, piano black with flight cases. Νέα τιμή 2500 ευρώ!!
Οι μεταλλικές θήκες μεταφοράς στοιχίζουν από μόνες τους γύρω στα 700 ευρώ! και εγώ ζητάω 2500 συνολικά επειδή είμαι σε ασφυκτική οικονομική κατάσταση- βασικά χρωστάω-
Αγαπητοί φίλοι μου κάνει εντύπωση το μικρό ενδιαφέρον για αυτό το εξαιρετικό ηχείο - έπιπλο. Θα ήθελα να πω μερικά πράγματα για αυτό το ηχείο. Το όνομα του προέρχεται από την ομόνυμη όπερα του Μπετόβεν. τυχαίο? Ακούω πολλή κλασική μουσική και σας λέω ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΥΧΑΙΟ. Κατα αρχάς πρόκειται για έπιπλο. Κατα δεύτερον είναι από τα καλύτερα ηχεία που έχουν κατασκευαστεί ποτέ. Έιχα Sonus Faber Cremona, Quad 2905, Klipsch Cornwall -III, Triangle Celious και πολλά μικρά μόνιτορς συμπεριλαμβανόμενων harbeth HL 5 S και Audio Note AN-J. Το Fidelio είναι καλύτερο απο όλα τα floorstanders που είχα ποτέ ενώ κανένα μικρό μόνιτορ δεν είναι ολοκληρωμένο - κάτι λείπει εξ αιτίας του περιορισμένου χαμηλού ακούγονται συγκριτικά ψεύτικα - λιγότερα ικανοποιητικά, κάτι σοβαρό λείπει.
Το Fidelio αναπαράγει μια τεραστια μουσική σκηνή με όλα τα όργανα τοποθετημένα στις θέσεις τους. Ο ήχος του έχει απίστευτη ακρίβεια, έιναι απόλυτα μουσικός και οι χροιές των οργάνων είναι φυσικές. Πρίμα, μεσαία, μπάσα, Χαμηλό, low level resolution όλα πραγματικά εξαιρετικά.
Τηλ. 6948861504
 

Μηνύματα
62
Reaction score
13
Βαλε και μερικες πληροφοειες, ημερομηνια αγορας, πρωτο η δευτερο χερι και καμια photo θα ηταν πολυ χρησιμη για τους ενδιαφερομενους
 


B

Berzo

Guest
View attachment 42024 View attachment 42025 View attachment 42026

Καλημέρα φίλε μαs ,
Αυτά είναι τά ηχεία σου σε piano black finish ?
Ειναι τα ηχεια που απεικονίζονται στην πρώτη φωτογραφία με το πιάνο. Ειναι χρώμα μαύρο γυαλιστερό σαν καθρέφτης. Πραγματικά όμορφο, ένα έπιπλο. Είναι δεύτερο χέρι αλλά είναι σε άψογη κατάσταση. Πρέπει να είναι περίπου 10 ετών αλλά αυτό δεν θεωρείται πρόβλημα, αντιθέτως έχουν παίξει πολύ και δεν χρειάζεται να περιμένει κανείς να στρώσουν! Δεν μπορώ να τα φωτογραφήσω γιατί δεν τα έχω εδώ μπροστά μου. Μπορεί όποιος θέλει να τα δει και να τα ακούσει στο κατάστημα Sound Gallery (Διδότου 17, Κολωνάκι)
 


B

Berzo

Guest
VERITY AUDIO FIDELIO. 2200 euro.
Πιθανή δεκτή αλλαγή με πικαπ η ηχείο μικρότερης αξίας.
6948861504
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.604
Μηνύματα
2.867.562
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top